|   |   | 

Torunlar GYO, Projelerini Dubai'de Tanıtacak

Türkiye’ye değer katan büyük projeleriyle tanınan Torunlar GYO, İstanbul'un en gözde iki projesi Torun Center ve 5. Levent'i, dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan Dubai Cityscape Global 2015'te yabancı yatırımcılara tanıtacak.

Torunlar GYO, Projelerini Dubai'de Tanıtacak

Torunlar GYO, dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarlarından olan Dubai Cityscape Global 2015’e, iki iddialı projesiyle katılacak. Dubai World Trade Center’da Hall 2’de 180 m2 stand ile yer alacak olan Torunlar GYO, İstanbul'un en dikkat çekici projeleri arasında yer alan Torun Center ve 5. Levent projesini 8-10 Eylül tarihleri arasında Ortadoğu ve Körfez yatırımcılarına tanıtma fırsatını bulacak.

Torun Center, Aga Khan ödüllü mimarın eseri

Torun Center, Türkiye’nin en önemli mimarlarından Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından konut, ofis ve ticari alanların yer alacağı meydanı ile bir karma kullanım projesi olarak tasarlandı. İstanbul’un en merkezi noktası Mecidiyeköy’de, eski Ali Sami Yen Stadyumu arsasına inşa edilen Torun Center, sosyal ve teknolojik donatılara sahip yüksek yatırım değeri ve geniş yeşil alanları ile dikkat çekiyor. Torun Center, önünde yer alan 10 bin metrekarelik kent meydanı ile İstanbul’da bu büyüklükte meydana sahip ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyor. Ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşan Torun Center'ın, zeminden 160 metre yüksekliğinde olan iki konut kulesi toplam 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor. 241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede, 69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alan bulunuyor. Kulelerin alt platformunda konumlandırılan bahçe ofisler ise 2 katlı olarak sunuluyor.

Bitkilerin güneşe yönelmesi anlamına da gelen "tropizm" yorumundan esinlenerek tasarlanan üç bloğun tüm cepheleri 4. katlardan itibaren İstanbul Boğazı’ndan başlayarak; Marmara Denizi, eski İstanbul ve Haliç’e kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlara taşıyor. Modern yaşamın tüm taleplerine cevap veren özelliklerle donatılmış rezidanslarda, 1+1’den 4+1’e kadar seçenek sunan daireler,100 ile 425 metrekare arasında değişiyor.

5. Levent: İkinci çeyreğin en çok satan konut projesi

Torunlar GYO ve KİPTAŞ işbirliği ile TEM Alibeyköy kavşağında inşa edilen İstanbul’un yeni semti 5. Levent; şehrin içerisinde, dev ulaşım projelerinin kesişim noktasında bulunan konumu, yeşil alanları, sosyal donatıları ve mimarisi ile İstanbul için örnek bir proje olarak öne çıkıyor. 473 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen 5. Levent’te 1+1 ila 4+1 arasında değişen 50 farklı daire tipi satışa sunuluyor. Yüzde 50’den fazlası yeşil alana ayrılan mimarisiyle farklılaşan 5. Levent’te, manzaraya hâkim olarak konumlandırılan tüm konutlar, gün ışığından maksimum düzeyde faydalanıyor.

Zengin sosyal donatı alanlarına sahip üniversite eğitim alanı, 4 bin metrekare cadde konseptinde ticari ünite, 2 okul, 2 cami ve 50 dönümlük bir de korunun yer alacağı 5. Levent; büyüklüğü, mimarisi, yeşili ve sosyal alanlarıyla dikkat çekiyor. Doğayla barışık bir konseptte tasarlanan ve inşaat yoğunluğunu azaltan yatay mimarisi ve tamamı yerin altına alınan otoparklarla, 5. Levent’in doğal görüntüsü korunuyor. Kısa sürede büyük bir satış grafiği yakalayan ve birinci etabının yüzde 75’i satılan 5. Levent projesi hem yaşamak hem de yatırım için ideal bir proje olarak dikkat çekiyor.


GYO Haberleri

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale
  Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale

  Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve Temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 Etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik araziyi kapsıyor.

 • Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak
  Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak

  Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye Geleceğini Yeniden Tasarlıyor” ana teması ile bu yıl 16. kez düzenlenen Forum İstanbul 2023 Konferansı’nda akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 • Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler
  Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler

  Kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve güven esaslarına bağlı kalarak, yaşadığı topluma ve dokunduğu her bireye fayda sağlamayı misyon edinen Nurol GYO, geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında tanıttı.

 • Sinpaş’ın Katar Çıkarması
  Sinpaş’ın Katar Çıkarması

  43 yıllık deneyimiyle sektörde pek çok ilke imza atan Sinpaş, 300’den fazla Türk firması ve Körfez Bölgesi’nden 3000’den fazla iş adamını bir araya getirecek olan Expo Turkey by Katar 2017’ye katılıyor.

 • Aydos Country’de yüzde 5 peşinat ile ev sahibi olma imkanı!
  Aydos Country’de yüzde 5 peşinat ile ev sahibi olma imkanı!

  Sinpaş GYO’nun, İstanbul Anadolu Yakası’nın en hızlı gelişen ve en çok kazandıran bölgesi Sancaktepe’de hayata geçirdiği Aydos Country’de evler Mayıs ayında teslim ediliyor. Siz de baharı; yalnızca yüzde 5 peşinat ödeyerek ev sahibi olarak karşılayın, bir yıl boyunca bedavaya oturun.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.