|   |   | 

Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesine Övgü

Bedrettin yıldırım, soğanlı kentsel dönüşüm projesine hayran kaldı.

Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesine Övgü

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım’a Soğanlı Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi verdi. Projenin maketini inceleyerek, animasyon görüntülerini izleyen Bedrettin Yıldırım, “Soğanlı projesi, kentsel dönüşüm konusunda Türkiye’nin arzu etti bir projedir” dedi.

Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Bedrettin Yıldırım’a, Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nde bulunan Soğanlı kentsel dönüşüm projesinin maketini gösteren Başkan Dündar, projenin detaylarını anlatı. Bölgedeki kamulaştırmaları büyük ölçüde bitirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Bu projede çok iddialıyız. Bu projeyle birlikte bütün Bursa’da dönüşüm başlatmak istiyoruz. Soğanlı projesi diğer mahallelerdeki dönüşümü de tetikleyecek” dedi.

Başkan Mustafa Dündar, Soğanlı projesinde son aşamaya geldiklerini kaydederek, “İmar planları onaylanma aşamasında. Projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmasıyla birlikte, ilk kazmayı vurarak inşaat çalışmalarına başlayacağız. Bundan sonraki süreçte Osmangazi’nin modern bir yapılaşmayla Bursa’ya yeni bir vizyon kazandırması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Soğanlı kentsel dönüşüm projesinin konutlardan işyerlerine, yeşil alanlarından spor merkezlerine kadar her unsuruyla çok güzel olduğunu ifade eden Yıldırım ise, “Bu proje Türkiye’nin arzu ettiği kentsel dönüşüm projesi. Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak dönüşüm, Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar’ın gayreti neticesinde Soğanlı Mahallesi’nden başlayacak. Başkan Mustafa Dündar, gerçekten dört dörtlük bir proje hazırlamış. Kendisini tebrik ediyorum. Bu proje Bursa’da kentsel dönüşümle ilgili birtakım olumsuz düşünceleri de bertaraf edecektir ve kentsel dönüşümün önünü açacaktır. Bu projeyi bu sebepten dolayı da çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hafta sonunda Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de Bursa’ya gelerek kentsel dönüşüm konusunda belediye başkanlarıyla bir görüşme yapacağını belirten Yıldırım, “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başta Osmangazi Belediyesi olmak üzere Bursa’daki diğer belediyelere de kentsel dönüşüm konusunda ciddi katkıları oluyor. Bakanımız İdris Güllüce, hafta Bakanımız, kentsel dönüşüm projelerinin hızlanması konusunda gerekli katkıyı belediyelerimize sağlayacaktır. Hafta sonunda Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile Soğanlı projesini paylaşacağız” dedi.

ÖRNEK ŞEHİR OSMANGAZİ’DEN YÜKSELECEK

Soğanlı Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm ile günümüz dünyasının örnek şehir mozaiği Osmangazi’de yükselecek. Toplam 42 hektar alan üzerinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi ile Soğanlı’ya 1790 konut ve 175 ticari alan inşa edilecek. Kat adedinin sınırlı tutulduğu zemin+5 ve zemin+7 kat olarak tasarlanan binalarda 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere birbirinden lüks daireler yer alacak. Ayrıca yeşil alanlarıyla ön plana çıkacak olan Soğanlı’da çok daha fazla yeşil alan oluşturabilmek için her bir binanın bodrum katı kapalı otopark olarak tasarlandı. Toplam 1568 araç kapasitesine sahip kapalı otopark alanlarının dışında LPG’li araçlar için de toplam 482 araç kapasiteli açık otopark yer alacak.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.