|   |   | 

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni bir eve taşınmak zahmetli ve stresli bir süreç olabilir, ama telaş ve yorgunluk içinde son dakikada yapmanız gerekenleri unutmayın. Evinizin kapısını son kez kilitlemeden önce yapmanız gereken son kontrolleri sizin için biraraya getirdik.

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni evinize yerleşmek ve yeni hayatınıza başlamak için sabırsızlanıyorsunuz. Bunca zaman size yuva olan eski evinizi terk etmeden önce yapmanız gereken son kontrolleri unutmayın.

Eşyalarınız toplandı ve evinizden taşındı. Artık boş kalan evinizi kapatmanın zamanı geldi. Kapınızı son kez kilitlemeden önce yapmanız gerekenlerin başında, varsa depo, tavanarası gibi az kullanılan bölümleri kontrol etmek geliyor. Evinizin bütün odalarını, bütün dolap içlerini, balkonları tek tek gezerek bir kez daha unutulan birşey olup olmadığına bakın.

Kullanımdayken ya da taşınma sürecinde doğmuş her türlü arızanın giderildiğine emin olun. Bu sizin depozitonuzu eksiksiz almanız için yerine getirmeniz gereken bir yasal sorumluluktur. Aynı zamanda, boş evde su baskını gibi herhangi bir kazaya ya da zarara yol açmamak için buna özellikle dikkat etmelisiniz. Aynı kapsamda, evin su, elektrik ve varsa doğalgaz akışını kesin. Vanalarınızı kapatın ve sigortaları indirin.

Evinizden ayrılırken aboneliklerinizin son durumunu kaydetmelisiniz. Sayaçların üzerindeki rakamları not alın. Bu sizin kalan borçlarınızı ödemeniz ve kapatma işlemleri için gereklidir. Aynı zamanda, ödenmiş faturalarınızı da yanınıza almayı unutmayın.

Evin içindeki bütün pencerelerin ve kapıların sıkıca kapatılmış olduğundan, havalandırma fanlarının çalışmadığından emin olun. Kilitlenmesi gereken kapıları kilitleyin. Ev içindeki bütün demirbaşların çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin.

Bağımsız bir sıcak su ısıtıcısı, kat kaloriferi ya da kombiniz varsa, çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin ve kapatın. Evinizi boşaltırken yapmanız gereken bir diğer şey de temizliktir. Taşınma çöplerinizi, atık eşyalarınızı ya da geriye kalan kullanılmaz hale gelmiş parçaları evin içinde bırakmamalısınız. Bu konuda sorumluluk size aittir. Evinize zarar vermiş gibi görünmek istemiyorsanız, bu işlemi yapmadan evinizi boşaltmayın.

Evinizi tamamen terk etmeden önce mutlaka yöneticinize ya da apartman görevlinize, bunların olmadığı bir durumda komşunuza bilgi verin. Evle ilgili herhangi bir sorun çıkması durumunda, size ulaşabilmeleri için irtibat numaranızı bırakın ve evin artık boş olduğunu onlara söyleyin.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor
  Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Yakın gelecekte ülkemizin en büyük projelerinden olacak Kanal İstanbul Projesinde de finans modelini çalışıyoruz. Taraflarla, kamu adına bu işin paydaşları olanlarla çalışıyoruz." dedi.

 • Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı
  Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı

  McGill Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Avi Friedman, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Manyezit Yapı Paneli üreticisi Modelpan’ın düzenlediği konferans için İstanbul’a geldi.

 • Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler
  Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler

  Dekon İnşaat tarafından inşa edilen, Bağdat Caddesi’nin nadir site konseptli projelerinden olan Dekon Suadiye Ametist’te tamamı deniz manzaralı son 15 daire yeni sahiplerini bekliyor.

 • Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı
  Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı

  Tamamladığı güvenli ve lüks konut projeleriyle bilinen Babacan Holding, şimdi de bölgesinin en iddialı ve en prestijli projesi olan ‘Babacan Port Royal’i hayata geçiriyor. Emsallerine göre daha ekonomik ve iddialı fiyatlarla sunulan ‘Babacan Port Royal’de, daireler 249 bin TL’den başlıyor.

 • Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı
  Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı

  Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, Maslak ve Kâğıthane’nin buluşma noktasında, yeniden canlanan Sadabad Deresi’nin kıyısında 820 milyon TL yatırımla inşasına başladığı Kordon İstanbul Projesi’ni satışa çıkardı.

 • Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor
  Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor

  Türkiye’de gayrimenkul sektöründe çalışan kadınlara yönelik olarak ULI, GYODER ve TMB işbirliğiyle ilk kez düzenlenen ‘Gayrimenkulde Kadın Araştırması’ sonuçları; 17 Mayıs 2017 tarihinde Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu tarafından açıklanacak.

 • Enerji Kimliğine Erteleme!
  Enerji Kimliğine Erteleme!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2 Mayıs’ta zorunlu hale gelecek Enerji Kimlik Belgesi’nde ‘süre uzatımı’nı gündemine aldı. Süre uzatımına ilişkin yönetmelik düzenleme Başbakanlığa gönderildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.