|   |   |  2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017 yılı, gökdelen inşaatlarının yılı oldu. Rekor olarak olarak kabul edilen verilere göre farklı ülkelerde, 2017 yılında boyu 200 metre ve üzerinde 144 bina inşa edildi.

2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017 yılında inşa edilen gökdelenlerin sayısı bir önceki yıldan yüzde 13 daha fazla. ABD merkezli Yüksek Binalar ve Kentsel Habitat (CTBUH) adlı kar amacı gütmeyen kuruluşun yayınladığı rapora göre 2017 yılında dünya çapında boyu 200 metre ve üzerinde 144 bina inşa edildi. 

New York Times gazetesi haberine göre en fazla yüksek binanın Çin’de inşa edildiği belirtildi. 144 binanın 77 tanesi Çin’de inşa edildi. Raporda, 2016 yılında da Çin’in en fazla gökdelen inşa edilen ülke olduğu belirtildi.

Shenzhen ise en fazla gökdelen inşa edilen Çin şehri oldu. 2017 yılında, Shenzhen’de 12 gökdelen inşaatı tamamlandı. Bu binalardan birisi olan Ping An Finans Merkezi 599 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek dördüncü binası olma özelliğini kazandı. 

Listenin diğer sıralarında da Çin kentleri bulunuyor. Nanning kenti 7, Chengdu kentinde ise 5 gökdelen inşaatı tamamlandı. Endonezya’nın başkenti Cakarta’da da 5 gökdelen inşa edildi. Bunları 4 gökdelen ile yine Çin kentleri olan Changsha ve Wuhan takip ediyor. Listede yer alan diğer şehirler ise Güney Kore’nin Busan, Kuzey Kore’nin Pyongyang, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York ve Kanada’nın Toronto şehirleri oldu. 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!
  Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!

  Gayrimenkul ve inşaat sektörünün yenilikçi markası İnsay Yapı, 'Ondörtüç Pendik' projesinde uyguladığı Takas Kampanyası aracılığıyla, yatırımcıları ayrıcalıklı bir fırsatla buluşturuyor. Kampanya ile, yatırımcılar eski dairelerini getirip, projeden yepyeni bir daire sahibi olabiliyor. Yatırımcıların mevcut daireleri, projeden istedikleri dairelerle takas yapılıyor.

 • Univa’ya Yoğun Talep! Bir Ayda 7 Milyon TL’lik Gelir!
  Univa’ya Yoğun Talep! Bir Ayda 7 Milyon TL’lik Gelir!

  Türkiye’de bir ilke öncülük ederek gayrimenkul sektöründe yeni bir yatırım modelini hayata geçiren Erkanlı Holding’in yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yakın markajına girdi.

 • GİSP kamunun gayrimenkul alanında dijitalleşmesini masaya yatırdı
  GİSP kamunun gayrimenkul alanında dijitalleşmesini masaya yatırdı

  Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) Ankara Şubesi tarafından Yıldırım Kule’de düzenlenen ‘Kamunun Gayrimenkul Özelinde Dijitalleşmesi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında gayrimenkulün dijitalleşmesinden ortaya çıkacak değer ve kamu kurumlarının bu konudaki çalışmaları ele alındı.

 • AND Pastel’de Taşın-Düşün Dönemi: Kiralar Eve Dönüşüyor
  AND Pastel’de Taşın-Düşün Dönemi: Kiralar Eve Dönüşüyor

  Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketi AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’daki konut projesi AND Pastel’de Taşın Düşün dönemini başlattı. Şirket, ‘’Kiralarınız Eve Dönüşsün’’ diyerek, AND Pastel’de kira öderken ev sahibi yapıyor.

 • Esenyurt’ta konut fiyatı 224.000 TL, geri dönüş süresi 20 yıl
  Esenyurt’ta konut fiyatı 224.000 TL, geri dönüş süresi 20 yıl

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa'nın verilerine göre Esenyurt’ta ortalama konut satış fiyatı 224.000 TL, geri dönüş süresi 20 yıl, ortalama metrekare kira bedeli ise 10.37 TL. İlçede 1+1 ile 4+1 konut tipleri aralığı ortalama değerlerle 195.020 TL ile 632.808 TL arasında değişiyor.

 • GRED Türkiye Gayrimenkul Sohbetleri Londra’daki “Star & Garter” ile Devam Ediyor
  GRED Türkiye Gayrimenkul Sohbetleri Londra’daki “Star & Garter” ile Devam Ediyor

  Türk yatırımcılara konut ve perakende gayrimenkul konularında danışmanlık ve aracılık hizmeti veren Londra merkezli Türk Girişimi GRED (Global Real Estate Development), 10 – 14 Haziran tarihleri arasında Bebek’teki ofisinde Londra’daki gayrimenkul fırsatlarını ve Star & Garter projesinin detaylarını aktaracağı sohbet toplantılarının ikincisine ev sahipliği yapacak.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.