|   |   | 

“Erzurum modern bir şehre dönüşüyor”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan hizmet ve yatırımlarla devam eden projelerle kentin modern bir şehre dönüştüğünü, bu değişimin devam ettiğini söyledi.

“Erzurum modern bir şehre dönüşüyor”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan hizmet ve yatırımlarla devam eden projelerle kentin modern bir şehre dönüştüğünü, bu değişimin devam ettiğini söyledi.

Kardelen TV’de canlı yayına katılan Başkan Sekmen, ulusal ve yerel gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. 15 Temmuz’da gösterilen milli ruhun Türkiye’nin birçok şehrine ilham kaynağı olduğunu ifade eden Sekmen, şunları kaydetti: “15 Temmuz gecesi bu kale düşseydi coğrafya allak bullak olurdu, gücü, kuvveti olmayan, meramını anlatamayan, mandayı kabul edebilecek onlarca parçacıklara böleceklerdi. Bu aziz millet özgür yaşamaya alışmış. Başka devletlerin himayesini, mandayı asla kabul etmez. Misak-ı Milli sınırları içerisinde cennet vatanın bölünmesine asla müsaade etmez. Canını verir ama vatanını vermez. Onun içindir ki 15 Temmuz akşamı kızlarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız, gençlerimiz, yaşlı dedelerimiz, ninelerimiz canını verdi ama vatanını vermedi. Ne yapmamız lazım? Evet, süratle bu vatan haini satılmış terör örgütü FETÖ mensuplarını ayıklayacağız. Ben buradan duyuru yapıyorum. Tanıdığımız, bildiğimiz, bu örgüte mensup, hala dönmeyen, hala onların yolunda yürüyen varsa belgeleri bulup çekinmeden ihbar edeceğiz. Buradan duyuruyorum. Ama adamın hiçbir suçu günahı yok, ‘Bu da gitsin’ demeyelim. Onun da vicdan azabı bizi onların konumuna getirir. Bunun için iftira etmeden, yalan söylemeden hakikaten bunlara kanmış, bunların yolundan ayrılmayan o insanları da ihbar edelim. Zaten suçu, günahı olan varsa cezasını bulur. Suçu günahı olmayanlar da orada gerekli beratı alır ve evine döner. Onun için acımayacağız, acırsak acınacak hale düşeriz.”

“Çocuklarımıza sahip çıkalım”
Başkan Sekmen, canlı yayında ebeveynlere seslenerek, şöyle dedi: “Herkes çocuğuna sahip çıksın. Çocuklarımız nereye gidiyor? Çocuklarımız kiminle görüşüyor? Bu görüştüğü adamların düşünceleri nedir? İşte eli kanlı, bölücü, vatan haini terör örgütlerinin yaptıklarını görüyorsunuz. PKK, masum Kürt kardeşlerimizin çocuklarını alıyor dağa çıkartıyor. O terör örgütünün yöneticilerinin çocukları da Amerika’da, Avrupa’da en iyi okullarda okuyor. Ama mazlum Kürt kardeşimin çocuğunu ise okutturmuyorlar, dağlara çıkartıyorlar, vatanına, milletine ihanet eden, zulmeden terörist yapıyorlar. Diğer taraftan Türk ve Kürt kardeşlerimizin çocuklarını satılmış eli kanlı vatan hani FETÖ kandırıp, ‘Altın nesil yetiştireceğiz, vatana millete bağlı nesil yetiştireceğiz’ diyerek alıyor ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen emperyalist dış güçlere, devletlere asker ve ajan yetiştiriyor. Yine aynı terör örgütleri ne yapıyor? İşadamlarımızın, insanlarımızın, zekâtlarını, hayır ve hasenatlarını, kurbanlarını, kurban derilerini, parasını alıyor yine emperyalist güçlere veriyor. Onun için buradan sesleniyoruz. Herkes aklını başına toplamalı! Bu örgüte bugüne kadar kanmış olanlar varsa da derhal devletin ilgili kurumlarına müracaat etmeli ve bildiği bütün doğruları söyleyerek pişmanlık yasasından istifade etmeli. Bu mensup oldukları dış güçlerin, devletlerin ajanlık konumu, bu kara leke, aşağılık kompleksi ebediyen çocuklarının, ailelerinin, yakınlarının üzerinden çıkmaz. Onun için FETÖ terör örgütü ve mensupları, bu örgüt hakkında bildikleri ne varsa hepsini devletimizin ilgili kurumlara anlatsınlar, ihbar etsinler ve pişmanlık yasasından da istifade etsinler.”

İHA

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Plakalarınızı Acilen Yenileyin
  Plakalarınızı Acilen Yenileyin

  Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, araç plakalarına ilişkin yeniden düzenlenen kusur tablosunun 3 Temmuz'dan itibaren geçerli olacağını belirtti.

 • Euro/Dolar 1 Yılın Zirvesine Tırmandı
  Euro/Dolar 1 Yılın Zirvesine Tırmandı

  Euro/dolar paritesi, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi`nin salı günkü konuşması ardından kaydettiği kazançlarını genişleterek 1 yılın zirvesine tırmandı.

 • Enerjide Ar-Ge Bütçesi 96 Milyon Liraya Yaklaştı
  Enerjide Ar-Ge Bütçesi 96 Milyon Liraya Yaklaştı

  Elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerince son üç yılda enerji sektöründe inovasyonun artırılması ve teknolojik gelişmelerin daha fazla yaygınlaştırılması amacıyla yapılan Ar-Ge projelerinin bütçesi 96 milyon liraya yaklaştı.

 • Meteoroloji Yağış İçin Saat Verdi!
  Meteoroloji Yağış İçin Saat Verdi!

  Öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Ardahan, Çorum'un kuzey çevreleri, Amasya'nın batı ilçeleri ile Kars’ın kuzey kesimlerinde yağış bekleniyor.

 • Google'a Avrupa'dan Çok Ağır Ceza
  Google'a Avrupa'dan Çok Ağır Ceza

  Google, rekabet kurallarını ihlâl ettiği gerekçesiyle Avrupa Birliği tarafından 2.42 milyar euro tutarında cezaya çarptırıldı. Google'ın bu cezaya cevabı ise bakın ne oldu?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer