|   |   | 

TOKİ'den 341 TL Taksitle Konut

TOKİ emeklileri ve dar gelirlileri 341 lira taksitle konut yapacağını açıkladı.

TOKİ'den 341 TL Taksitle Konut

TOKİ Başkanı Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başta emekliler  olmak üzere dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için yürüttükleri  faaliyetleri hızlandırdıklarını belirtti.

BAŞVURULAR 22 EKİM'DE BAŞLIYOR

Ankara'nın merkezi Kızılay'a yaklaşık 10 kilometre mesafede, Mamak  ilçesi Gülseren Mahallesi'nde kura ile satışa sunulan 583'ü alt gelir grubu,  369'u sosyal konut olmak üzere toplam 952 konut için başvuruların 22 Ekim-20  Kasım tarihleri arasında kabul edileceğini açıklayan Turan, "Birçok ilde konut  satışı gerçekleştiren TOKİ, Ankara'da da 341 liradan başlayan taksitle emeklileri  ve dar gelirlileri konut sahibi yapacak. Alt gelir grubu kapsamında satışa  sunulan konutlardan emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı" diye  konuştu.

TOKİ'nin kuruluş amacının konuta erişmekte zorlanan dar gelirli  vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu belirten Turan, "Halkamızın konut  ihtiyacına kalıcı çözümler üretmek için yürüttüğümüz çalışmalarda, büyük bir  hamle ileAnadolu'nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük birlerce  konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendiriyoruz. Şanlıurfa, Denizli,  Gaziantep, İstanbul, Manisa ve daha birçok şehrimizdeki büyük konut alanlarındaki  konut ve şehircilik projelerini çok boyutlu planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, TOKİ'nin 2023'te 1 milyon konut olan  hedefine ek olarak müjdelediği 200 bin ilave yeni konut ile dar gelirli  vatandaşları yuva sahibi yapacaklarına dikkati çeken TOKİ Başkanı Turan, ayrıca  talep örgütlenmesi modeli ile valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin  konut sahibi de yapıldığını söyledi.

341 liradan başlayan taksitlerle

Yapılacak konutlar hakkında bilgi veren Turan, şunları kaydetti:

"Alt gelir grubu kapsamında satışa sunulan 2+1 niteliğindeki 583  konutun taksit ödemeleri 341 liradan başlıyor. Konutlar yüzde 12-20 peşinat ve  180-240 ay vade seçenekleri ile satılacak. Taksit ödemeleri, konut teslim  tarihini takip eden ay itibarıyla başlayacak alt gelir grubu konutlarından  emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı. Toplu konut uygulaması  çerçevesinde satışa sunulan 369 konutun 276'sı 3+1 planında, 93'ü de 4+1  planında. Taksit ödemeleri 756 liradan başlayan sosyal konutlar, yüzde 10-15-25  peşinat ve 120-144-180 ay vade seçenekleri ile satılacak."

Hane halkı geliri 3 bin 200 lirayı geçmeyecek

Alt gelir grubu çerçevesinde konut almak isteyenlerde aranacak bazı  şartlara değinen Turan, "TOKİ'den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin  kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir  gayrimenkulün bulunmaması, Ankara ili sınırları içinde bir yıldan az olmamak  koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını  doldurmuş olması, hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir  hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında  yer alıyor" diye konuştu.

Turan, sosyal konut başvurularında ise TOKİ'den konut satın almamış ve  kredi kullanmamış olmaları, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki  çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulünün bulunmaması, hane  halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi ve başvuru sahiplerinin 18 yaşını  doldurmuş olması gibi şartlar arandığını söyledi.

Turan, Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi'nde satışı gerçekleştirilecek  konutlarla ilgili ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" internet adresinden  ulaşılabileceğini sözlerine ekledi. 

Toki Haberleri

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • İskenderun’da TOKİ 1. etap çalışmaları başladı

  İskenderun’da TOKİ 1. etap çalışmaları başladı

  Hatay’ın İskenderun ilçesi Gültepe Mahallesi üst kısmında yaklaşık 470 dönüm arazi üzerine Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ ) tarafından yapılacak konutların 1. etabı için temel açma çalışmaları başladı.

 • İskenderun’da TOKİ 1. Etap Çalışmaları Başladı

  İskenderun’da TOKİ 1. Etap Çalışmaları Başladı

  Hatay’ın İskenderun ilçesi Gültepe Mahallesi üst kısmında yaklaşık 470 dönüm arazi üzerine Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ ) tarafından yapılacak konutların 1. etabı için temel açma çalışmaları başladı.

 • Besni TOKİ konutlarında sona gelindi

  Besni TOKİ konutlarında sona gelindi

  Adıyaman’ın Besni ilçesi Kayaardı bölgesine dar gelirli aileler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile yapılan 474 TOKİ konutlarının yüzde 80'i tamamlandı.

 • TOKİ Kupon Arazileri İhaleyle Satacak

  TOKİ Kupon Arazileri İhaleyle Satacak

  Sahip olduğu arsaları el altından Emlak Konut’a verdiği için eleştirilen TOKİ 1 milyon metrekare büyüklüğündeki araziyi açık artırma ile satacak.

 • TOKİ’den Arsa Müzayedesi

  TOKİ’den Arsa Müzayedesi

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ),İstanbul, İzmir ve Adana da bulunan bakım ve akaryakıt istasyonlarının arsalarını “Açık Artırma” yöntemi ile satışa sundu.

 • Toki'den Konut Alma Şartları

  Toki'den Konut Alma Şartları

  Toki'den konut alma şartları nelerdir? Kimler Toki'den ev alabilir? Alt gelir grubu ve emekli başvuru şartları nelerdir?

 • TOKİ’den 76 Arsa Satışa Çıkarıldı

  TOKİ’den 76 Arsa Satışa Çıkarıldı

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, İzmir, Konya, Ordu, Sivas ve Trabzon’da toplam 971.623,81 metrekare büyüklüğe sahip 76 adet arsayı (konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi,sosyal kültürel tesis, otel, üniversite, özel ilköğretim ve ortaöğretim niteliğinde) toplamda yaklaşık 743 milyon TL muhammen bedelle “Açık Artırma” yöntemi ile satışa sundu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.