|   |   | 

Yda Group Ankara’da Bin 855 Konutluk Dev Projeye İmza Atıyor

YDA Group; Park Avenue ile “Zor Beğeniyorsanız Çok Beğeneceksiniz” sloganıyla konut sektöründe ilk kez hayata geçirilen farklı sosyal donatılarla öne çıkan ve Ankara’da çıtayı yükselten bir projeye imza atıyor.

Yda Group Ankara’da Bin 855 Konutluk Dev Projeye İmza Atıyor

İnşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından YDA Group; “Zor Beğeniyorsanız Çok Beğeneceksiniz” sloganıyla konut sektöründe ilk kez hayata geçirilen farklı sosyal donatılarla öne çıkan bir projeye imza atıyor.

Ankara’nın en hızlı değer kazanan bölgesi Anadolu Bulvarı’nda, 133 bin metrekare alana inşa edilen 1855 konutluk şehrin tanıtım toplantısı yapıldı. Kahvaltılı tanıtım toplantısında konuşan YDA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, büyük işler yaptıklarını kaydederek, “Türkiye ve yurt dışında dünyanın birçok yerinde birçok projeye imza attık birçok önemli proje gerçekleştirdik. Çok az proje de böyle heyecanlandım. Çünkü bizim için çok önem verdiğimiz, gözbebeğimiz Başkent’imize kazandırmaktan gurur duyduğumuz titizlikte çalıştığımız Park Avenue projesini bugün sizle paylaşıp yarından itibaren de kıymetli Ankaralıların beğenisine ve satışına sunacağız. Bu proje de 1 yılı aşkın süren ciddi bir teknik bir çalışmanın eseri bütün detayları incelikle ve titizlikle hesaplayıp da üzerine çalıştığımız bir emeğin eseri olan bu projemizi biz çok önemsiyoruz. Bundan sonra gerek Ankara’da gerek konut sektöründe çıtayı çok üst seviyelere çıkardığımızı biliyoruz.”

Park Avenue’de yaşayacak olan vatandaşların her ihtiyaçlarının düşünüldüğünü ifade eden Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsanlarımızın boş vakitlerini değerlendirmek için projemizde hobi merkezleri yaptık. Birçok kişisel beceri kursları aynı şekilde hobi faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Çocukları düşündük, onların da hakkı olan oyun oynayabilme, toprağa temas edebilme ve rahatça keyifli vakit geçirebilmeleri için birçok olanak sağladık. Buz paten pistleri, babaları anneleri ebeveynleri ile çok rahat bir şekilde eğlenebilecekleri alanlar sağladık. Onlara macera parkurları dizayn ettik. Projemizin çok büyük kısmını yeşil alana ve peyzaja ayırdık. Şehir de bulamadığımız güvenli bir şekilde bisikletlerini sürebilecekleri bisiklet parkurları yaptık. Tabi erkekleri de unutmadık onlara da spor merkezleri, alışveriş merkezleri ile aileleri ile keyifli vakit geçirecekleri, bulvarın iki tarafına yapacağımız cadde mağazaları, kafeteryalarla dinlenebilecekleri sohbet edebilecekleri alanlar düşündük. Ankara’nın yeni eğlence merkezi çekim merkezi Anka Park’ı ile çok yakın bir mesafe araçla ulaşımı olacak. Kolay ulaşımı ile gerçekten Ankaralılara fırsatlar sunuyor.”

Arslan, “YDA Group olarak imza attıkları her proje de YDA Group’u kariyerine olumsuz etki vermemesi için başta çok ciddi düşünüyoruz ve diğer projelerden farklılaşmak istiyoruz. Bunu bu projemizde de göstermiş olduk” dedi.

Ev almanın tam zamanı olduğuna dikkat çeken Arslan, şunları söyledi: “Şuan bir geçiş dönemindeyiz. Konut sektörüne baktığımızda yeni yapılmış konutlar stoklardaki konutlarda KDV avantajı bulabilmek mümkün. Yeni başlayacak projelerde metrekareye bağlı olmaksızın proje lokasyonun değeri üzerinden bir kıymetlendirme ve emsallendirme mevcut burada yeni yapılacak projelerin birçoğu yüzde 8 ve yüzde 18 KDV limitine giriyor."

Türkiye’de gerçekten bir ekonomik istikrar olduğunu anlatan Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu ekonomik istikrar nedeniyle de fiyatlar çok fazla artmıyor inşaat maliyetleri ve malzeme fiyatlarında. Uzun süredir fiyat zammı gelmemiş olan inşaat sektörü maliyetlerinde son zamanlarda yaşadığımız dalgalanmanın da etkisiyle faizlerinde yükselmesi neticesiyle maliyetleri yavaş yavaş bu zamlar yansımaya başladı. Maliyetler artacak sezonun başındayız, firmalar maliyetlerine, projelerine yansıtmak zorunda kalacak. Onun için şimdi konut almanın tam zamanı diyorum. Gerçekten bir fırsat yeni projelerde özellikle baktığınız zaman prim yapabilecek projelerin ayırt etmesi lazım vatandaşımızın o projelerde plasmanda veya ilk sefalar da girebilirse bu maliyetten etkilenmeden seçimlerden sonra faizlerde bir gevşeme söz konusu oldu piyasalara yansıdı."

Konuşmasının ardından Arslan, Park Avenue'da yapılacak dairelerin ilk örneklerini gezdirdi.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!
  Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!

  İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılacak yüksek katlı binalarla ilgili bir çalışma yaptıklarını belirti. Başkan Topbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu 'az serbest', 'yükselti serbest' mantığını artık geride bırakıyoruz." dedi.

 • Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 
  Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 

  Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, Expo Center’de 7’nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 3 gün açık kalacak fuarda, belediyeler ürettiği ürünlerini hem sergileyecek, hem de yurt dışına pazarlama imkanı bulacak.

 • Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!
  Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!

  İstanbul’da en kolay ev sahibi olunacak bölge olarak bilinen Esenyurt gün geçtikçe kendini yenilemeye devam ediyor. Bölgede daire kiralamak yerine vatandaş satın almayı tercih ediyor.

 • Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Ödüllü Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, bahar dönemiyle birlikte ev satın alımlarının artacağını dile getirirken, bu tür durumlarda ailelerin ya da yatırımcıların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor.

 • Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?
  Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?

  Evinizin ya da işyerinizin herhangi bir bölümünü ya da tamamını yenilemek üzere bir ofisle ya da ekiple anlaştınız. Peki mağdur olmamak için tadilat sözleşmesinde hangi maddelerin bulunması gerektiğini biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.