|   |   | 

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti TOKİ'de görüşmelerde bulundu!

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Genel Başkanı Derya Akbıyık, TOKİ projelerinin hız kazandığını bildirdi. TOKİ’de yapılan ilk görüşmede talep organizasyon şube müdürü Hakan Kayhan ile bir araya gelindi....

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti TOKİ'de görüşmelerde bulundu!

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Derya Akbıyık, ZGC Onur Kurulu Başkanı Şaban Yılmaz, ZGC Başkan Vekili H. Özgür Özen, ZGC İkinci Başkanı Seçkin Kıraslan ve Cİhan Haber Ajansı Zonguldak temsilcisi Abdullah Karabacak’tan oluşan heyet Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Finans Daire Başkanı, Ön Talepler Şube Müdürü, Planlama ve Tasarım Müdürü ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

TOKİ’de yapılan ilk görüşmede talep organizasyon şube müdürü Hakan Kayhan ile bir araya gelindi. Kayhan, yaptığı açıklamada gelinen sürecin olumlu devam ettiğini, İmar Müdürlüğü çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Kayhan, “Zemin etüt raporundan sonra onaylanıp, bizim şubeye proje gelecek, cemiyetin hazırlayacağı ön talep başvurusundan sonra ihaleye çıkarılacak” dedi. Şube Müdürü Kayhan’a bilgi için sorulan sorularda da aktif gazetecilerin konut projesinden yararlanacak, üzerine tapulu konut olan, iskan ve kat irtifakı bulunanların projeden yararlanmayacağı da belirtildi.

Kayhan, “2+1 konutlar, 4 bin TL ön peşinat, 3+1 konutlar için 6 bin TL ön ödeme yapılacak” dedi.

“ZGC KONUT PROJESİ HIZLA YOL ALIYOR”

İkinci görüşmede TOKİ Finans Daire Başkanı Ayhan Karaca ile bir araya gelindi. Karaca, ZGC konut projesinin geldiği noktanın önemli olduğunu, sürecin devam ettiğini zemin etüt raporundan sonra çalışmaların tamamlanacağını açıkladı. Projenin bundan önceki diğer detaylarının tamamlandığını, zemin inceleme, ön talepler ve ihale kısmının bundan sonra start alacağını belirten Karaca, gelinen noktanın da başarılı olduğunu belirtti.

“ZEMİN ETÜTÜ İÇİN İHALEYE ÇIKILDI’’

Son olarak TOKİ Planlama ve Tasarım Şube Müdürü Çiğdem Batkal ile yapılan görüşmede, konut alanının yapılacağı proje incelendi. Konutların deniz görmesi için proje üzerinde bazı düzenlemeler yapılması için çalışmalar yapıldı ve talepler iletildi. Çiğdem Batkal, yaptığı bilgilendirmede, projenin zemin etüt raporu alınması için ihaleye çıkıldığı, bunun devamında işlemin, talepler alınarak, ihale sürecinin başlayacağı vurgusu yapıldı.

ZGC heyeti yaptığı görüşmede, Zonguldak Belediyesi’nden ve Çevre İl Müdürlüğü’nün o bölge ile ilgili yaptığı zemin etüt ve imar düzenlemesi çalışmalarından da bir belgenin getirilmesi talepleri ve dosyaya konulması istemi ile ilgili hemen temin edilerek, TOKİ İmar Müdürlüğü’ne elden teslimi yapılması da kararlaştırıldı.

ZGC, heyetinin Başbakanlık TOKİ ‘de yaptığı ziyaret yaklaşık olarak dört saat sürdü.

“GÖRÜŞMELER BİZLERİ SEVİNDİRDİ”

ZGC Genel Başkanı Akbıyık ise yapılan ziyaretler ve istişareler sonrası yaptığı açıklama da şunları söyledi:

“Ankara TOKİ Genel Merkezi’nde yaptığımız görüşmeler bizleri sevindirmiştir.

Bu projemizde bize her zaman destek ve güç veren, BİK Zonguldak Şube Müdürümüz Özgür Topaloğlu’nun da yoğun girişim ve görüşmeleri sonucu, projenin olumlu yönde ilerlediği, Zonguldak Valiliği Çevre ve Şehircilik Müdürümüz Hasan Öztürk’ün de TOKİ ile yaptığı diyaloglar bizim yol haritamız olmuş ve önümüzü açmıştır. Hafta sonu Ankara’da TOKİ merkezinde yaptığımız görüşmelerde eksikliklerimizi görmüş ve bundan sonra neler yapmamız gerektiğini de öğrendik. TOKİ İmar Müdürlüğü’ne, arsa ile ilgili daha önce ilimizde yapılan son düzenlemeler çerçevesin de yapılan zemin etüt belgelerinin raporların birer nüshası tarafımızdan teslim edilecektir” dedi.

“ZGC konut projesi ile tüm meslektaşlarımızın konut sahibi olması hedeflenmiştir” diyen Akbıyık, “Projemiz bugün için olumlu ve sevindirici şekilde devam etmektedir.

Meslektaşlarımız daha detaylı bilgi almak isterlerse, ZGC Genel Merkezi kendilerine yardımcı olacaktır” ifadesinde bulundu.Kaynak:İha

Toki Haberleri

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi
  TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi

  Nevşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni TOKİ konutlarının bulunduğu 2. etap arkasında yapılan termal su sondaj çalışmalarında kaynak çıkış sıcaklığı 42.37 Santigrat derecedeki sıcak suyun analiz sonuçları açıklandı.

 • Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi
  Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Karşıyaka’nın 15 bin kişilik yeni stadının bugün yapılacak ön yeterlilik ihalesinin tarihini değiştirdi, 30 Mart Perşembe saat 14.30’a erteledi.

 • TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek
  TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Türkiye'nin 2023 hedefi var. Bu çerçevede büyük yatırımlar yapılıyor. TOKİ olarak önümüzdeki 7 yıl içinde yaklaşık 425 bin konut üreteceğiz" dedi.

 • Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi
  Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, emeklilere düşük bedelle ev sözünün arkasında olduklarını belirterek, Mersin merkez ve ilçelerde tahsisi yapılan arsalara TOKİ’nin yapacağı konut inşaatlarının yüzde 20’si tamamlandığında talep toplamaya başlayacaklarını söyledi.

 • Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım
  Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım

  Diyarbakır’ın Hani ilçesine kayyum olarak atandığı günden bu yana kenti yeniden inşa eden Şaban Arda Yazıcı, toplam 50 milyon liralık iki yeni projeye imza attı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.