|   |   |  2019'un son çeyreğinde İzmir’de kira endeksi arttı

2019'un son çeyreğinde İzmir’de kira endeksi arttı

4. çeyrekte İzmir’de kira endeksi 3. çeyreğe göre 2,19, sene başından beri ise 6,56 puan arttı

2019'un son çeyreğinde İzmir’de kira endeksi arttı

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com, HurriyetEmlak.com işbirliğiyle 2019 yılı 4. çeyreğine ilişkin kira endeksini açıkladı.  4. Çeyrekte kira endeksi, Türkiye genelinde bir önceki çeyreğe göre 0,64 puan düşüş gösterdi. Önümüzdeki 6 ayda endekste 0,9 puan artış bekleniyor. İzmir’de ise kira endeksi 4. çeyrekte 3. çeyreğe göre 2,19 puan, sene başından beri 6,56 puan artış gösterdi.

İzmir’de kira endeksi 4. çeyrekte 3. çeyreğe göre 2,19 puan, 2019 sene başından beri 6,56 puan artış gösterdi. Önümüzdeki 6 ayda ise 1,23 puan artış bekleniyor. İzmir’de ortalama birim kira 13 TL/m2, ortalama kira 1.462 TL, geri dönüş süresi 20 yıl.

EN YÜKSEK ORTALAMA KİRA GÜZELBAHÇE’DE, EN DÜŞÜK İSE KİRAZ’DA

İzmir’de ortalama kiralara bakıldığında en düşük fiyatın 650 TL ile Kiraz’da, en yüksek fiyatın ise 2.912 TL ile Güzelbahçe’de olduğu görüldü. Geri dönüş sürelerinde ise en uzun geri dönüş süresinin 37 yıl ile Çeşme, en kısa geri dönüş süresinin ise 17 yıl ile Konak’ta olduğu görüldü.

İZMİR’DE BORNOVA EN ÇOK KİRALIK EV ARANAN İLÇE OLARAK BAŞI ÇEKTİ

4. Çeyrekte İzmir’de en çok kiralıkev aranan ilçe olarak Bornova’nın başı çektiği görüldü. Bornova’yı sırasıyla Buca, Karşıyaka, Çeşme ve Karabağlar izledi.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • 3S Kale Holding, Topkapı’da ‘TOPAZ’ çağını başlatıyor
  3S Kale Holding, Topkapı’da ‘TOPAZ’ çağını başlatıyor

  Milyonlarca insanın önünden gelip geçtiği, İstanbul’un en değerli eserlerine bugüne kadar ev sahipliği yapmış Topkapı’da yükselecek olan TOPAZ Residence, şehrin siluetine saygılı 13 katlı iki rezidans bloğu ve bu blokları birbirine bağlayan 3.780 m2 paylaşımlı ofis alanından oluşuyor.

 • MERKEZ ANKARA’DA OFİS ETABI SATIŞA ÇIKIYOR
  MERKEZ ANKARA’DA OFİS ETABI SATIŞA ÇIKIYOR

  Emlak Konut güvencesi ve Pasifik vizyonuyla Ankara’nın gerçek merkezinde inşa edilen tek parselde Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’nın ticari ofis blokları lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor

 • AVRUPA KONUTLARI ÇAMLIVADİ GÖRÜLMEMİŞ BİR İLGİYLE SATIŞA SUNULDU
  AVRUPA KONUTLARI ÇAMLIVADİ GÖRÜLMEMİŞ BİR İLGİYLE SATIŞA SUNULDU

  Artaş İnşaat’ın merakla beklenen projesi Avrupa Konutları Çamlıvadi, son yıllarda görülmemiş bir ilgiyle satışa sunuldu. Kısa süre önce satışa çıkan projede, konut alıcılarının oluşturduğu yoğun ilgi nedeniyle satış ofisi fazla mesai yaparak müşterileri kabul etti.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.