|   |   | 

Yüksek Kiralı Konuta Yatırım Yapmak İçin...

En karlı kiralık konuta yatırım yapmak istiyorsanız, ev satın alırken dikkate almanız gereken bazı özellikler var. Bu özellikler, bir evin her daim popüler olmasını ve yüksek bir kirayı garantiler.

Yüksek Kiralı Konuta Yatırım Yapmak İçin...

Ev satın alırken niyetiniz en yüksek kira getirisini sağlamak ve evinizin boş kalmasını engellemekse, bunun için aklınızda bulundurmanız gereken özellikler var. Bir ev almak zorlu bir süreç olabilir, ancak sonrasında tam olarak hedeflediğiniz sonuca ulaşmak için bazı ayrıntılara önem vermelisiniz.

Kiralamada kolaylık sağlayacak özelliklerin başında konum ve mahalle ya da evin çevresi gelir. Çevrede yaşayanların genel özellikleri, mahalledeki yaşam kültürü ve evin konumu kiralama konusunda oldukça önem arz eden niteliklerdir. Küçük ve aslında yeterince kullanışlı görünmeyen bir konutu, sadece konumu nedeniyle büyük karlılıkla kiralayabilirsiniz. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Kiralama sürecinde, ev arayanların önem verdiği özellikler arasında çevrede bulunan okullar yer alıyor. Uzun süreli ev kiralayan aileler, eve yakın mesafede çocukları için uygun okul olmadığına mutlaka bakarlar. Ayrıca, iyi bir okulun çevresi de özellikle tercih edilebilir, hatta bu yüzden taşınan aileler olabilir. Bu nedenle, satın almayı düşündüğünüz evin çevresindeki tüm okullara bir göz atmanızı öneririz.

Kiracıları ikna edecek ya da onları kaçıracak unsurlar arasında elbette evin güvenliği geliyor. Evin konumu ve çevresi dışında, ne kadar güvenli olduğu da tercih nedenlerinden birisi. Bölgedeki suçluluğu da bilmeniz sizin için yararlı olacaktır. Bu konuda şaibeli ya da sabıkalı bölgelerden uzak durmanızı öneririz.

Evinizin konumu başlığı altında, mutlaka yakın mesafede bulunan imkanları da dikkate almasınız. Eve yakın park alanları, spor salonları, sinemalar, alışveriş merkezleri ya da marketler, toplu taşıma olanakları, otomobil park yerleri gibi özellikler evinizin değerini artıracak niteliklerdir. Bu anlamda, çevrede bulunan tüm faaliyet alanlarını inceleyin. Bazen bu listedekilerin tek birisi, kiracınızın sizin evinizi tercih etmesi için önemli olabilir.

Kiralama için yatırım yaparken elbette en fazla dikkate almanız gereken, satın alacağınız evin bulunduğu bölgedeki kira miktarlarıdır. Evinizin özellikleri ne olursa olsun, o bölgedeki kira raicinin çok üzerine çıkamayacağınızı, bunu yaparsanız evinizin boş kalacağını bilin. Bir evin değerini en çok belirleyen özelliklerin başında lokasyon gelir. Yani satın alacağınız evin kirasını evin içinden çok dışındaki unsurlar belirleyecektir.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Park Adana AVM Törenle Açıldı!
    Park Adana AVM Törenle Açıldı!

    Merkez Seyhan İlçesi, D-400 Karayolu üzerinde trafik kavşağında bulunan Park Adana AVM hizmete açıldı. Proje 130 milyon Euro yatırım bedeline sahip...

  • Taşınmadan Bir Ay Önce Yapmanız Gerekenler
    Taşınmadan Bir Ay Önce Yapmanız Gerekenler

    Evinizi taşımak, hayatınızda yeni bir sayfa açmak anlamına geliyor. Ama hayatınızda büyük bir değişim anlamına gelen bu iş aynı zamanda stresli ve yorucu bir süreçtir ve bazı ön hazırlıklar gerektirir. Taşınmadan bir ay önce yapmanız gerekenlerin ne olduğunu biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.