|   |   | 

Toki Başkanı Turan, Akyazı Spor Kompleksinde!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Trabzon’da yapımı süren Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi'nin, Türkiye'nin gözbebeği olacak bir tesis olacağını belirterek, stadyumu ligin ikinci yarısına yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Toki Başkanı Turan, Akyazı Spor Kompleksinde!

Turan, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçoğlu ve beraberindeki yetkililerle Trabzon'un Akyazı mevkisinde yapılan statta incelemelerde bulundu.

Stadyumu gezerek yetkililerden bilgi alan Turan, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Taraftarın stadyumun ne zaman biteceği konusundaki beklentisine ilişkin olarak Turan, "Taraftarın içinde biz de varız. TOKİ ekibinin temel özelliği şu; Şu anda bu şantiyeye bakan ben dahil idare başkanı, buraya bakan başkan yardımcısı, daire başkanı ve uzman arkadaşın tamamı Trabzonlu ve Trabzonsporlu. Bizim ülkemizin her tarafıyla ilgimiz var, bütün kulüpler bizim ama özellikle biz buralıyız ve Trabzonsporluyuz" dedi.

"Bütün Statlar İçerisindeki En Özellikli Stadyum Akyazı"

Türkiye'de TOKİ olarak 18 tane stadyum inşa edildiğini belirten Turan, "Bunların iki tanesi Arena Stadı ve Mersin Stadı teslim edildi. Şu anda devam eden 16 stadyum tane var. İnşallah 1 hafta 10 güne kadar Antalya Stadı'nı teslim edeceğiz, peşine Sivas ve daha sonra da Trabzon Stadı'mızı bitirmiş olacağız. Bütün statlar içerisinde en özellikli olan stat, altını çizerek söylüyorum mühendislik yapısı, sistematik ve bazı fonksiyonlarla beraber en önemli yapı içinde bulunduğumuz stadyumdur" diye konuştu.

Trabzon Stadı'nın diğerlerinden ayrıldığını anlatan Turan, "Diğer statlar, sadece stat özelliği taşıyor. Trabzon Stadı ise bir kompleks tesis. 41 bin kişilik stat yapılırken bu yanında 6 tane normlara uygun saha, Trabzonspor'un kullanacağı çok modern kamp eğitim tesisleri var" diye konuştu.

"Akyazı Stadyumu Türkiye'nin Gözbebeği Olacak"

Turan, Ankara'da 15 günde bir stadyum ile ilgili rutin toplantılar yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

"Türkiye'de Avrupa'da en önemli statlardan bir tanesi burası. Türkiye'nin gözbebeği olacak bir tesis. Türkiye'de yarın bu konuda spor faaliyeti olacaksa Trabzonspor'umuzun bu tesisi her zaman dışa açılan kapısı olacak. Sadece Trabzon'a Trabzonspor'a değil ülkemize milli takıma hizmet edecek bir tesis. Statta Allah'a şükür önümüzü görmediğimiz hiçbir detay kalmadı. Bütün detayları çözmüş durumdayız. Trabzonspor'umuzun ve Trabzonsporlu kardeşlerimizin dostlarımızın ne beklediğini biliyoruz. Biz de onu bekliyoruz. Burası uzun yıllar yaşayacak bir tesis. Mühendislik anlamında sıfır hatayla çalışmak zorundayız. Beklentilere inşallah cevap vereceğiz. Şampiyonluğu inşallah burada kutlarız diyoruz."

"Stadyumu Ligin İkinci Yarısına Yetiştirmeyi Hedefliyoruz"

Turan, stadyumun ne zaman bitirileceği yönündeki bir soru üzerine de, "Bizim hedefimiz, Trabzonspor'un beklentisi, aslında ikinci yarının 1-2. maçına stadı yetiştirmek, bizim taviz vermeyeceğimiz şey olmaz da 5-6. maç olur. Mevsim çim dikimi de var. Çim dikildiği zaman yaşaması lazım. Size vereceğimiz müjde bizim için asıl önemli olan şey çelik yapı önemli montaj. Önümüz de çözülmemiş hiçbir sistem yok. İnşallah birkaç ay sonra gelip burada daha müjdeli topa vurmuş oluruz" diye konuştu.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz de çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Daha önce burada kurumlarımızla da toplantılar yaptık. Müthait firmamızı, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, elektrik şirketi, doğalgaz şirketi ve karayolları bölge müdürlüğümüz ile birlikte ilgili bütün kurumlarla buranının bir yandan yapımı devam ederken bir yandan da bu tür bağlantı ve iş birliği içerisinde çalışmayı eş zamanlı yürütüyoruz. Bir yandan asfalt bağlantıları hem tesis içi hemde etrafında yol bağlantıları, gaz ve elektrik bağlantıları. Çok özel bir proje, çelik konsisyon konusundaki çalışmalar zaman alabilecek ama Trabzon için güzel bir tesis olacak. Örnek bir tesis olacak. Çevredeki tesisleriyle Trabzon'un yeni bir atılım noktası olacak" dedi.

Belediye başkanı Gümrükçoğlu da, "Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Akyazı'nın dolgusuna bizzat el attı. Trabzon'un sporda ülkenin başkentlerinden biri olduğunu ve bu vesileyle de bu dolgu alanını bizzat kendi talimatlarıyla 2010'da başlattı. Bu sayın TOKİ Başkanımız dediği gibi sadece bir stadyum değil. Bir büyük spor kompleksidir" ifadesini kullandı.

Toki Haberleri

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi
  TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi

  Nevşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni TOKİ konutlarının bulunduğu 2. etap arkasında yapılan termal su sondaj çalışmalarında kaynak çıkış sıcaklığı 42.37 Santigrat derecedeki sıcak suyun analiz sonuçları açıklandı.

 • Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi
  Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Karşıyaka’nın 15 bin kişilik yeni stadının bugün yapılacak ön yeterlilik ihalesinin tarihini değiştirdi, 30 Mart Perşembe saat 14.30’a erteledi.

 • TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek
  TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Türkiye'nin 2023 hedefi var. Bu çerçevede büyük yatırımlar yapılıyor. TOKİ olarak önümüzdeki 7 yıl içinde yaklaşık 425 bin konut üreteceğiz" dedi.

 • Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi
  Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, emeklilere düşük bedelle ev sözünün arkasında olduklarını belirterek, Mersin merkez ve ilçelerde tahsisi yapılan arsalara TOKİ’nin yapacağı konut inşaatlarının yüzde 20’si tamamlandığında talep toplamaya başlayacaklarını söyledi.

 • Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım
  Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım

  Diyarbakır’ın Hani ilçesine kayyum olarak atandığı günden bu yana kenti yeniden inşa eden Şaban Arda Yazıcı, toplam 50 milyon liralık iki yeni projeye imza attı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.