|   |   |  2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

Yaşam alanlarının stilini ve yapısını sihirli dokunuşlarla değiştiren ‘TOUCHING’in (Mimari Dokunuş) Türkiye’deki öncüsü ve uygulayıcısı olan Yüksek Mimar Emel BALCI, 2020 ev dekorasyonunda maksimalist dekorasyon trendinin hakim olacağını söyledi.

2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

Balcı aynı zamanda, minimalist dekorasyon fikirlerini geride bırakan ve yaşam alanlarınıza renk, canlılık ve cesaret katacak olan maksimalist dekorasyonunun “TOUCHING” yöntemiyle çok kolay bir şekilde uygulanabileceğini dile getirdi.  

Geniş mekanlar, cesur renkler, iddialı çizgiler ve ihtişamlı bir görünüm ile bambaşka bir yaşam alanı vaat eden maksimalist tarzın 2020 ev dekorasyon trendine damgasını vuracağını dile getiren Balcı,” Yıllardır ön planda olan sadelik, bu yıl itibariyle yerini daha kalabalık ama aynı zamanda konforlu alanlara bırakıyor. Maksimalist dekorasyon her eşyanın daha büyük ve daha görkemli olanını tercih ediyor.” Dedi.

İç mimari planlama, proje, tasarım, uygulama ve toruching hizmeti veren Yüksek Mimar Emel BALCI, 2020 yılında yaşam alanlarımızın geçtiğimiz yıllara göre çok daha renkli ve cesur olacağını söyledi. Balcı, “Az Fazladır” mottosuyla yola çıkan minimalizm akımına karşı ortaya çıkan, “Az Sıkıcıdır” mottosuyla hareket eden maksimalist dekorasyon tarzının yeni yılda mekanların gözdesi olacağını dile getirdi.

Duygulara hitap eden cüretkar tasarımların ön planda olacağı bir yılın bizi beklediğini ifaden Balcı şunları söyledi:

“Geçtiğimiz seneler içerisinde minimalizm ev dekorasyonundan, hayatımıza kadar pek çok şeyi etkisi altına aldı.  İnsanlar evlerindeki ve hayatlarındaki tüm fazlalıklardan kurtulma yoluna gitti. Sade, temiz, az renkli, cümbüşten uzak tasarımlar hayatımıza girdi. Ancak bu sene yeni bir akım olan Maksimalizm mekanlarımızda boş alan bırakmayacak. Maksimalist bir dekorasyon mutlaka dramatik, duygulara hitap eden ve cüretkar olmalıdır. Büyük boyutlu tablolar bu akımda duvarlarımızı süsleyecek. ”

Yüksek Mimar Emel Balcı: “  Touching Trendiyle Dar Bir Alan Maksimalist Tarzda Dekore Edilebilir”

Maksimalizm dekorasyon trendini uygulayabilmek için ‘geniş hacimli mekanların olması gerekmez mi?’ sorusunun akıllara gelebileceğini ifade eden Emel BALCI,

“Büyük avizeler, geniş kanepeler, büyük orta sehpa ve duvarlarda devasa tablolar... Tabii bu noktada bir soru işareti uyanıyor akıllarda; bütün bunlar için mekanın hacminin de büyük olması gerekmez mi? Çok doğru. Fakat alanı nasıl değerlendirdiğiniz önemli. 3 yıl önce Türkiye’ye getirdiğimiz “TOUCHİNG” trendi ile dar bir alanda büyük ve görkemli bir avize ve bir sehpayı öne çıkarabiliyoruz. Ya da geniş bir kanepe ile duvarda büyük tablolar kullanabiliyoruz. Üstelik kırım döküm olmadan ve uygun maliyetle.” Dedi.   

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Evgör’ün yeni Luxury konsepti Tuzla’da!
  Evgör’ün yeni Luxury konsepti Tuzla’da!

  Türk ev mobilyası sektöründe faaliyet gösteren Evgör, lüks konsept ürünlerini Tuzla’daki mağazasında görücüye çıkardı. Modern, avangart ve klasik tarzdaki yeni koleksiyonların sergilendiği showroom, kaliteyi erişilebilir fiyata sunmayı hedefliyor. Evgör Mobilya yeni lüks konsept tasarımlarını, Tuzla Mağazası’nın yanı sıra Evgorluxury.com adresi üzerinden tüm dünya ile buluşturuyor.

 • Okul, Otel, Avm ve Hastanelerde ‘Antimikrobiyal Tadilat’
  Okul, Otel, Avm ve Hastanelerde ‘Antimikrobiyal Tadilat’

  Kovid-19 salgını sonrası sağlık hassasiyetinin yoğun olduğu okul, otel, AVM ve hastane gibi alanlarda yenileme çalışmalarının yoğunlaştığını ifade eden Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “Bu dönemde geliştirdiğimiz antimikrobiyal ürünlere özellikle büyük okul, otel, AVM ve hastane zincirlerinden büyük talep var” dedi.

 • 2020 yaz dekorasyon için profesyonel ipuçları…
  2020 yaz dekorasyon için profesyonel ipuçları…

  Doğa uyanıyor, güneş her zamankinden daha parlak ve gökyüzü her zamankinden daha mavi ışıldıyor. Ancak bizler dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle vaktimizi daha çok evde geçiriyoruz.

 • Asitane’nin İstanbul’daki Ofisinde Iglo Architects İmzası…
  Asitane’nin İstanbul’daki Ofisinde Iglo Architects İmzası…

  Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar ortaklığındaki Iglo Architects, film ve fotoğraf prodüksiyon şirketi Asitane’nin İstanbul’daki ofisini tasarladı. Asitane, çalışan konforunun ve verimliliğinin maksimum düzeyde olduğu, sıcak ve dinamik bir iç mekan olarak hayata geçirildi.

 • 2020’de banyo tasarım trendleri neler olacak?
  2020’de banyo tasarım trendleri neler olacak?

  Yaşam alanlarının tamamında olduğu gibi, artık banyolarda da tasarım olgusu ön plana çıkmaya başladı. Modernizmin ve konforun konuşulduğu banyolar evin en gözde alanı olarak yeni tasarım trendlerine göz kırpar hale geldi.

 • 450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak
  450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak

  İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da 21 Ocak Salı günü 16. Kez kapılarını açacak İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na, MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği)’ın hazırladığı 450 bin TL’lik yatak odası takımı damga vuracak.

 • Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!
  Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!

  En iyi markaları en uygun fiyatlarla sunan Koçtaş’ta, tüm mobilyalar, mutfak-banyo dolapları ve bahçe mobilyalarında büyük KDV indirimi devam ediyor.

 • Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı
  Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı

  İstanbul’un mobilya ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan ve 40 ülkeye ihracat gerçekleştiren MODOKO, 50. yılını 15 Aralık Pazar günü Titanic Business Kartal Otel’de kutladı.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.