|   |   |  5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı

5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı

Torunlar GYO ve KİPTAŞ işbirliği ile TEM Alibeyköy kavşağında hayata geçirilen 5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı.

5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı

Projenin son durumunu anlatmak için bir basın toplantısı düzenleyen Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, 2.2 milyar lira satış değerine sahip projede sona geldiklerini belirterek, “Yaklaşık 500 dönüm arazide kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirdiğimiz projede 2 bin 100 konut satışa sunmuştuk, yüzde 82’si satıldı. 1 milyar 560 milyon lira ciro elde ettik. 2.5 yıl önce metrekaresi 5 bin liradan satışa çıktı, bugün 7 bin 400 liraya ulaştı” dedi. Projede 400 konutu bölgede eskiden bulunan gecekondu sahiplerine verdiklerini hatırlatan Torun, 600 konutu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edeceklerini ifade etti. 

110 dönüm peyzaj

Projede yaşamın ise mart ayında başlayacağını anlatan Torun, “Projede, üniversite, okul, cami, 50 dönüm koruluk alan ile 5. Levent Çarşı yer alıyor. Pek çok ulaşım güzergahının geçiş noktası olan bölgede donatı alanlarını da en iyi şekilde planladık. 5. Levent 110 bin metrekarelik peyzaj alanına sahip. Projede lavanta bahçesinden mevsimlik çiçeklerin yetiştirildiği seraya, yasemin arkatlı yollardan endemik bitkilerin yer alacağı piknik alanına özel bir peyzaj kurgusu yapıldı. 5. Levent’in peyzajında 55 farklı türde 1974 ağaç, 72 farklı türde 116 binin üzerinde bitki kullanıldı. Proje içinde yer alan doğal tarım bahçesinde 36 farklı türde meyve ve sebze çeşidi yer alıyor” diye konuştu.

Toplantıda yeni projeleriyle ilgili de bilgi veren Torun, İstanbul Mahmutbey yolu üzerindeki Mall of İstanbul projesinin devamı niteliğinde otel ve rezidans projesine başladıklarını belirtirken, Beykoz’daki Paşabahçe arsasında ise otel ve 6 yalı inşa edeceklerini kaydetti. Ruhsat alarak çalışmalara başladıklarını belirten Torun, projeye özel 3 bin 500 metrekarelik bir iskelenin de yer alacağını söyledi.

‘Artık %30 kâr yok’

Aziz Torun, gayrimenkul sektöründe ciddi bir rekabet olduğunu anlatırken, kârlılıkların ise düştüğüne dikkat çekti. Torun, “Yüzde 25-30 kârlılık artık yok. Başkasının arsasında proje yaparsan işiniz daha da zor. Kağıt üzerinde yazan kâr, kâr değildir, önemli olan cebe giren. Kanaatkar olmalıyız. Karlılık oranlarında şu anda en iyi oran yüzde 10-15” diye konuştu. 
İstanbul konut pazarını da değerlendiren Torun, bölgesel şişkinlikler olduğunu kaydetti. Torun, “Arz-talep dengesizliği var... Finansman olarak ise yeni modellere geçilmeli. Satıp kazandığımız parayla iş yapma dönemi sürekli devam edemez. Gayrimenkul sektörü bir dönem cazip görünürdü. Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür hesabı. Ama şimdi o dönemde değiliz. Umduğunu bulamayanlar çekiliyor. Fiyatlar düşük, almak isteyen için önemli bir fırsat oluşturuyor” dedi.

Milliyet

Emlak Haberleri

Etiketler
5. Levent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İmara aykırı yapılar kayıt altına alınacak
  İmara aykırı yapılar kayıt altına alınacak

  İzmir’in yüzde 62’sinin, Sarıyer’in yüzde 80’nin kaçak olduğunu dile getiren Özhaseki, “İmara aykırılıklar var. İşgaller var. Devletle ihtilaflı çözüm bekleyen yerler var. Mahkemelerde sürünen yerler var. Bu ülkede yüzde 60 mülk sahibi devletle ihtilaflı ise buna bir çözüm getirmek lazım” dedi...

 • Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası
  Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası

  Eroğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Skyland İstanbul’da rezidanslar, 0 faizli 84 ay 4.400 TL taksitle, ofisler ise 0 faizli 60 ay 8.800 TL taksit seçeneği ile İstanbul’un merkezinde akılcı bir yatırım fırsatı sunuyor.

 • Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır
  Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Sancaktepe’de inşa edilen Resim İstanbul projesindeki kampanya size son kiranızı ödetecek türden... Çünkü kapmaya ile sizi yeni evinize taşıtacak on ayrı ödeme kolaylığı sunuyor.

 • Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor
  Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor

  Polat’ın 60 yılı aşkın köklü geçmişi ve gücünü yansıttığı Beyoğlu’nun yaşayan yatırımı Piyalepaşa İstanbul’da geri sayım başladı. 1+0’dan 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 konut ve 190 rezidansın yanı sıra ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’nın (AVS) yer aldığı Piyalepaşa İstanbul’da yaşam 2018 haziran ayında başlıyor.

 • Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!
  Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!

  Anadolu yakasının en değerli lokasyonu Ataşehir’de modern bir yaşamın tüm olanaklarını sunan yepyeni bir proje start aldı: Ataşehir Modern. Ataşehir’in merkezi noktasındaki değerli bir arazi üzerinde yükselen Ataşehir Modern, yatırım gücü en yüksek “yeni” proje olarak öne çıkıyor. Lens Yapı tarafından hayata geçirilen Ataşehir Modern, mayıs ayında başlanacak ön talep öncesi cazip avantajlar sunuyor.

 • Ev Almanın Doğru Zamanı
  Ev Almanın Doğru Zamanı

  Ev satın almak için doğru zaman olur mu? Uzmanlar, kişisel mali ve yaşamsal durumunuzda çeşitli değerlendirmeler yaparak cevap verilebileceğini söylüyor. Peki, ev almanın doğru zamanı için ölçütler nedir?

 • Dubleks Evin Artıları Eksileri
  Dubleks Evin Artıları Eksileri

  Dubleks evler her zaman çekici bir yaşam fikri oluşturur. Oysa ki, tüm konutların olduğu gibi planı iki ayrı kattan oluşan dubleks evlerin de artıları ve eksileri vardır. Bu özellikleri bilirseniz, seçiminizi yaparken zorlanmazsınız.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.