|   |   | 

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Uzmanlar, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil ve yaz dönemi daha çok akıllara gelmeye başladı. Yazlık ev, yazın vaktinizi hoşça geçirebileceğiniz, rahatça ve masrafsız bir şekilde oturabileceğiniz bir yer olmanın yanında, iyi bir gayrimenkul yatırımıdır.

Gayrimenkul uzmanları, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Bunun sebebi, yazlık evlerin fiyatlarının yaz mevsiminde oldukça yükselmesidir.

Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık ev alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, yazlığın nerede olduğudur. Yazlığınız doğru konumda yer alırsa, aynı zamanda iyi bir yatırım olur.

Alacağınız yazlık 12 ay oturulabilir bir yerde bulunursa, sizin gitmediğiniz zamanlarda kiraya verilebilir. Bu da eğer kredi ile yazlığı aldıysanız, yatırımın kendi taksitlerini ödemesi demektir.

Yazlığı her sezon kiraya verebilmek için bulunduğu yerin ulaşım, güvenlik gibi şartları yerine getirerek her sezon yaşanabilecek bir konumda olması gerekir. Senenin sadece birkaç ayı kullanılabilecek yerlerden uzak durmak önemlidir.

İçinde sosyal donatıların da bulunduğu siteler her mevsim oturmaya daha çok elverişlidir.

Kışın da kullanılması için ısıtma sistemi olan yazlık evler her zaman avantaj sağlar.

Yazlık alırken ileride satabileceğiniz bir yer olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle manzaralı yazlık evler, her dönem kolay alınıp satılır.

Konumla ilgili bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, kendinizi iyi tanımaktır. Popüler olan, revaçta tatil beldeleri hareketli ve eğlenceli olabilir, ancak sakinlik ve huzur arayanları yeterince tatmin edemezler. 

Fikrinizi sınayın!

Yazlık satın almaya karar verdiniz. Kafanızda yeri ile ilgili de düşünceler var, size tavsiyemiz satın almadan önce gidip görmeniz ve mümkünse alacağınız yerde bir süre yaşamanızdır.

Kulaktan dolma bilgilerle veya başkalarının beğenilerinden yola çıkarak yazlık ev yatırımı yapmak sonradan size pişmanlık getirebilir. 

Nem ve rutubete dikkat!

Yazlıkların bulunduğu sahil kesimleri özellikle kış ve bahar mevsimlerinde çok yağış alan yerlerdir. Bu nedenle yapının yalıtımı ve kullanılan malzeme çok önem taşır.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Venara Bağcılar'ın temeli atıldı
  Venara Bağcılar'ın temeli atıldı

  İlkar İnaş Yapı, Perakende sektörünün öncüsü ve sözcüsü olan Onur Market güvencesiyle, inşaat sektöründe iddialı projelerinden birini daha gerçekleştiriyor.

 • Gayrimenkul’un Yıldızları Belli Oldu
  Gayrimenkul’un Yıldızları Belli Oldu

  Bu yıl ikincisi düzenlenen “Şehrin Yıldızları 2017 Gayrimenkul Ödülleri” Bursa’daki bir otelde gerçekleşen gala gecesi ve ödül töreni ile sahiplerini buldu.

 • Bilecik'te 1 Ayda 327 Konut Satıldı
  Bilecik'te 1 Ayda 327 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Bilecik'te geçen ayki konut satışı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,9 oranında artarak 327 adet oldu.

 • Eskişehir'deki Emlak Piyasasında Son Durum
  Eskişehir'deki Emlak Piyasasında Son Durum

  Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, imarlı arsa üretiminin uzun zamandır yapılmaması yüzünden arsa paylarının çok yükseldiğini belirterek, "Arsa payı ne kadar pahalı olursa maliyet de o kadar pahalı oluyor. Fiyatların daha istikrarlı olabilmesi için belediyelerimizin arsa üretmeleri gerekir" diye konuştu.

 • Antalya'da 2017 Nisan ayında konut satışları azaldı
  Antalya'da 2017 Nisan ayında konut satışları azaldı

  ürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 21,7 azalarak, 4 bin 818 konut satıldı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.