|   |   |  2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek

2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek

DKY Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya "2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek" dedi.

2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek

DKY  Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye ekonomisi için 2017 yılı büyüme verisini değerlendirdi.

Ali Dumankaya; ‘ 2017 4. Çeyrek verilerine göre Türkiye ekonomisi,  yüzde 7,3 büyüme oranı ile 2017 yılı genelinde yüzde 7,4 büyüdü. İnşaat sektörü ise 2017 yılında yüzde 8,9’luk büyüme ile Türkiye’nin büyümesini sırtladı. 2017 yılında konut kredi faizlerinin aşağı çekilmesi, kentsel dönüşüme yönelik yeni düzenlemeler, KDV düzenlemesi, tapu harcında yapılan indirim, yabancıların konut alımlarına yönelik teşvikler gibi pek çok uygulama ile inşaat sektörünün sürdürdüğü genel ivme desteklendi. 2018 yılında da inşaat sektörü kendisinden beklenen performansı gösterecektir.  Başta faiz oranlarının düşmesi gerekiyor. Bu konuda bankacılık sektörüne iş düşüyor. 2018 yılında farklı finansman modellerinin tasarımıyla sektörümüze verilecek desteğin büyümeye oranlarına katkısı  kaçınılmaz olacaktır. İlk defa konut alacaklara konut kredi faizinin gelir vergisinden indirilme imkanı tanınması önemli bir adım olacaktır. Hem sektörümüze hem de son kullanıcıya sağlanacak bu destek sayesinde farklı gelir gruplarındaki vatandaşlarımızı da konut sahibi yapmak istiyoruz. Böylece 2018 yılında inşaat sektörünün ülkemizin kalkınmasına ve ekonominin büyümesine katkısı artarak devam edecektir’ dedi.  

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da
  Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da

  Geniş renk skalasıyla yaşam alanlarında tazelenmiş bir ferahlık hissi oluşturan Filli Boya, yazlık mekanlar için renk önerisinde bulunuyor. Yaz mevsiminin en çok tercih edilen rengi ‘beyaz’ birbirinden farklı tonlarıyla Filli Boya renk kartelalarında yer alıyor.

 • Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı
  Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı

  Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi hedefleyen CDP (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında ayrı ayrı “A (-)” bandında derecelendirilerek “Türkiye İklim ve Su Liderleri” ödülünü aldı.

 • Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi
  Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi

  Anadolu Yakası’nın açık hava konseptli Lens Yaşam Merkezi, 100’e yakın perakende mağazası, restoranları, kafeleri ve sosyal aktivite alanlarıyla ziyaretçilerine açık havada alışveriş ve eğlence imkanı sunuyor. Açık hava yaşam merkezi dönemini başlatan Lens Yaşam, açık havada kaliteli ve sağlıklı alışverişin keyfini sunuyor.

 • Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor
  Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor

  Ekonomi alanındaki marka yönetimi çalışmalarıyla adından söz ettiren Markasanat Marka Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Şirketi, yeni yatırımı Markasanat Business Akademi ile markalara verdiği eğitim hizmetini, küresel çapta etkili olan koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dijitale taşıdı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.