|   |   | 

TOKİ'den 341 TL Taksitle Konut

TOKİ emeklileri ve dar gelirlileri 341 lira taksitle konut yapacağını açıkladı.

TOKİ'den 341 TL Taksitle Konut

TOKİ Başkanı Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başta emekliler  olmak üzere dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için yürüttükleri  faaliyetleri hızlandırdıklarını belirtti.

BAŞVURULAR 22 EKİM'DE BAŞLIYOR

Ankara'nın merkezi Kızılay'a yaklaşık 10 kilometre mesafede, Mamak  ilçesi Gülseren Mahallesi'nde kura ile satışa sunulan 583'ü alt gelir grubu,  369'u sosyal konut olmak üzere toplam 952 konut için başvuruların 22 Ekim-20  Kasım tarihleri arasında kabul edileceğini açıklayan Turan, "Birçok ilde konut  satışı gerçekleştiren TOKİ, Ankara'da da 341 liradan başlayan taksitle emeklileri  ve dar gelirlileri konut sahibi yapacak. Alt gelir grubu kapsamında satışa  sunulan konutlardan emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı" diye  konuştu.

TOKİ'nin kuruluş amacının konuta erişmekte zorlanan dar gelirli  vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu belirten Turan, "Halkamızın konut  ihtiyacına kalıcı çözümler üretmek için yürüttüğümüz çalışmalarda, büyük bir  hamle ileAnadolu'nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük birlerce  konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendiriyoruz. Şanlıurfa, Denizli,  Gaziantep, İstanbul, Manisa ve daha birçok şehrimizdeki büyük konut alanlarındaki  konut ve şehircilik projelerini çok boyutlu planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, TOKİ'nin 2023'te 1 milyon konut olan  hedefine ek olarak müjdelediği 200 bin ilave yeni konut ile dar gelirli  vatandaşları yuva sahibi yapacaklarına dikkati çeken TOKİ Başkanı Turan, ayrıca  talep örgütlenmesi modeli ile valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin  konut sahibi de yapıldığını söyledi.

341 liradan başlayan taksitlerle

Yapılacak konutlar hakkında bilgi veren Turan, şunları kaydetti:

"Alt gelir grubu kapsamında satışa sunulan 2+1 niteliğindeki 583  konutun taksit ödemeleri 341 liradan başlıyor. Konutlar yüzde 12-20 peşinat ve  180-240 ay vade seçenekleri ile satılacak. Taksit ödemeleri, konut teslim  tarihini takip eden ay itibarıyla başlayacak alt gelir grubu konutlarından  emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı. Toplu konut uygulaması  çerçevesinde satışa sunulan 369 konutun 276'sı 3+1 planında, 93'ü de 4+1  planında. Taksit ödemeleri 756 liradan başlayan sosyal konutlar, yüzde 10-15-25  peşinat ve 120-144-180 ay vade seçenekleri ile satılacak."

Hane halkı geliri 3 bin 200 lirayı geçmeyecek

Alt gelir grubu çerçevesinde konut almak isteyenlerde aranacak bazı  şartlara değinen Turan, "TOKİ'den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin  kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir  gayrimenkulün bulunmaması, Ankara ili sınırları içinde bir yıldan az olmamak  koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını  doldurmuş olması, hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir  hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında  yer alıyor" diye konuştu.

Turan, sosyal konut başvurularında ise TOKİ'den konut satın almamış ve  kredi kullanmamış olmaları, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki  çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulünün bulunmaması, hane  halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi ve başvuru sahiplerinin 18 yaşını  doldurmuş olması gibi şartlar arandığını söyledi.

Turan, Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi'nde satışı gerçekleştirilecek  konutlarla ilgili ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" internet adresinden  ulaşılabileceğini sözlerine ekledi. 

Toki Haberleri

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi
  Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, emeklilere düşük bedelle ev sözünün arkasında olduklarını belirterek, Mersin merkez ve ilçelerde tahsisi yapılan arsalara TOKİ’nin yapacağı konut inşaatlarının yüzde 20’si tamamlandığında talep toplamaya başlayacaklarını söyledi.

 • Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım
  Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım

  Diyarbakır’ın Hani ilçesine kayyum olarak atandığı günden bu yana kenti yeniden inşa eden Şaban Arda Yazıcı, toplam 50 milyon liralık iki yeni projeye imza attı.

 • Malatya'nın Yeni Stadı Gün Sayıyor!
  Malatya'nın Yeni Stadı Gün Sayıyor!

  TOKİ tarafından temeli 2012 yılında atılmasına rağmen işi alan yüklenici firmanın taahhütlerini yerine getiremediği için ikinci bir ihaleyle yeni bir yüklenici firmaya ihale edilen Malatya’nın yeni stadyumu görücüye çıkacağı günü bekliyor.

 • Denizli'de 18 Bin 332 Konut Yapılacak
  Denizli'de 18 Bin 332 Konut Yapılacak

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile yaptığı toplantıda, il genelinde yapılacak konut projelerini açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.