|   |   | 

Topbaş’dan İstanbul’a Metro Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstinye'ye metro müjdesi verdi. Başkan Topbaş, "Teknik Üniversite istasyonundan İstinye koyuna bir metro projesi hazırlıyoruz. Hatta o metro diğer taraftan da Köyiçi'ne gidecek. Böylece denize inmiş olacak. Şuanda çalışmaları başlattık' dedi.

Topbaş’dan İstanbul’a Metro Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, AK Parti Beşiktaş İlçe Teşkilatı ile Yıldız Vera Park'ta düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptığı konuşmada İstanbul'da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, 'İstanbul tesadüflere teslim edilemez, maceralara sürüklenemez. Burada yapılan her çalışma dünyaya örnek olmakta ve dünya insanına da huzur ve barış sağlamakta. Bütün dünyaya örnek teşkil edecek birlik ve beraberliğimiz var' dedi.

'TRAFİĞİ BEN ÇÖZERİM SÖZÜ HAYAL KONUŞMALAR'

Dünyada belediyelerin en büyük probleminin ulaşım olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, İstanbul'un ulaşımda son teknolojilerden faydalandığını belirtti. Başkan Topbaş, şunları söyledi; 'Şuanda bizim İstanbul'a yaptığımız metrolar 70 saniye aralığına kadar inebiliyor. Bizim metrolarımız dünyada en ileriyi teknolojiyi kullanan en modern, son yapıldığı için başarılı bir yola erişmiş. Bütün dünyada ulaşım konusu ciddi bir problem. 'Efendim ben çözerim' Bu kadar hayal konuşmalar hiçbir çözüm vermez. 14 farklı departmanda İstanbul'u inceledik. Ulaşımla ilgili networkümüz var. Hangi sistemleri kurarsak ulaşım değil, erişim noktasında çözüm getirebiliriz. Biz bunu çözüyoruz.'

Belediye bütçesinden en fazla ulaşıma yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, '10 yıllık görev süresi içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 60 milyar yatırım yaptık. Bu yıl ki yatırım bütçemiz 8,5 milyar ve bu yatırımların 32 milyarı ulaşımla ilgili' dedi.

Başkan Topbaş, 'Dünyada birçok belediye İstanbul'daki ulaşım çalışmaları başta olmak üzere bazı çalışmalarımızı model olarak almaktadır. Bilişim teknolojisini dünyada en iyi kullanan belediyeyiz' diye konuştu.

BAŞKAN TOPBAŞ, KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ

Muhalefetin seçim kampanyalarında boş vaatlerde bulunduğunu dile getiren Topbaş, 'Şu kadar yıldan beri ne yaptınız? 3 tane bakım yaparak, 2 tane sanatsal aktiviteyle belediyecilik olmaz. Bu kadar basit değildir. Bu zamana kadar şunu gördük. Türkiye'de korkuya dayalı siyaset yaptılar. 2004'te seçime girmişiz. O dönem belediye başkan adayı diyor ki İstanbul'da 200 bin kişiye iş imkanı sağlayacağım diyor. Belediyede 55 bin kişi çalışıyor. Nasıl sağlayacaksın diye soran yok. 60 katrilyon yatırım yapmışız. 100 bin kişiye istihdam bulabiliyoruz' şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; 'Sayın Kılıçdaroğlu aday olduğunda 'İstanbul'da 200 metre karenin altında işgalli olan arsaları vereceğim' dedi. Şimdi 2B leri söylüyorlar bedava vereceğim diye. Şunu sormadınız. Bu işgalli olan yerlerin bir kısmı belediyenin olabilir, bir kısmı özel vakıfların olabilir. Sen nasıl '200 metrenin altındakilerin tapularını vereceğim' diyebiliyorsun? Bana ait olan yerin tapusunu sen nasıl başkasına veriyorsun diye sormuyorsun ama seçimdir söyleniyor. Versin bakalım İzmir'de Eskişehir'de verebiliyorsa. Bunlar gayet ucuz bir siyaset. Acziyete dayalı bir siyaset yapıyorlar. Bu ülkeyi bizden daha fazla sevdiğini söylüyorlar. Ben bir şehit torunu olarak konuşuyorum. Bu topraklar hepimizin. Efendim biz cumhuriyetin bekçisiyiz. Allah Allah. Ailenden kaç kişi bu mücadelenin içinde vardı, söyle bakayım? Kuru lafla peynir gemisi yürümez.'

TOPBAŞ'TAN İSTİNYE'YE METRO MÜJDESİ

Aşiyan'a finiküler sistemi kuracaklarını ifade eden Topbaş, 'Yani Hisar üstünden sahile inme imkanı sağlayacağız' ifadelerini kullandı.

İstinye halkına metro müjdesi veren Başkan Topbaş, 'Teknik Üniversite istasyonundan İstinye koyuna bir metro projesi hazırlıyoruz. Hatta o metro diğer taraftan da Köyiçi'ne gidecek. Böylece denize inmiş olacak. Şuanda çalışmaları başlattık' dedi.

Beşiktaş'ta yapavcakları projeleri anlatan Topbaş, 'Beşiktaş Meydanı ile ilgili projemiz tamamlandı. O viyadüğü kaldıracağız. Çarşıyı denizle buluşturuyoruz' diye konuştu.

'BU KADAR UCUZ SİYASET OLMAZ'

İstanbul'a Türkiye'nin en büyük hayvan barınağını yapacaklarını belirten Topbaş, 'Türkiye'nin hatta dünyanın en sayılı büyük hayvan barınağını yapıyoruz. İlçe belediyelerden bu işi alıyoruz. Hayvanlar oraya alınacak. Kısırlaştırma, tedavi süreleri tamamlanıp ortamına bırakılacak. Bunu biz yapacağız. Binlerce hayvanı alacak çapta bir orman içinde yer aldık. İnşaatı tamamlanmak üzere' dedi.

'Bu kadar ucuz siyaset olmaz' diyen Kadir Topbaş, muhalefeti eleştirerek, 'Bu siyaseti yapanların bölgelerinde aldıkları oy oranına baktığım zaman diyorum ki akademik çalışmalar yapmak lazım. Hiçbir şey yapmadan nasıl başarılı olabiliyor. Formülü nedir' şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Beşiktaş Çarşı grubu Başkan Topbaş'a, Beşiktaş forması hediye etti.

sabah

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • 25 Şubat 2017 Hava Durumu

  25 Şubat 2017 Hava Durumu

  Bugün yurtta hava nasıl olacak? Meteoroloji'den İstanbul için son dakika uyarısı geldi. İstanbul'da öğleden sonra yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Marmara'da fırtına etkili olması bekleniyor.

 • Tt Arena Karartılacak!

  Tt Arena Karartılacak!

  Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın Dünya Saati etkinliğine Galatasaray'dan destek geldi.

 • Bursaspor Taraftarları Futbolculara Saldırdı

  Bursaspor Taraftarları Futbolculara Saldırdı

  Bir grup Bursaspor taraftarı, takım otobüsünü İstanbul'dan dönüş yolunda durdurarak futbolculara saldırdı. Olayda bazı futbolcular darp edilirken, Harun Tekin'in ise yüzünde morlukların olduğu bildirildi.

 • SALT Galata'daki Sergi: Arşivden Çıktı

  SALT Galata'daki Sergi: Arşivden Çıktı

  SALT Galata, arşiv belge ve kaynaklarından derlenen ilgi çekici bir sergiye ev sahipliği yapıyor. SALT Araştırma'daki belgelere dayanan "Arşivden Çıktı" sergisi, 9 Nisan'a kadar açık kalacak.

 • Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

  Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

  Mimarlık dışında pastane şefi olarak çalışan Dinara Kasko'nun yarattığı pastalar değme mimari projelerle yarışıyor. Görselliği ve lezzetiyle çarpıcı bir bütün olan pastaları yapmak, Kasko'nun asıl mesleği haline dönüşmüş.

 • AÖF Öğrencilerine Müjde!

  AÖF Öğrencilerine Müjde!

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 22.59’a kadar uzatıldığı bildirildi.

 • Doktora Öğrencilerine TÜBİTAK Desteği

  Doktora Öğrencilerine TÜBİTAK Desteği

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin'in görüşmesinde, TÜBİTAK projelerinde yer alan doktora öğrencilerine sağlanacak burs desteği ele alındı.

 • Kimlik Kartı Mesaisine Ücret Ödenecek

  Kimlik Kartı Mesaisine Ücret Ödenecek

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında, kimlik kartı ve pasaport işlemleri ile sürücü belgesi tanziminde görevli memurlarına, fazla mesailerinin karşılığında çalışma ücreti ödenecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.