|   |   |  2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017 yılı, gökdelen inşaatlarının yılı oldu. Rekor olarak olarak kabul edilen verilere göre farklı ülkelerde, 2017 yılında boyu 200 metre ve üzerinde 144 bina inşa edildi.

2017’de rekor sayıda gökdelen inşaatı

2017 yılında inşa edilen gökdelenlerin sayısı bir önceki yıldan yüzde 13 daha fazla. ABD merkezli Yüksek Binalar ve Kentsel Habitat (CTBUH) adlı kar amacı gütmeyen kuruluşun yayınladığı rapora göre 2017 yılında dünya çapında boyu 200 metre ve üzerinde 144 bina inşa edildi. 

New York Times gazetesi haberine göre en fazla yüksek binanın Çin’de inşa edildiği belirtildi. 144 binanın 77 tanesi Çin’de inşa edildi. Raporda, 2016 yılında da Çin’in en fazla gökdelen inşa edilen ülke olduğu belirtildi.

Shenzhen ise en fazla gökdelen inşa edilen Çin şehri oldu. 2017 yılında, Shenzhen’de 12 gökdelen inşaatı tamamlandı. Bu binalardan birisi olan Ping An Finans Merkezi 599 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek dördüncü binası olma özelliğini kazandı. 

Listenin diğer sıralarında da Çin kentleri bulunuyor. Nanning kenti 7, Chengdu kentinde ise 5 gökdelen inşaatı tamamlandı. Endonezya’nın başkenti Cakarta’da da 5 gökdelen inşa edildi. Bunları 4 gökdelen ile yine Çin kentleri olan Changsha ve Wuhan takip ediyor. Listede yer alan diğer şehirler ise Güney Kore’nin Busan, Kuzey Kore’nin Pyongyang, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York ve Kanada’nın Toronto şehirleri oldu. 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği
  Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği

  Körfez ülkelerinin en büyük turizm yatırımcılarından biri olan Katar menşeili Retaj Group ile Türkiye’nin Körfez ülkelerinde marka değeri en yüksek inşaat firmalarından biri olan Beyttürk arasında dev bir iş birliği anlaşması imzalandı.

 • İnşaat sektörü 2019’a temkinli giriyor
  İnşaat sektörü 2019’a temkinli giriyor

  KPMG Türkiye, İnşaat Sektörel Bakış 2019 raporunu açıkladı. Raporda kırılgan dönem geçiren inşaat sektörünün 2018’de de daralarak ekonomik büyümeyi sınırladığı belirtildi. Son bir yılda verilen teşvikler ve yapılan kampanyalar sektörde kalıcı bir toparlanma başlatmaya yetmedi. İnşaat sektörü 2019’a temkinli giriyor.

 • İmar Barışı yeniden gündemde!
  İmar Barışı yeniden gündemde!

  İmar Barışı ile ilgili olarak da çalışmalar yürüten EVA Gayrimenkul Değerleme‘nin Proje Değerleme ve Danışmanlık Departmanı Kıdemli Müdürü Evren Tüfekçi, uygulamanın içeriği, yararları, başvuru sistemi ve başvuruda yaşanan çeşitli sorunlar hakkında bilgi verdi.

 • NG Residence, 3,500 TL’lere varan kira getirisi sunuyor
  NG Residence, 3,500 TL’lere varan kira getirisi sunuyor

  ​​​​​​​Sahip olduğu 5 yıldızlı otel kulesi ve 3 bin 200 kişilik bölgenin en büyük kongre merkeziyle İstanbul Basın Ekspres bölgesine ayrıcalıklı bir prestij kazandıran NG Residence, bölgedeki konut fiyatları ve satış hareketliliğine yön veriyor.

 • İpotekli konut satışları neredeyse durdu
  İpotekli konut satışları neredeyse durdu

  2018 Aralık ayında 136 bin 845 adet konut satıldı, yıl bazında toplam satışlar 1.375.398 olarak gerçekleşti. Bu rakam 2017‘de gerçekleşen 1.409.314 satışın çok az altında. Ancak rakamlarda ipotekli konut satışlarındaki ciddi düşüş dikkat çekiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.