|   |   | 

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni bir eve taşınmak zahmetli ve stresli bir süreç olabilir, ama telaş ve yorgunluk içinde son dakikada yapmanız gerekenleri unutmayın. Evinizin kapısını son kez kilitlemeden önce yapmanız gereken son kontrolleri sizin için biraraya getirdik.

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni evinize yerleşmek ve yeni hayatınıza başlamak için sabırsızlanıyorsunuz. Bunca zaman size yuva olan eski evinizi terk etmeden önce yapmanız gereken son kontrolleri unutmayın.

Eşyalarınız toplandı ve evinizden taşındı. Artık boş kalan evinizi kapatmanın zamanı geldi. Kapınızı son kez kilitlemeden önce yapmanız gerekenlerin başında, varsa depo, tavanarası gibi az kullanılan bölümleri kontrol etmek geliyor. Evinizin bütün odalarını, bütün dolap içlerini, balkonları tek tek gezerek bir kez daha unutulan birşey olup olmadığına bakın.

Kullanımdayken ya da taşınma sürecinde doğmuş her türlü arızanın giderildiğine emin olun. Bu sizin depozitonuzu eksiksiz almanız için yerine getirmeniz gereken bir yasal sorumluluktur. Aynı zamanda, boş evde su baskını gibi herhangi bir kazaya ya da zarara yol açmamak için buna özellikle dikkat etmelisiniz. Aynı kapsamda, evin su, elektrik ve varsa doğalgaz akışını kesin. Vanalarınızı kapatın ve sigortaları indirin.

Evinizden ayrılırken aboneliklerinizin son durumunu kaydetmelisiniz. Sayaçların üzerindeki rakamları not alın. Bu sizin kalan borçlarınızı ödemeniz ve kapatma işlemleri için gereklidir. Aynı zamanda, ödenmiş faturalarınızı da yanınıza almayı unutmayın.

Evin içindeki bütün pencerelerin ve kapıların sıkıca kapatılmış olduğundan, havalandırma fanlarının çalışmadığından emin olun. Kilitlenmesi gereken kapıları kilitleyin. Ev içindeki bütün demirbaşların çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin.

Bağımsız bir sıcak su ısıtıcısı, kat kaloriferi ya da kombiniz varsa, çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin ve kapatın. Evinizi boşaltırken yapmanız gereken bir diğer şey de temizliktir. Taşınma çöplerinizi, atık eşyalarınızı ya da geriye kalan kullanılmaz hale gelmiş parçaları evin içinde bırakmamalısınız. Bu konuda sorumluluk size aittir. Evinize zarar vermiş gibi görünmek istemiyorsanız, bu işlemi yapmadan evinizi boşaltmayın.

Evinizi tamamen terk etmeden önce mutlaka yöneticinize ya da apartman görevlinize, bunların olmadığı bir durumda komşunuza bilgi verin. Evle ilgili herhangi bir sorun çıkması durumunda, size ulaşabilmeleri için irtibat numaranızı bırakın ve evin artık boş olduğunu onlara söyleyin.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.