|   |   | 

Yüksek Kiralı Konuta Yatırım Yapmak İçin...

En karlı kiralık konuta yatırım yapmak istiyorsanız, ev satın alırken dikkate almanız gereken bazı özellikler var. Bu özellikler, bir evin her daim popüler olmasını ve yüksek bir kirayı garantiler.

Yüksek Kiralı Konuta Yatırım Yapmak İçin...

Ev satın alırken niyetiniz en yüksek kira getirisini sağlamak ve evinizin boş kalmasını engellemekse, bunun için aklınızda bulundurmanız gereken özellikler var. Bir ev almak zorlu bir süreç olabilir, ancak sonrasında tam olarak hedeflediğiniz sonuca ulaşmak için bazı ayrıntılara önem vermelisiniz.

Kiralamada kolaylık sağlayacak özelliklerin başında konum ve mahalle ya da evin çevresi gelir. Çevrede yaşayanların genel özellikleri, mahalledeki yaşam kültürü ve evin konumu kiralama konusunda oldukça önem arz eden niteliklerdir. Küçük ve aslında yeterince kullanışlı görünmeyen bir konutu, sadece konumu nedeniyle büyük karlılıkla kiralayabilirsiniz. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Kiralama sürecinde, ev arayanların önem verdiği özellikler arasında çevrede bulunan okullar yer alıyor. Uzun süreli ev kiralayan aileler, eve yakın mesafede çocukları için uygun okul olmadığına mutlaka bakarlar. Ayrıca, iyi bir okulun çevresi de özellikle tercih edilebilir, hatta bu yüzden taşınan aileler olabilir. Bu nedenle, satın almayı düşündüğünüz evin çevresindeki tüm okullara bir göz atmanızı öneririz.

Kiracıları ikna edecek ya da onları kaçıracak unsurlar arasında elbette evin güvenliği geliyor. Evin konumu ve çevresi dışında, ne kadar güvenli olduğu da tercih nedenlerinden birisi. Bölgedeki suçluluğu da bilmeniz sizin için yararlı olacaktır. Bu konuda şaibeli ya da sabıkalı bölgelerden uzak durmanızı öneririz.

Evinizin konumu başlığı altında, mutlaka yakın mesafede bulunan imkanları da dikkate almasınız. Eve yakın park alanları, spor salonları, sinemalar, alışveriş merkezleri ya da marketler, toplu taşıma olanakları, otomobil park yerleri gibi özellikler evinizin değerini artıracak niteliklerdir. Bu anlamda, çevrede bulunan tüm faaliyet alanlarını inceleyin. Bazen bu listedekilerin tek birisi, kiracınızın sizin evinizi tercih etmesi için önemli olabilir.

Kiralama için yatırım yaparken elbette en fazla dikkate almanız gereken, satın alacağınız evin bulunduğu bölgedeki kira miktarlarıdır. Evinizin özellikleri ne olursa olsun, o bölgedeki kira raicinin çok üzerine çıkamayacağınızı, bunu yaparsanız evinizin boş kalacağını bilin. Bir evin değerini en çok belirleyen özelliklerin başında lokasyon gelir. Yani satın alacağınız evin kirasını evin içinden çok dışındaki unsurlar belirleyecektir.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor
  Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, entegre ulaşım ağlarının yapımı ve uygun fiyatlı markalı konutların Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgiyi artırdığını belirtiyor.

 • İzmir’e 250 Milyon Liralık Yatırım
  İzmir’e 250 Milyon Liralık Yatırım

  İzmir’in Menemen ilçesinde hayata geçirilen, 250 milyon Türk Liralık yatırım bedeline sahip Kuzeyşehir projesinin satış ofisi ve örnek dairesinin tanıtımı yapıldı.

 • Enda Konakları’ndan Teslimler Başlıyor
  Enda Konakları’ndan Teslimler Başlıyor

  Ankara, Gölbaşı’nda hayata geçirilen ‘yatay mimari’ konseptli ve akıllı ev teknolojili Enda Konutları’nda önümüzdeki haftalarda yapılacak teslimlerle Ağustos ayı itibariyle ‘yeni nesil konak keyfi’ başlayacak.

 • Marina Ankara Kazanç Festivali’nde Son 32 Daire
  Marina Ankara Kazanç Festivali’nde Son 32 Daire

  Ankara’yı marina yaşamıyla tanıştıracak olan Marina Ankara projesinde başlayan Kazanç Festivali ile Sinpaş Yapı Ankaralılara hayal ettikleri eve sahip olmaları için kaçırılmayacak son fırsatı sunuyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.