|   |   | 

3M Ergonomi Ürünleriyle İş Kalitesi Artıyor

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in geniş ürün yelpazesi içinde yer alan ergonomik ürünler, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmanın yanı sıra şirketlere verimlilik ve iş kalitesi artışı gibi faydalar sağlıyor.

3M Ergonomi Ürünleriyle İş Kalitesi Artıyor

Teknolojinin başdöndürücü bir hızla gelişmesi sonucu çalışma hayatında bilgisayar kullanımının artmasıyla, kötü ofis ergonomisine bağlı sağlık problemleri ortaya çıkıyor. Özellikle gün boyu masa başında çalışanlarda boyun, omuz ve sırt ağrıları ve karpal tünel sendromu gibi rahatsızlıklar görülüyor. Sadece ABD’de yılda 70 milyon kişi kas iskelet hastalıkları nedeniyle doktora gidiyor. İş kaybından doğan maddi kayıp 20 milyar doları geçerken, hastalıkların yarattığı toplam ekonomik yük ise 45-54 milyar dolar aralığına ulaşıyor.

Çalışma ortamında yapılan değişiklikler ve ergonomik ürünlerin kullanımı ile masa başı çalışanların sağlığını korumasına yardımcı olmak mümkün. Sandalye, klavye, mouse ve telefon pozisyonu ile monitör yüksekliğinin doğru ayarlanması ve parlamayı engelleyen bir ışık kaynağı kullanımı ile yaratılan konforlu bir çalışma ortamı bu rahatsızlıkları önleyebiliyor. İşyerlerinde yapılan ergonomik iyileştirmeler ayrıca şirketlere verimlilik ve iş kalitesi artışı gibi katkılarda bulunuyor. 

Ofis ergonomisi hakkında çıkan yönetmelik de işvereni teşvik ediyor

3M Tüketici Ürünleri Grubu Pazarlama Müdürü Seda Aktaş, “Ofis ergonomisi iş güvenliği kapsamında değerlendiriliyor. Geçtiğimiz yıl “Ekranlı Araçlarla Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik” başlığı ile sektörde kanunsal bir düzenleme yapılması ofis ergonomisinin işveren nezdinde gündeme gelmesini sağladı. Kanunda işverenin ekranlı araçların kullanımından kaynaklanan riskler için her türlü sağlık ve güvenlik önlemini alması artık zorunlu tutuluyor. Yönetmelik kapsamında sağlanması gereken bazı asgari gereklilikler var. Klavyenin ön tarafına, operatörün/çalışanın bileklerini dayayabileceği özel destek konulması,çalışma masası veya çalışma yüzeyi; ekran, klavye, dokümanlar ve diğer ilgili malzemelerin rahat bir şekilde düzenlenebilmesine olanak sağlayacak şekilde, yeterli büyüklükte ve ışığı yansıtmayacak nitelikte olması, operatörün/çalışanın rahatsız edici göz ve baş hareketleri ihtiyacını en aza indirecek şekilde yerleştirilmiş ve ayarlanabilir özellikte doküman tutucu kullanılması gerekiyor” dedi.  

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in geniş ürün yelpazesi içinde, çalışma ortamlarını konforlu ve verimli bir hale getirmek için tasarlanan bilgisayar ekran filtreleri, ayarlanabilir doküman tutacakları, el ve bilek bölgelerindeki gerilmelerden dolayı oluşabilecek zararı önlemeye yönelik mouse pad ve klavye için jelli bilek desteklerinin yanu sıra, ayak destekleri, laptop destekleri, monitör standları gibi ofis ürün ve aksesuarları da yer alıyor.  

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer