|   |   |  21. İstanbul Tiyatro Festivali başladı

21. İstanbul Tiyatro Festivali başladı

Yerli ve yabancı pek çok oyunun tiyatroseverlerle buluşacağı festival, 26 Kasım’da sona erecek.

21. İstanbul Tiyatro Festivali başladı

21. İstanbul Tiyatro Festivali perdelerini açtı. İki hafta sürecek festivalde, yurtdışından 6, Türkiye’den 13 oyun ve yan etkinlikler, 18 farklı mekânda sergilenecek.

Festival programındaki tüm öğrenci biletleri 10 liradan satışa sunulacak.

Festival programında tiyatro oyunlarının yanı sıra okuma tiyatrosu, söyleşi ve kitap tanıtımları, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilerek.

Festivalde Antik Yunan tiyatrosunun efsanevi yönetmeni Theodoros Terzopoulos’un kurucusu ve yönetmeni olduğu Attis Tiyatrosu,  yedi yıl aradan sonra Bir Dahaile, bu yıl Onur Ödülü’nü alacak kural tanımayan koreografileriyle dünya çapında ses getiren Fransız koreograf Angelin Preljocaj ise son eseri Fresk ile izleyicilerle buluşacak.

Shakespeare’in ölümsüz oyunu III. Richard ise çağdaş tiyatro sahnesinin en heyecan verici isimlerinden Thomas Ostermeier’in yorumuyla sahnelenecek. 

Festival programında ayrıca İtalyan katılımcı tiyatro topluluğunun hem çocukları hem de büyükleri dünyaya kelebeklerin gözünden bakmaya davet ettiği Kelebekler, Portekizli yönetmen Pedro Penim’in 2017’den başlayarak bir melankoli atlasının kılavuzluğunda zamanda yolculuğa çıkaran performansı Önce ve Lübnan asıllı Kanadalı oyun yazarı ve yönetmen Wajdi Mouawad’ın hem yazıp hem yönettiği hem de oynadığı, Mouawad’ın kişisel arayışına dair duygu yüklü bir oyun olan Yalnız yer alıyor.

13 yerli oyun...

Festivalin yerli oyunlarının ilki Serdar Biliş’in güncel yorumu ile Çehov klasiği Martı, Pürtelaş Tiyatro prodüksiyonu ve güçlü oyuncu kadrosuyla seyircisiyle buluşacak.

21. İstanbul Tiyatro Festivali programında B Planı prodüksiyonu Sami Berat Marçalı’nın yazıp yönettiği öteki olmak, göçmenlik ve iletişim meseleleri çevresinde kurguladığı oyunu Yuva, Semaver Kumpanya’dan yönetmen Volkan M. Sarıöz’ün rejisiyle Herman Koch’un aynı adlı romanından uyarlanan Akşam Yemeği, Bakırköy Belediye Tiyatroları’ndan Ceren Ercan’ın yazdığı ve Yelda Baskın’ın yönettiği Seni Seviyorum Türkiye ve Shakespeare ile oyunlar oynamayı seven Kemal Aydoğan’ın yönetiminde Fırtına da sahneleniyor.

Festival programında ayrıca; İsviçreli oyun yazarı Friedrich Dürrenmatt’ın yazdığı Uyarca, Genco Erkal’ın yönettiği Göçmenleeeer, Galata Perform’un yerli tiyatro yazınına yeni soluklar kazandırdığı When In Rome, Mirza Metin’in tasarlayıp yönettiği Panopticon yer alıyor.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Konkordato yanlış bilinen bir doğru!
  Konkordato yanlış bilinen bir doğru!

  Türk Lirası bu yıl Amerikan Doları karşısında yüzde 30'a yakın değer kaybetti. Özellikle Ağustos ayında Dolar/TL kurunun 7,24 ile tarihi zirvesini görmesi ve yaşanan kur krizi şirketlerin borç yükünü arttırdı. Bu süreçte ise kurumlar tarafından başvurulan hukuki yöntem konkordato yani borçların yeniden yapılandırılması oldu.

 • Dünyada "Türk Mobilyası" markasını oluşturmalıyız!
  Dünyada "Türk Mobilyası" markasını oluşturmalıyız!

  Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi ile Mobilya Sektörü ve firma olarak yaptıkları işlere dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Terzi; “Dünyada Türk Mobilyası markasını oluşturmalıyız”ın altını çizdi.

 • Konut ve Araç alımında katılım dönemi başladı
  Konut ve Araç alımında katılım dönemi başladı

  Konut ve otomobil alımlarında yeni bir finansman çözümü tüketicilerin hizmetine sunuldu. Alternatif ödeme planlarıyla tüketicilerin konut ve otomobil alımlarında faizsiz finansman desteği sağlayan Katılımevim, Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak şekilde müşterilerine hizmet veriyor.

 • Türkiye iklim hareketinde yer alma fırsatını kaçırmasın
  Türkiye iklim hareketinde yer alma fırsatını kaçırmasın

  İklim değişikliği konusunda dünyanın geleceğine yön verecek kararların alınacağı Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi (COP24), 2-14 Aralık tarihleri arasında Polonya’da gerçekleşiyor. TEMA Vakfı yaptığı açıklama ile Türkiye’nin iklim değişikliği konusunda yapması gerekenlere dikkat çekti.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.