|   |   | 

Tasarımın Yıldızları Alldesıgn İçin İstanbul’a Geliyor

Her yıl tasarım dünyasının yerli ve yabancı gurularını sektörle buluşturarak İstanbul’u bir tasarım üssü haline getiren alldesign, 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında adeta ‘yıldızlar geçidine’ sahne olacak...

Tasarımın Yıldızları Alldesıgn İçin İstanbul’a Geliyor

2011 yılında “Aklın gözüyle görmek” mottosuyla yola çıkan ve 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslararası Tasarım Konferansları, tasarım dünyasından pek çok sürpriz isme ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünyaca ünlü mimar Daniel Libeskind’den, modanın yaratıcı ismi Todd Thomas’a, Hollywood’un ünlü prodüksiyon tasarımcısı Patrick Tatopoulos’tan sergileme tasarımcısı Boris Micka’ya tasarım dünyasının pek çok yıldız ismi alldesign 2015’te konferans vermek üzere İstanbul’a geliyor…

Yüzyılın yaşayan mimarlık dehası: Daniel Libeskind

Dünyanın en önemli kentlerinde tasarladığı müze yapıları her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen, özellikle de Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin yerinde inşa edilen Ground Zero için yaptığı masterplan projesiyle tanınan Polonya asıllı ünlü Amerikalı MimarDaniel Libeskindalldesign 2015’te konferans verecek yıldız isimlerden biri. Mimarisini ‘yokluk,’ ‘yitirilmişlik’ ve ‘bellek’ kavramları üzerinden çizgiler, çarpıtılmış açılar, kesişen geometriler ve boşluklar etrafında kurgulayan, çok disiplinli mimarisi ve radikal yaklaşımlarıyla kuşkusuz mimarlık kuram ve pratiğini etkileyen ustaların başında gelen Daniel Libeskind, alldesign 2015’te bellek ve tarihin izleri üzerinde şekillenen projelerini anlatacak…

Müzelerin kaderini değiştiren mimar: Boris Micka

Dünyaca ünlü müze mimarı ve sergileme tasarımcısı Boris Mickaalldesign 2015’in merakla beklenen yıldız tasarımcılarından bir diğeri. İspanya ve Avrupa’da müzeografinin en önemli referans ismi olan Çek mimar Boris Micka, tasarımını yaptığı Alicante Arkeoloji Müzesi (MARQ) ile hem 2003’te Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülü’nü (EMYA 2003) aldı, hem de İspanya’daki tüm müzelerin konseptlerinin değişmesine öncülük etti. Ülkemizde 2010 yılında Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergilenen "Efsane İstanbul: Bizantion'dan İstanbul'a - Bir Başkentin 8000 Yılı” sergisi ve yine Sakıp Sabancı Müzesi koleksiyonlarından derlenerek oluşturulan ve 2014’te Bahreyn’de sergilenen “İslam Hat Sanatının Beş Yüz Yılı” sergisi Boris Micka’nın tasarımını üstlendiği Türk sergilerinden bazıları.

Modanın sıradışı çocuğu: Todd Thomas

alldesign 2015 izleyicileri moda ile ilgili yenilikleri bu sene New York’lu ünlü tasarımcı Todd Thomas ile takip edecek. Defilelerinin arkasındaki yaratıcı isimlerden biri olarak uzun yıllar Victoria’s Secret ile işbirliği yapan Todd Thomas, kendi markası altında tasarladığı sıradışı koleksiyonlarının yanı sıra ABD’li ünlü şarkıcı Katy Perry’nin tüm sahne kıyafetlerini hazırlıyor ve Jennifer Lopez’in stil sahibi kadınlara hitap eden Sweetface markasının da danışmanlığını da yapıyor. Kendine özgü cesur stiliyle dikkat çeken Todd Thomas’ın sınıfsal bariyerleri yıkan ve ‘uygunluk’ kavramının dışına çıkan işlerinin, müzisyenlerden oyunculara, sanatçılardan üst düzey alıcılara kadar genişleyen bir hayran kitlesi bulunuyor.

Hollywood’un efsanevi prodüksiyon tasarımcısı: Patrick Tatopoulos

Underworld, I Robot, The Chronicles of Riddick, Independence Day, Bram Stoker’s Dracula, Stargate, Spawn, Godzilla, Stuart Little, I Am Legend, 10,000 BC ve Live Free or Die Hard gibi Türk sinemaseverlerin yakından tanıdığı filmlerin efsanevi prodüksiyon tasarımcısı Patrick Tatopoulosalldesign 2015’te vereceği konferansta, tasarım dünyasının en renkli ve en çok merak edilen alanlarından biri olan, 7. sanatın içindeki tasarımı, yani sinema prodüksiyon tasarımını izleyicilerle paylaşacak.

İnsanlığın geleceğini tasarlayan kadın: Natasha Vita-More

İnsanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin arttırılmasını temel alan “Transhumanizm” düşünce akımının ilk kadın teorisyeni olan ve insanlığın geleceğine ilişkin devrimsel nitelikte çalışmalarıyla tanınan Amerikalı düşünür, tasarımcı ve yazar Natasha Vita – More,alldesign 2015’te konferans verecek yıldız isimlerden bir diğeri. Geleceğin insanı ile ilgili yaptığı bir medya tasarımı ve teorik konsept proje olan “Primo Posthuman” ile birçok önemli uluslararası yayının ilgi odağı olan, 1983 yılında “Transhuman Manifesto”yu yayınlayan, 1993 yılında da “Transhumanist Kültür ve Sanat Merkezi”ni kuran Prof. Natasha Vita-More’un “Transhuman art”alanında tasarladığı eserler, National Centre for Contemporary Arts, Brooks Memorial Museum, Institute of Contemporary Art, Women In Video, Telluride Film Festival ve United States Film Festival ile “Evolution Haute Couture: Art and Science in the Post-Biological Age” sergisinde yer aldı.

Bruce Mau stüdyosunun CEO’su: Hunter Tura

Marka ve mekan tasarımı konularında hizmet veren dünyaca ünlü tasarım firması Bruce Mau Design’ın (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Hunter Tura,alldesign 2015’te konferans verecek. Dünyanın en çok merak edilen tasarım firmalarından biri olan Bruce Mau Design’ın tüm stratejik yöneliminden ve global iş geliştirmesinden sorumlu isim olan Hunter Tura, Haverford College’de Kentsel Büyüme ve Yapılanma alanında lisans eğitimi, Harvard Üniversitesi’nde de Mimarlık yüksek lisansı yapmış.

Tasarıma 360 yaklaşan çok disiplinli bir tasarım firması olan Bruce Mau Design, marka tasarımı, görsel kimlik tasarımı, ambalaj tasarımı, dijital tasarım ve mekan tasarımı konularında hizmet veriyor. Fikirlere hayat veren tasarımlarla markaların kaderini değiştiren ve iş geliştirmelerine katkıda bulunanBruce Mau Design’ın müşterileri arasında uluslararası kurumsal şirketler, yeni kurulan firmalar, büyük bütçeli sanatsal organizasyonlar, çok paydaşlı eğitim kurumları, ünlü mimarlık ofisleri, yapı firmaları ve idari erkler bulunuyor.

Domus Academy’nin ve Design Library’nin Kurucusu: Valerio Castelli

Efsanevi tasarım okulu Domus Academy’nin kurucularından biri olan Valerio Castelli alldesign 2015’te konuşma yapmak üzere İstanbul’a geliyor. Domus Academy, Politecnico of Milano’da Mimarlık eğitimi alan Valerio Castelli’nin İtalyan tasarımına yaptığı hizmetlerden sadece biri. Kartell ve Finartemide firmalarıyla birlikte kurdukları İtalyan tasarımının tanıtımına adanmış ilk portal olan www.design-italia.it, yine tasarım kültürüne adanmış ilk kütüphane olan Design Library bunlardan sadece bazıları. Bir yandan markalar için tasarım yönetimi danışmanlığı yapan Valerio Castelli, tasarım projeleri ve etkinlikleri hayata geçiren Mosca&Partners ile 35 İtalyan tasarım markasını bir araya getiren gayrımenkul projesi Dolce Vita Homes projesinin de ortağı.

alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslararası Tasarım Konferansları’nda konuşma yapacak tasarım dünyasından diğer ünlü isimler ise şöyle:

Derin markasını dünya tasarım platformunda en ön sıralara taşıyan Derin Sarıyer; Autoban’ın kurucu ortağı mimar ve tasarımcıSeyhan Özdemir; Koleksiyon markasının Tasarım ve Marka Direktörlüğü görevini yürüten Koray Malhan; farklı marka için yarattığı tasarımlarla pek çok uluslararası ödüllün sahibi olan Can Yalman; teknoloji liderleri Asus ve Intel ile işbirliği içinde hazırladıkları koleksiyonla moda ve teknolojiyi bir araya getiren ve ‘giyilebilir teknoloji’ üzerine araştırmalar yapan ezra+tuba markasının yaratıcılarıEzra ve Tuba Çetin; Hollywood filmleri için motorsiklet tasarımları yapan TT Custom Choppers markasının yaratıcısı ve tasarımcısıTarhan Telli ve Patricia Kaas, Anneke Van Giersbergen ve Ozzy Osbourne gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin albüm kapak fotoğraflarını çeken, 46 dergisinin sahibi ve yaratıcı yönetmeni Mehmet Turgut ile Nurus Grubu Yönetim Kurulu üyesi olarak ve Nurus Design Labbölümü yöneticisi Tasarımcı Renan Gökyay...

alldesign 2015 yeniliklere gebe…

alldesign 2015’in bu yıl merakla beklenen yenilikleri yalnızca yıldız tasarımcılarla sınırlı değil. alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslararası Tasarım Konferansları, geçen yıllarda gördüğü yoğun ilginin ardından bu sene üç günlük bir buluşma olarak, 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tasarım ve teknoloji dünyasının dahilerinin bir araya geleceği buluşmada ziyaretçileri bekleyen yeniliklerden belki de en önemlisi, etkinliğin bu yıl “Yaratıcı Endüstriler”in yanı sıra “Gelişen Teknolojiler” (Emerging Technologies) temasını da kapsayacak olması… Yenilenen konseptiyle teknoloji dünyasının son trendlerini tasarım dünyası ile bir araya getirecek olan alldesign 2015’te, bilgi telekomünikasyon teknolojileri, nanoteknoloji, akıllı malzemeler, robotik, yapay zeka teknolojileri başta olmak üzere, gelişen teknolojiler alanında dünyaca ünlü yerli ve yabancı isimler, markalar ve kurumlar üç gün boyunca tasarım dünyasıyla buluşacak.

Tasarım dünyasının ilham kaynağı…

alldesign 2015 katılımcıları üç gün boyunca yaratıcı düşüncenin ve gelişen teknolojilerin bireysel ve toplumsal yaşantıyı, sosyal davranışları, tüketim alışkanlıklarını ve yaşam tarzlarını nasıl etkilediğini, tasarımın ve teknolojinin insanlığın geleceğine nasıl yön vereceğini keşfedecekler. Tasarımı fonksiyonel, üretilebilir, kullanılabilir ve hayatın her alanına nüfuz edebilir bir noktaya getirmeye odaklı bir etkinlik olarak kurgulanan alldesign, farklı sektörlerin endüstriyel tasarımla ilgili ufkunu genişletmeyi, tasarımcılarla üreticileri bir araya getirmeyi ve tasarımla soluk alan herkes için ilham kaynağı olmayı hedefliyor.

 

Dekorasyon Haberleri

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Kauçuk Ağacından Gelen Doğallık
  Kauçuk Ağacından Gelen Doğallık

  By Tonino Lamborghini markasının Le Mans model yatağı, kauçuk ağacının öz sütünden üretilen waterlatex özellikli natürel yapısı sayesinde “doğal uykuyu” yatak odalarına getiriyor. İtalya’daki tesislerde el değmeden üretilen Le Mans, “5 zonlu elio form” özelliği sayesinde, uyku sırasında bedeni sararak, vücudun tüm kıvrımlarını dolduruyor.

 • Dar Alanda Küçük Depolama Çözümleri
  Dar Alanda Küçük Depolama Çözümleri

  Kentlerde süren modern yaşam, pratik ve oldukça küçük alanlarda barınmayı gerektiriyor. Yüksek barınma giderleri ve genellikle de lokasyon nedeniyle terci edilen küçük evlerinizde pratik depolama çözümlerini nasıl üreteceksiniz?

 • Beyaz Eşya Satışı Uçtu!
  Beyaz Eşya Satışı Uçtu!

  Ocak ayında 481 bin civarında seyreden beyaz eşya satışları, şubat başında Bakanlar Kurulu kararı ile beyaz eşya ve küçük ev aletlerinden alınan Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) sıfıra çekilmesinin ardından tırmanışa geçti. ÖTV indirimi ile beyaz eşya satışları şubatta 600 bine, martta 734 bine yükseldi.

 • GROHE Red, Tek Dokunuşla Anında Kaynar Su Sağlıyor
  GROHE Red, Tek Dokunuşla Anında Kaynar Su Sağlıyor

  Ebeveynlere gönül rahatlığı sağlayan elektronik çocuk kilidine sahip GROHE Red, mükemmel yalıtım ve ‘tatil’ modu ile enerji maliyetlerini düşürüyor, ihtiyacın üzerinde doldurulan su ısıtıcılarının yol açtığı su israfına son veriyor.

 • Rational Mutfak İle Gizli Köşeler Fark Yaratıyor
  Rational Mutfak İle Gizli Köşeler Fark Yaratıyor

  Ayrıcalıklı yaşam tarzı konsepti ile hizmet veren ve dünyaca ünlü mutfak markalarını tek çatı altında toplayan AYT Home, Rational’in modern yaşamın hızına uyum sağlayan pratik dizayna sahip tasarım harikası ödüllü mutfakları ile farkını hissettiriyor.

 • Bahçelerde Şıklık ve Rahatlık Rüzgarı
  Bahçelerde Şıklık ve Rahatlık Rüzgarı

  Bahçe tutkunlarına fonksiyonellik, kalite ve estetiklik vaadeden L’unica, şıklığın rahatlıkla buluştuğu Lucca Oturma Grubu ile bahçelerde geçirilen keyifli anların konforunu artırıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.