|   |   |  2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017 yılı, gökdelen inşaatlarının yılı oldu. Rekor olarak olarak kabul edilen verilere göre farklı ülkelerde, 2017 yılında boyu 200 metre ve üzerinde 144 bina inşa edildi.

2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017 yılında inşa edilen gökdelenlerin sayısı bir önceki yıldan yüzde 13 daha fazla. ABD merkezli Yüksek Binalar ve Kentsel Habitat (CTBUH) adlı kar amacı gütmeyen kuruluşun yayınladığı rapora göre 2017 yılında dünya çapında boyu 200 metre ve üzerinde 144 bina inşa edildi. 

New York Times gazetesi haberine göre en fazla yüksek binanın Çin’de inşa edildiği belirtildi. 144 binanın 77 tanesi Çin’de inşa edildi. Raporda, 2016 yılında da Çin’in en fazla gökdelen inşa edilen ülke olduğu belirtildi.

Shenzhen ise en fazla gökdelen inşa edilen Çin şehri oldu. 2017 yılında, Shenzhen’de 12 gökdelen inşaatı tamamlandı. Bu binalardan birisi olan Ping An Finans Merkezi 599 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek dördüncü binası olma özelliğini kazandı. 

Listenin diğer sıralarında da Çin kentleri bulunuyor. Nanning kenti 7, Chengdu kentinde ise 5 gökdelen inşaatı tamamlandı. Endonezya’nın başkenti Cakarta’da da 5 gökdelen inşa edildi. Bunları 4 gökdelen ile yine Çin kentleri olan Changsha ve Wuhan takip ediyor. Listede yer alan diğer şehirler ise Güney Kore’nin Busan, Kuzey Kore’nin Pyongyang, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York ve Kanada’nın Toronto şehirleri oldu. 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Baharla beraber konut piyasası hareketlenecek
  Baharla beraber konut piyasası hareketlenecek

  Tona Yapı ve Safe İnşaat İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, bahar aylarında konut sektöründe hareketlilik yaşanacağını kaydetti. Erdal “Bu dönemde konut satışlarında artış olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 • 150 Gayrimenkul yüzde 40 eksiltilmiş fiyatla 24 Mart’ta satışta!
  150 Gayrimenkul yüzde 40 eksiltilmiş fiyatla 24 Mart’ta satışta!

  2001 yılından bu yana binlerce gayrimenkulün açık artırma yöntemi ile satışına aracılık eden Turyap, 13. Gayrimenkul Fuarı Arap-Türk Zirvesi’nin ikinci günü 24 Mart 2019 Pazar saat 14:00’te Hilton Convention Center’da site içinde sıfır daire, ofis, villa, arsa, ada ve okuldan oluşan gayrimenkullere yönelik “Teklif Alma Toplantısı” düzenleyecek.

 • Zorunlu Deprem Sigortası seferberliği başlıyor!
  Zorunlu Deprem Sigortası seferberliği başlıyor!

  Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Türkiye’de deprem bilincini güçlendirmek ve Zorunlu Deprem Sigortası yaygınlığını artırmak amacıyla 2019 yılında “Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” yarışmasının altıncısını düzenliyor.

 • Türk Şirketleri Irak’taki 157 Dev İnşaat Projesine Talip
  Türk Şirketleri Irak’taki 157 Dev İnşaat Projesine Talip

  Irak’ın yeniden inşası için Ulusal Yatırım Komisyonu 157 projelik bir liste yayınladı. Irak Ulusal Yatırım Komisyonu’nun, Irak Ulusal Yeniden Yapılanma Konferansı’nda 100 milyar dolara mal olması beklenen 157 adet projenin listesini yayınladığını aktaran Expotim’in Genel Müdür Vekili Çağatay Erşahin, “Irak’taki inşaat işlerinin büyük kısmı Türk şirketleri tarafından gerçekleştiriliyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.