|   |   | 

3. Parti Şarj Kablolarındaki Tehlike!

Her elektronik cihaz için olduğu gibi Apple'ın Iphone'ları için de 3. parti şarj cihazlarının tehlikeli olduğu söylenip durur.

3. Parti Şarj Kablolarındaki Tehlike!

Daha uygun fiyatlı olmaları sebebiyle teknolojiseverlerin ilgisini çeken bu ürünler, her defasında cihazınıza biraz daha zarar veriyor. En korkutucu olan tarafı ise, bu 3. parti ürünler yüzünden ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olmanız.
 
Hatırlarsınız, geçmişte 3. parti ürün kullanımı sebebiyle telefon kullanırken yaralanan, hatta ölenler olmuştu. Firmalar her defasında uyarsa da ucuz fiyatlı ürünlerin kullanımlarından vazgeçilmiyor ne yazık ki. Oysa ucuz olarak aldığınız bu ürünler, hiç de ucuz değil. Cihazınızı yavaş yavaş zarara uğrattığı için oluşan zararı tamir ettirmek isteseniz, çok daha fazla para ödemeniz gerekecek. İşin sağlık boyutu da daha önemli tabii ki.
 
İşin özü, bu durum tüm telefon üreticileri için, tüm elektronik aletler için geçerli. Ancak Apple tarafında yönelik bilgi vermemiz gerekirse, 3 parti lightning kabloları, Iphone 5'te yer alan U2 IC çipini bozuyor ve ardından telefonun şarj almaması, hatta daha sorunlu hale gelmesine yol açabiliyor. Bu çipin tamiri için 100 dolar gibi bir fiyat telaffuz ediliyor. Ancak sağlığımızın çok daha önemli olduğunu da söylememiz gerek.Teknokulis

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer