|   |   |  2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek

2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek

DKY Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya "2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek" dedi.

2018 yılında inşaat sektörünün büyümeye katkısı artarak devam edecek

DKY  Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye ekonomisi için 2017 yılı büyüme verisini değerlendirdi.

Ali Dumankaya; ‘ 2017 4. Çeyrek verilerine göre Türkiye ekonomisi,  yüzde 7,3 büyüme oranı ile 2017 yılı genelinde yüzde 7,4 büyüdü. İnşaat sektörü ise 2017 yılında yüzde 8,9’luk büyüme ile Türkiye’nin büyümesini sırtladı. 2017 yılında konut kredi faizlerinin aşağı çekilmesi, kentsel dönüşüme yönelik yeni düzenlemeler, KDV düzenlemesi, tapu harcında yapılan indirim, yabancıların konut alımlarına yönelik teşvikler gibi pek çok uygulama ile inşaat sektörünün sürdürdüğü genel ivme desteklendi. 2018 yılında da inşaat sektörü kendisinden beklenen performansı gösterecektir.  Başta faiz oranlarının düşmesi gerekiyor. Bu konuda bankacılık sektörüne iş düşüyor. 2018 yılında farklı finansman modellerinin tasarımıyla sektörümüze verilecek desteğin büyümeye oranlarına katkısı  kaçınılmaz olacaktır. İlk defa konut alacaklara konut kredi faizinin gelir vergisinden indirilme imkanı tanınması önemli bir adım olacaktır. Hem sektörümüze hem de son kullanıcıya sağlanacak bu destek sayesinde farklı gelir gruplarındaki vatandaşlarımızı da konut sahibi yapmak istiyoruz. Böylece 2018 yılında inşaat sektörünün ülkemizin kalkınmasına ve ekonominin büyümesine katkısı artarak devam edecektir’ dedi.  

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 8. ve son kupon ödemesini gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Folkart altın lig’te
  Folkart altın lig’te

  Türkiye ekonomisine ve sosyal yaşama en çok fayda sağlayan kurum ve markalar, bilimsel bir araştırma ile derecelendirildi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.