|   |   | 

Vahap Yılmaz; Kentsel Dönüşüm Çalışmasında Marka Olduk

Biva Mimarlık Genel Müdürü Mimar Vahap Yılmaz, amaçlarının vatandaşları yasa ile ilgili bilgilendirip, en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Vahap Yılmaz; Kentsel Dönüşüm Çalışmasında Marka Olduk

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aldığı "Türkiye Genelinde Riskli Yapı Tespiti" lisans belgesi ile 6306 sayılı kanun çerçevesinde kentsel dönüşüm konusunda çalışmalarını sürdüren Biva Mimarlık, İzmir ve çevresinde yürüttüğü projeleri ile beğeni topluyor. İnşaat, taahhüt ve dekorasyon üzerine 15 yıldır hizmet sunduklarını dile getiren Biva Mimarlık Genel Müdürü Mimar Vahap Yılmaz, "Kentsel dönüşüm konusunda da 90 kişilik uzman ve tecrübeli kadromuzla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu alanda kısa sürede marka olduk" dedi. 

Bina değerleniyor

İzmir'de 14 binanın kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüttüklerini ve 20 binanın sakini ile de görüşmelerinin devam ettiğini dile getiren Yılmaz, "Bu konuda çözüm odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Kentsel dönüşüm başvurusu, risk raporu alınması, banka kredi desteğinin alınması, kira yardımlarının sağlanması, yıkım ve binanın yeniden projelendirilmesi ile binanın yeniden inşası firmamız tarafından sorunsuzca hallediliyor. Yaklaşık 1 yıl içerisinde yeniden inşa edilen ve bu sayede değeri en az iki kat artan binayı sahiplerine teslim ediyoruz" diye konuştu.

Ücretsiz danışmanlık 

Kentsel dönüşüm konusunda vatandaşların yeterince bigi sahibi olmadığını ve bu sebeple üzücü durumların yaşanabildiğini dile getiren Yılmaz, Biva Mimarlık olarak amaçlarının vatandaşa kentsel dönüşüm yasasını anlatmak ve en iyi şekilde yararlandırmak olduğunu dile getirdi. Yılmaz, bu amaçla ücretsiz bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini ve kendilerini arayan herkesin kafalarına takılan sorularını yanıtladıklarını belirterek, "Özellikle sektörde çantacı olarak tabir edilen kişiler pek çok vatandaşın üzülmesine ve haklarının yanmasına sebep oluyor. Bu kişilere karşı dikkatli olunması için kentsel dönüşüm konusunda bilgili olunması çok önemli. Ayrıca yasanın avantajları da tam olarak bilinmiyor. Yasa ile beraber her daireye oldukça düşük faizli 100 bin TL kredi desteği sağlanabiliyor. Bunu istemeyenler 18 aylık kira yardımında faydalanabiliyor. Bunların yanı sıra binasını yıkıp yeniden yapmak isteyenler, yeni yapıları için belediyelere herhangi bir harç ödemeyecekleri gibi, tapu harcı, noter harcı ve kredilerdeki banka kesintilerinden muaf tutuluyor" dedi. 

4 milyon TL'lik yatırım yapıldı

Biva Mimarlık olarak kentsel dönüşüm hizmetlerinin yanı sıra konut projelerine devam ettiklerini dile getiren Vahap Yılmaz, İzmir'in 3 farklı yerinde toplam 250 dairelik konut projelerinin çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Sahip oldukları uzman kadronun yanı sıra ekipman konusunda da her sene yatırım yaptıklarını dile getiren Yılmaz, "2013 yılı yatırımlarımız kapsamında sahip olduğumuz 2 adet iş makinesinin yanına 2 adet iş makinesi daha aldık. İnşaat ve ekipman olarak bakıldığında toplam 4 milyon TL'lik bir yatırım ile 2013 yılını kapatıyoruz. Önümüzdeki yıl da yeni yatırımlar yapacağız" diye konuştu.YeniAsır

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.