|   |   | 

Tolga Çehreli'den Dünden Bugüne Royal Grup!

İnşaat sektörünün genç patronlarından Royal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli'den Royal Grup hakkında her şey!

Tolga Çehreli'den Dünden Bugüne Royal Grup!

İnşaat sektörüne nasıl adım attınız?

20 yıldır inşaat sektörünün içindeyim, tedarik zinciri içerisinde de yer aldım. İnşaatlarda cam pencere taktığımda olmuştur. Eskilerin tabiri ile çekirdekten yetiştik. Sonradan sektöre giren oyunculardan değilim. İnşaat sektörüne tedarik zincirinden silsile halinde giriş yaptık. 15 - 20 sene sektörde yoğrulduktan sonra projeler üretmeye başladık.

İnşaat Sektörü olmasaydı hangi sektörde olmak istediniz?

İnşaat sektörü olmasaydı, muhtemelen sanatla uğraşabilirdim. Sanatçı yönüm var. Hani çok ilgilenmedik birazda bu yönümüzü bastırık belki ama sanatla uğraşabilirdim.

İçinizdeki sanatçı projeleriniz tasarımında rol aldı mı?

Projelerin mimarisinde direkt etkenim. Gelişirken etki ediyorum. Formatına, yapısına, kimliğine etki ediyorum. Sanırım bastırılmış sanat yönüm burada ortaya çıkıyor.

Royal Group’u yakından tanıyabilir miyiz? Dünden bugüne şirketinizin hikayesini öğrenebilir miyiz?

Firmamız 3,5 yıl önce kuruldu. Royal Group’u oluşturan firmalar, Okay Yapı, Tunart ve Temak’tır. Okay Yapı 20 senedir inşaat işleri ile uğraşıyor. Tunart ve Temak ise sanayi işleri ile uğraşıyorlar.  Nitelikli, insana değer veren markalı projeler üretmek için kurulmuş bir grubuz. 3.5 senedir Kartal bölgesi başta olmak üzere projeler geliştirdik. Bitmeye yakın olan, yeni başlayacak ve gelecek projelerimiz var. Şu anda çizgisi belli, marka değeri yüksek, yüksek teknoloji barındıran ve konsept projeler geliştiriyoruz.

Özellikle Kartal bölgesinde mi olacaksınız?

Kartal Bölgesini özellikle seçtik. Kartal bölgesi bizim kriterlerimize, yapmış olduğumuz projelerin niteliğini kaldırabilen bir bölge. Kartal ileriye dönük yıldızı parlayacak, katma değer katacak ve yaşam standartları yüksek olan bir lokasyon. Bizim yatırımlarımız içinde fazlaca nitelik, teknoloji barındırdığı için aslına bakıldığında yatırım değeri yüksek projeler. Bu yatırım değeri yüksek projeleri de yıldızı parlayan bölgelerde yapmak zorundayız. Kartal bölgesi de yıldızı parlayan ve kentsel dönüşümde de önü açık olduğu bir bölge. Lokasyon olarak Kartal’dan kısaca bahsetmek gerekirse; denize, marinaya sahil bandına çok yakın, adalar ve deniz manzarasına hakim bir bölge, E5,  metro, hastaneler, alışveriş merkezleri yakın, havalimanı yakın, otobana bağlanmak kolay vb aradığımız bir çok unsuru burada bulabiliyoruz. Bunun için daha çok Kartal’ı tercih ettik. Birde buna paralel olarak arazi yapısı ve imar durumu bizim hayal etiğimiz, standartlarımıza uyan yeşil alanı fazla projeler üretmemize imkan veriyor.

Firmanızla ilgili en büyük hayaliniz nedir? Royal Group’un on yıl sonraki geleceği nokta ne olacak, planlarınız neler?

Kurduğunuz hayaller ile alakalı, hayallerinize odaklanırsanız muhtemelen onu elde ediyorsunuz. Bize de Allah nasip etti, marka değeri çok yüksek projeler üretme fırsatı verdi. Bizde tabi çok çalıştık. Gerek bedenen gerek masa başında, tamamıyla mutfağın içindeyiz. Sektörün çekirdeğinden gelmemizi projelerimize yansıtıyoruz. Buda bize hedefimize ulaşmakta ciddi avantaj sağlıyor.

Bizim hedefimiz önce bulunduğumuz bölgede ve yurt çapında belli bir seviyede marka değeri üretmek ve bununla paralel olarak da yurt dışında uluslararası arenada sözü geçen sektörde iddialı sektörün ileri gelen firmalarından birisi olma yönünde hızla ilerliyoruz.. Hedefimiz bu noktada. Ve kısa zamanda almış olduğumuz mesafe ve ivmemiz bu hayalimizin 10 yıldan daha kısa zaman da gerçekleşeceği yönünde bize ümit vaad ediyor.

Projeleriniz öncesinde tüketicilere yönelik yaptırdığınız araştırmalar var mı?

Tüketici talepleri, ihtiyaçları bizim için çok önemli. Aslına bakarsanız bu yönde referans noktası olarak kendimizi alıyoruz. ‘Biz bu projede yaşar mıyız? Hayatımızı devam ettirir, çocuklarımızı burada büyütebilir miyiz?’ gibi soruları kendimize soruyoruz’. Tabi ki bu işin manevi boyutu. Diğer yandan bizim burada yapacağımız yatırım, oluşturacağımız değer insanlara ne ölçüde yansır, bize ne ölçüde yansır? Yani biz burada bir proje ürettiğimiz zaman, tercihte bulunurken hem yaşam kalitesi hemde yatırımcının mutluluğu noktasın da belli bir parametrelerimiz var o parametreleri her zaman gözeterek belli bir işe, belli bir yatırıma girişiyoruz.

Bu projeler gelişirken bugünün projesini değil de 15 sene sonrasının projesini üretmeyi hayal ederek üretiyoruz. Malzeme seçimlerinde, tasarlarken ve yaşam alanlarını oluştururken ileriye dönük beklentileri öngörerek geliştirmeye çalışıyoruz. 

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • 'Yurtdışında Lobi Yapmalıyız'
  'Yurtdışında Lobi Yapmalıyız'

  Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ‘Gayrimenkul: Büyümenin Yeni Yönü’ başlıklı oturumda konuşma yapan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; “Ülkemizi tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle daha çok tanıtmalıyız” dedi.

 • Rönesans’ın Pusula'sına TİSK’ten Özel Ödül
  Rönesans’ın Pusula'sına TİSK’ten Özel Ödül

  “TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kapsamında verilen GAN (Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye Özel Ödülü’ne bu yıl, Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans Holding bünyesinde iş imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi “Genç Keşif Programı, Pusula” layık görüldü.

 • Mehmet Şimşek iş dünyası ile buluştu
  Mehmet Şimşek iş dünyası ile buluştu

  Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, DKY İnşaat'ın sponsorluğunda düzenlenen yemekte iş dünyasının önemli isimleriyle bir araya geldi.

 • Nef, EBRD ile ortak gayrimenkul geliştirecek
  Nef, EBRD ile ortak gayrimenkul geliştirecek

  Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni ve farklı tasarımlarla adından sıkça söz ettiren Nef, gayrimenkul geliştirmek için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile güç birliğine gitti.

 • Dap Yapı Yüzde 25 Çadır İndirimi Yaptı
  Dap Yapı Yüzde 25 Çadır İndirimi Yaptı

  Validebağ’daki lüks konut projesini yoğun talep nedeniyle çadırda satışa çıkaran Dap Yapı, ‘büyük indirim’ kampanyasını başlattı. Şirket, toplam 321 ünitede % 25 indirim yapacak.

 • Dev Banka Yurt’a Geldi, Ev’e Girdi!
  Dev Banka Yurt’a Geldi, Ev’e Girdi!

  65 ülkenin üyesi olduğu dev banka Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye’de Nef ile ortak olarak gayrimenkul sektörüne girdi. 120 milyon dolar sermaye koyan iki ortak orta sınıfa yönelik 6 konut projesi ve 7 öğrenci yurdu inşa edecek.

 • Gayrimenkul 20 Yıl Daha Kazandırır!
  Gayrimenkul 20 Yıl Daha Kazandırır!

  Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Türkiye'nin dinamiklerine bakılırsa gayrimenkul 20 yıl daha kazandırır." dedi. Gayrimenkul sertifikası çıkarmayı düşündüklerini de ekledi..

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.