|   |   | 

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Uzmanlar, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil ve yaz dönemi daha çok akıllara gelmeye başladı. Yazlık ev, yazın vaktinizi hoşça geçirebileceğiniz, rahatça ve masrafsız bir şekilde oturabileceğiniz bir yer olmanın yanında, iyi bir gayrimenkul yatırımıdır.

Gayrimenkul uzmanları, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Bunun sebebi, yazlık evlerin fiyatlarının yaz mevsiminde oldukça yükselmesidir.

Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık ev alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, yazlığın nerede olduğudur. Yazlığınız doğru konumda yer alırsa, aynı zamanda iyi bir yatırım olur.

Alacağınız yazlık 12 ay oturulabilir bir yerde bulunursa, sizin gitmediğiniz zamanlarda kiraya verilebilir. Bu da eğer kredi ile yazlığı aldıysanız, yatırımın kendi taksitlerini ödemesi demektir.

Yazlığı her sezon kiraya verebilmek için bulunduğu yerin ulaşım, güvenlik gibi şartları yerine getirerek her sezon yaşanabilecek bir konumda olması gerekir. Senenin sadece birkaç ayı kullanılabilecek yerlerden uzak durmak önemlidir.

İçinde sosyal donatıların da bulunduğu siteler her mevsim oturmaya daha çok elverişlidir.

Kışın da kullanılması için ısıtma sistemi olan yazlık evler her zaman avantaj sağlar.

Yazlık alırken ileride satabileceğiniz bir yer olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle manzaralı yazlık evler, her dönem kolay alınıp satılır.

Konumla ilgili bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, kendinizi iyi tanımaktır. Popüler olan, revaçta tatil beldeleri hareketli ve eğlenceli olabilir, ancak sakinlik ve huzur arayanları yeterince tatmin edemezler. 

Fikrinizi sınayın!

Yazlık satın almaya karar verdiniz. Kafanızda yeri ile ilgili de düşünceler var, size tavsiyemiz satın almadan önce gidip görmeniz ve mümkünse alacağınız yerde bir süre yaşamanızdır.

Kulaktan dolma bilgilerle veya başkalarının beğenilerinden yola çıkarak yazlık ev yatırımı yapmak sonradan size pişmanlık getirebilir. 

Nem ve rutubete dikkat!

Yazlıkların bulunduğu sahil kesimleri özellikle kış ve bahar mevsimlerinde çok yağış alan yerlerdir. Bu nedenle yapının yalıtımı ve kullanılan malzeme çok önem taşır.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Apartman Kapıcılarının Haftalık ve Yıllık İzinleri...
  Apartman Kapıcılarının Haftalık ve Yıllık İzinleri...

  Apartman kapıcılarının işe girişi, sağlık kontrolleri, yaşadığı konutun koşullarının uygunluğu vs. apartman yöneticisinin sorumluluğundadır. Aynı şekilde kapıcının haftalık ve yıllık izinlerinin düzenlenmesi de yöneticisinin yapması gereken bir iştir.

 • Gayrimenkul Sertifikasının detayları ve amacı açıklandı 
  Gayrimenkul Sertifikasının detayları ve amacı açıklandı 

  TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Gayrimenkul Sertifikasının detaylarını açıkladı. Turan, Gayrimenkul Sertifikasını "Her gelir grubundan vatandaşı bir gayrimenkul projesinden yatırım yapabilecek pozisyona getiren pay senedi" şeklinde açıkladı.

 • Melikgazi Belediyesinden Arsa Satışı
  Melikgazi Belediyesinden Arsa Satışı

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mülkiyeti belediye ait 59 mesken arsası, 19 işyeri arsası ve 8 bağ ve sayfiye arsasının ihale ile satılacağını söyledi.

 • Kırklareli’nde 557 Konut Satıldı
  Kırklareli’nde 557 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kırklareli’nde 2017 yılı Şubat ayında 557 konutun satıldığı belirlendi.

 • Sinpaş Altın Kuleler’in Örnek Dairesi Hazır!
  Sinpaş Altın Kuleler’in Örnek Dairesi Hazır!

  Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi Altınoran’ın kalbinde yükselen Altın Kuleler, Ankara’ya sunduğu standart üstü yaşam ve örnek dairesiyle yoğun ilgi görüyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.