|   |   |  3. havalimanı Arnavutköy‘de konutları değerlendiriyor

3. havalimanı Arnavutköy‘de konutları değerlendiriyor

İstanbul‘un 3. havalimanı Arnavutköy‘deki konutların değerlerini artırıyor.

3. havalimanı Arnavutköy‘de konutları değerlendiriyor

Endeksa, 29 Ekim 2018 tarihinde açılışı yapılan 3. havalimanının yer aldığı Arnavutköy ilçesinde konut fiyatlarının değerlenme oranlarını açıkladı. Güncel verilere göre Arnavutköy‘de son 1 yıllık ortalama değer artışı %14 oldu.

Endeksa’nın güncel verilerine göre 3. havalimanının bulunduğu İstanbul Arnavutköy’de konut fiyatları son 1 yılda %13.69 artış gösterdi. Son 4 yıllık fiyat artışı ise %48 seviyesinde gerçekleşti.

Ortalama metrekare satış fiyatı 2.156 TL

Endeksa verilerine göre Arnavutköy’de ortalama konut büyüklüğü 105 metrekare, ortalama metrekare satış fiyatı 2.156 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 24 yıl. Arnavutköy’de konut yatırımında en fazla değer kazanan mahalleler ise Haraççı, Hicret, Mustafa Kemal Paşa, Karlıbayır, Anadolu, Atatürk, İslambey ve Merkez.

Haraççı‘da son bir yıllık artış %26

Endeksa’ya göre ortalama değerlerle Haraççı’da konut metrekare satış fiyatı 2.175 TL, son bir yıllık fiyat artışı %26; Hicret mahallesi’nde konut metrekare satış fiyatı 2.651 TL, son bir yıllık fiyat artışı %17; Mustafa Kemal Paşa’da konut metrekare satış fiyatı 2.601 TL, son bir yıllık fiyat artışı %16; Karlıbayır’da konut metrekare satış fiyatı 2.308 TL, son bir yıllık fiyat artışı %16; Anadolu’da konut metrekare satış fiyatı 2.155 TL, son bir yıllık fiyat artışı %15; Atatürk’te konut metrekare satış fiyatı 1.969 TL, son bir yıllık fiyat artışı %11;  İslambey’de konut metrekare satış fiyatı 2.157 TL, son bir yıllık fiyat artışı %10; Merkez mahallesinde ise konut metrekare satış fiyatı 2.307 TL, son bir yıllık fiyat artışı %9 olarak gerçekleşti.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Deprem ekonomiyi de sarsacak
  Deprem ekonomiyi de sarsacak

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Türkiye nüfusunun %95’inden fazlasının farklı derecelerde deprem riski taşıyan bölgeler içinde yer aldığını belirterek, beklenen büyük depremin çok sayıda can ve mal kaybına yol açacağını, ülke ekonomisine etkisinin ise telafi edilemez ölçülere varacağını kaydetti.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.