|   |   | 

360 Kurtköy’de Satışlar Başladı

Kurtköy’ün en büyük projesi 360 Kurtköy ile tam donanımlı yaşam merkezinin kapıları aralanıyor…

360 Kurtköy’de Satışlar Başladı

Gerek yatırım potansiyeli gerekse oturuma elverişli yapısı ile dikkat çeken Kurtköy, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olarak öne çıkmaya devam ediyor. Yapılan büyük yatırımlar ve kentsel dönüşüm projeleriyle canlılığını koruyan Kurtköy’de, Hanesel Yapı&Demirbaş Yapı ortaklığıyla inşa edilen 360 Kurtköy isimli yeni projenin satışına başlandı. Bölgeye tepeden baktıracak manzarası ile dikkat çeken “Kurtköy’ün en büyük projesi” unvanına sahip 360 Kurtköy; en ferah, en avantajlı, en geniş sosyal alanlı, en ihtişamlı, en büyük arsa- inşaat alanlı ve geniş metrekareli konut tipleriyle rakiplerinden ayrılıyor. 


PROJE İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Kurtköy’ün en nezih bölgelerinden Çamlık’ta 320 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirilen 360 Kurtköy; Hanesel Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Aydoğan Selimoğlu ve Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş’ı bir araya getiriyor. İnşaat sektörünün iki güçlü markası, Anadolu Yakası’nın en dikkat çeken projelerinden birine imza atmak için çıktıkları yolda hazırlıkları tamamlayarak satış sürecine başladı.

54 yıllık birikimimizi 360 Kurtköyde perçinliyoruz”

Bugüne kadar Bağdat Caddesi, Çengelköy, Şerifali, Ataşehir, Libadiye, İzmir- Çeşme gibi çeşitli bölgelerde 10 binin üzerinde konut inşa ettiklerini söyleyen Hanesel Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Aydoğan Selimoğlu, “1961'de kurulup ikinci kuşaklar tarafından iş hacmi önemli ölçüde büyütülerek, günümüzde üçüncü kuşakların grup boyutuna getirdiği Selimoğlu Group şirketimizin satış işlemini gerçekleştirdik.  Artık yepyeni bir oluşumla; inşaat sektöründeki faaliyetlerimize Hanesel Yapı A.Ş. olarak devam edeceğiz. Bu bağlamda ilk projemizi Kurtköy’de Demirbaş Yapı ile birlikte gerçekleştiriyoruz. 360 Kurtköy adlı projemiz, sahip olduğu özelliklerle konut sahiplerine tam donanımlı bir yaşam merkezi sunuyor” diye konuştu. 54 yıllık tecrübelerini 360 Kurtköy ile perçinlediklerinin altını çizen Selimoğlu, öncü projelere imza atmaya devam edeceklerini vurguladı.

Aydos Ormanı’nın yanı başında

İstanbul’un en yüksek yeri olarak bilinen Aydos Ormanı’nın yanı başında yükselen 360 Kurtköy’ün konumuyla ilgili de bilgi veren Aydoğan Selimoğlu, “Projemizi, Kurtköy’ün en geniş yollarına sahip, nezih, az katlı ve villa imarlı bölgesi olan Çamlık’ta inşa ediyoruz. 360 Kurtköy’ün üç cephesi hiç kapanmayacak yeşil alandan meydana geliyor. Eğimli bir arazi üzerinde kademeli mimarisi ile birbirinin önünü kesmeyen bloklardan oluşan 360 Kurtköy’de insanlar ferah manzaraların keyfini çıkartacak” dedi.

Teknopark ile bölgedeki evlerin değeri arttı

Teknopark ile bölgedeki ev değerlerinin arttığına da değinen Selimoğlu, “2013 yılında 1. etabı tamamlanan, günümüze kadar 120 firmayı (2 bin beyaz yakalı)  bünyesine toplayan Teknopark'ta, 2023 yılında kadar 30 bin beyaz yakalının istihdam etmesi hedefleniyor. Bu durum doğrudan bölgenin primlenmesine ve evlerin daha da değerlenmesine sebep oldu” dedi.

“Kurtköy uzmanlık alanımız oldu”

Kurtköy bölgesini bilen ve ihtiyaçları analiz ederek beklentilere yönelik projeler hayata geçiren Demirbaş Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, bölgedeki bilgi birikimlerini Hanesel Yapı ile paylaşmaktan mutlu olduklarını söyleyerek, “Hanesel Yapı ile birlikte çağdaş inşaat yönetmeliklerine uygun, mimari prensiplere ve çevreye duyarlı, kaliteli bir proje inşa etmek için bir araya geldik. Bugüne kadar Kurtköy’de 360 Kurtköy’le birlikte 200 bin metrekareye yakın inşaat alanına imza attık. Uzmanlık alanımız olan lokasyonda bu kez Kurtköy’ün en büyük projesini inşa ederek, bölgeye yeni bir soluk kazandıracağız” diye konuştu.

Brüt metrekare minimumda tutulacak

1+1 tipinde evlere bu projede yer vermediklerini söyleyen Demirbaş; “Geniş ailelerin oturabileceği, komşuluk ilişkilerinin daha sıcak olacağı yaşayan bir proje olarak tasarlanan 360 Kurtköy’de konutların net metrekareleri standartların üzerinde, brüt metrekareleri ise minimumda olacak. Satışlarımızı da genel metrekare birim fiyatı yerine net metrekareleri söyleyerek, brüt alanı minimumda tutarak yapacağız. Brüt metrekareyi hesaplarken ise ortak kullanım alanlarını (sosyal tesis, depolar, otoparklar) değil kat alanlarını baz alacağız. Bu projede insanların kafalarını karıştıran net ile brüt metrekare arasındaki farklara açıklamalar getireceğiz” dedi.

360 Kurtköy’deki ayrıcalıklara da dikkat çeken Demirbaş, “Projemizdeki her dairede balkon bulunurken, birçok dairemizde ise alanları 60 ila 130 metrekare arasında değişen bahçeler ve alanları 120 metrekareye varan teraslar yer alacak. Konutlarımızın tamamında buçuk diye ifade ettiğimiz 5.5 metrekareye varan giyinme odaları mevcut olacak” diye konuştu.

360 derece Kurtköy manzarası

Kurtköy’ü tepeden 360 derece gören bir konumda yükselen 540 konutluk projede, 2015’in Temmuz ayından bu yana inşaat devam ediyor. Teslimlerin ise Temmuz 2018’de yapılması planlanıyor. 52 bin metrekare arsa alanı üzerinde 102 bin metrekare inşaat alanına sahip 360 Kurtköy’de; 2,5+1, 3,5+1, 4,5+1, 5,5+1 daire tipleri, 4 adet villa, 1000 metrekarelik ticari alan ve yaklaşık 1500 metrekarelik sosyal tesisin yanı sıra 12 bin metrekarelik özel okul ve anaokulu da yer alıyor. 360 Kurtköy’de 2.5+1’ler 110,75 metrekare, 3.5+1’ler 144,75 metrekare; 4.5+1’ler 164,25 metrekare; 5.5+1’ler ise 192,50 metrekareden meydana geliyor.

Balkon, bahçe ve teras gibi kullanım alanlarının hakim olduğu 360 Kurtköy’ün sosyal donatıları arasında; yarı kapalı otopark, 2 adet açık ve 3 adet kapalı havuz, kamelya ve barbekü alanları, mini golf sahası, fitness-sauna-Türk hamamı- pilates ve yoga alanları, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, açık voleybol- basketbol sahası ile açık ve kapalı cafeterya yer alıyor. Teknopark’a 2 dk, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 3.5 km, Kurtköy Metrosu’na 2.5 km mesafede bulunan 360 Kurtköy, Viaport AVM’ye 4.5 km, Atlantis AVM’ye ise 3 km uzaklıkta yükseliyor.

Emlak Haberleri

360 Kurtköy Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

 • Sea Homes Yaza Hazır
  Sea Homes Yaza Hazır

  Çeşme Paşalimanı’nda yer alan ayrıcalıklı yaşam projesi Sea Homes, benzersiz manzaralı daireleri ve yüksek standartla sunduğu yeniliklerle yazı karşılıyor.

 • Yanık Ülke Konutları Tamamlandı
  Yanık Ülke Konutları Tamamlandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula evlerinin satın alınması ve turizme kazandırılması çalışmaları kapsamında evleri alınan hak sahiplerinin yerleşeceği Yanık Ülke Konutları Projesi, tamamlandı.

 • İpotekli Konut Satışlarına Dikkat
  İpotekli Konut Satışlarına Dikkat

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

 • Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?
  Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?

  Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin başladığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bu yıl en çok talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir’in yer aldığını söyledi.

 • Artık Kiralar da Sigortalanıyor
  Artık Kiralar da Sigortalanıyor

  Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede yedinci sırada yer aldı. Şener, son üç yıldır listede ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı oldu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer