|   |   | 

Sinpaş GYO'nun İstanbul dışındaki ilk projesi Bursa'da

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul dışındaki ilk projesine Bursa'da imza attı.

Sinpaş GYO'nun İstanbul dışındaki ilk projesi Bursa'da

Konut sektörüne yönelik olarak sunduğu projelerle bu zamana kadar İstanbul'da faaliyet gösteren Sinpaş Gayrimenkul yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul dışındaki ilk projesine Bursa'da imza attı. Firma, Yeni Yalova Yolu üzerindeki Demirtaş'ta yer alan Bursa Modern projesini 232 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirdi. BursaModern'de 62 metrekareden 586 metrekareye kadar panoramik göl manzaralı ev ve yalılar bulunuyor. Projenin yüzde 70'i yeşil alan, gölet ve sosyal tesislerden oluşuyor. Proje yerleşimi, modern altyapısı, yapay göletlerle dikkat çeken peyzajı, modern mimariye sahip konutları, her yaş kategorisine uygun spor tesisleri açık ve kapalı otoparklarıyla müşterilerine birçok özelliği bir arada sunuyor.

Bin 466 daire tamamlandı

Sinpaş GYO Bursa Modern Satış ve Pazarlama Müdürü Ümit İşmen, proje kapsamında bin 466 dairenin tamamlandığını ve 550 ailenin Bursa Modern'de yaşamaya başladığını kaydetti. Bir yıl içinde 800'e yakın daire ve yalı satışının yapıldığını belirten İşmen, "488 dairemizi de yeni bitirdik. Proje kapsamında bitirilen bin 66 konutun 156'sı yalı dairesinden oluşuyor. Konutlarımızın yüzde 60'ı satıldı. Yüzde 40 oranında ise Konut stoğumuz bulunuyor" dedi. Bursa Modern'deki satışların tamamlanmasının ardından ruhsatı alınmış ve projelendirilmiş bin 200 dairelik yeni konut projelerinin başlayacağını da açıklayan İşmen, Kentsel Hizmetler birimlerinin çalışmalarına da dikkat çekti. İşmen, "Sinpaş GYO çatısı altında yer alan Kentsel Hizmetler birimimiz site yönetimi,yatırımcı için kiralama ve ikinci el satış konusunda hizmet veriyor. Bütün projeleri profesyonel bir şekilde yöneten kuruluş, gerekli hizmetleri kat maliklerine sunuyor" diye konuştu.

"Sosyal yaşam alanlarının çokluğu satışları etkiliyor"

Ümit İşmen, Bursa Modern'de sunulan sosyal olanakların projeyi daha da cazip kıldığını ifade etti. İşmen, sosyal yaşamın konut satışlarında büyük bir etkisinin bulunduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Özellikle çocuklu aileler için burası modern, güvenli ve tamamıyla özgür bir proje. Buradki olanaklar sayesinde çocukların özgüveni artacaktır. Ayrıca çalışanların şehrin stresinden tamamen uzaklaşabilecekleri bir alan inşa ettik. Burada sauna,türk hamamıSpor Tesisleri, aktivite alanları oluşturduk. Yaz döneminde ise Trilye'deki Marin kulübümüzü de faaliyete geçiriyoruz. Çok geniş bir yeşil alanda yer alan kulüpte fitness, welness, spa tesisleri, çocuk oyun bahçeleri, tenis kortları, basketbol sahaları ve birçok etkinliğin düzenlendiği festival meydanı bulunuyor."

"Konut kredileri cazip"

Ümit İşmen, 2012 yılını satışlar anlamında iyi geçirdiklerini belirtti. İşmen, konut kredilerinde yaşanan ciddi düşüşün ev sahibi olmak isteyenler için cazip olduğunu vurguladı. "Kentin batı kısmında bu projeyi hayata geçirseydik daha fazla talep alabilirdik şeklinde tepkiler alıyoruz" diyen Ümit İşmen, Sinpaş GYO'nun Türkiye genelindeki yatırımlarına bakıldığında projelerin yapıldığı bölgelere değer kattığını dile getirdi. İşmen, "Örneğin, halkalı projesi İstanbul'un şu anda en değerli konut uygulamaları arasında gösteriliyor. Yine İstanbul sarayları ve Lagün projelerini konuşlandırdığımız yerler bulunduğu lokasyona değer kattı. Bursa'da konut alımı İstanbul'dan farklılık gösteriyor. Burada konut alımları genellikle tavsiye ile yapılıyor. İnsanlar Bursa Modern'de yaşayan tanıdıklarını ziyaret ettiklerinde bu projenin bir parçası olmak istiyor. Geçen yıl Bursa Modern'de 200 aile yaşıyordu. Sadece bir yılda bu rakam 550'ye çıktı" değerlendirmesini yaptı

GYO Haberleri

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes; İnşaatta 2.0'a geçilmeli
  İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes; İnşaatta 2.0'a geçilmeli

  YEM işbirliğiyle düzenlenen “Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar İçin Fırsatlar” paneline katılan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, büyümenin lokomotifi gayrimenkul sektörünün genel durumu ve geleceği hakkında önemli saptamalarda bulundu.

 • Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı
  Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı

  Mall of İstanbul, dünya çapında önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyanın en iyi AVM’leri arasında düzenlenen VIVA Best of the Best 2017 Awards’ta Mall of İstanbul “En İyilerin En İyisi” seçildi.

 • Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale
  Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale

  Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve Temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 Etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik araziyi kapsıyor.

 • Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak
  Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak

  Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye Geleceğini Yeniden Tasarlıyor” ana teması ile bu yıl 16. kez düzenlenen Forum İstanbul 2023 Konferansı’nda akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 • Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler
  Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler

  Kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve güven esaslarına bağlı kalarak, yaşadığı topluma ve dokunduğu her bireye fayda sağlamayı misyon edinen Nurol GYO, geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında tanıttı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.