|   |   |  5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı

5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı

Torunlar GYO ve KİPTAŞ işbirliği ile TEM Alibeyköy kavşağında hayata geçirilen 5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı.

5. Levent projesinin yüzde 82’si satıldı

Projenin son durumunu anlatmak için bir basın toplantısı düzenleyen Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, 2.2 milyar lira satış değerine sahip projede sona geldiklerini belirterek, “Yaklaşık 500 dönüm arazide kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirdiğimiz projede 2 bin 100 konut satışa sunmuştuk, yüzde 82’si satıldı. 1 milyar 560 milyon lira ciro elde ettik. 2.5 yıl önce metrekaresi 5 bin liradan satışa çıktı, bugün 7 bin 400 liraya ulaştı” dedi. Projede 400 konutu bölgede eskiden bulunan gecekondu sahiplerine verdiklerini hatırlatan Torun, 600 konutu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edeceklerini ifade etti. 

110 dönüm peyzaj

Projede yaşamın ise mart ayında başlayacağını anlatan Torun, “Projede, üniversite, okul, cami, 50 dönüm koruluk alan ile 5. Levent Çarşı yer alıyor. Pek çok ulaşım güzergahının geçiş noktası olan bölgede donatı alanlarını da en iyi şekilde planladık. 5. Levent 110 bin metrekarelik peyzaj alanına sahip. Projede lavanta bahçesinden mevsimlik çiçeklerin yetiştirildiği seraya, yasemin arkatlı yollardan endemik bitkilerin yer alacağı piknik alanına özel bir peyzaj kurgusu yapıldı. 5. Levent’in peyzajında 55 farklı türde 1974 ağaç, 72 farklı türde 116 binin üzerinde bitki kullanıldı. Proje içinde yer alan doğal tarım bahçesinde 36 farklı türde meyve ve sebze çeşidi yer alıyor” diye konuştu.

Toplantıda yeni projeleriyle ilgili de bilgi veren Torun, İstanbul Mahmutbey yolu üzerindeki Mall of İstanbul projesinin devamı niteliğinde otel ve rezidans projesine başladıklarını belirtirken, Beykoz’daki Paşabahçe arsasında ise otel ve 6 yalı inşa edeceklerini kaydetti. Ruhsat alarak çalışmalara başladıklarını belirten Torun, projeye özel 3 bin 500 metrekarelik bir iskelenin de yer alacağını söyledi.

‘Artık %30 kâr yok’

Aziz Torun, gayrimenkul sektöründe ciddi bir rekabet olduğunu anlatırken, kârlılıkların ise düştüğüne dikkat çekti. Torun, “Yüzde 25-30 kârlılık artık yok. Başkasının arsasında proje yaparsan işiniz daha da zor. Kağıt üzerinde yazan kâr, kâr değildir, önemli olan cebe giren. Kanaatkar olmalıyız. Karlılık oranlarında şu anda en iyi oran yüzde 10-15” diye konuştu. 
İstanbul konut pazarını da değerlendiren Torun, bölgesel şişkinlikler olduğunu kaydetti. Torun, “Arz-talep dengesizliği var... Finansman olarak ise yeni modellere geçilmeli. Satıp kazandığımız parayla iş yapma dönemi sürekli devam edemez. Gayrimenkul sektörü bir dönem cazip görünürdü. Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür hesabı. Ama şimdi o dönemde değiliz. Umduğunu bulamayanlar çekiliyor. Fiyatlar düşük, almak isteyen için önemli bir fırsat oluşturuyor” dedi.

Milliyet

Emlak Haberleri

Etiketler
5. Levent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yabancıya konut satışları patladı!
  Yabancıya konut satışları patladı!

  Yabancıya konut satışları yıllık yüzde 58 arttı. Yılın ilk 9 ayında yabancılara 25 bine yakın konut satıldı. 2018 yılı ocak-Eylül döneminde yabancılara 24 bin 385 adet konut satıldı.

 • Karabük'te konut satışları 2018 Eylül'de azaldı
  Karabük'te konut satışları 2018 Eylül'de azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Karabük’te 2018 yılının Eylül ayında 449 konut satışı yapılırken, 2017 yılı Eylül ayında konut satışı ise 481 olarak gerçekleşmişti.

 • Satya Yayalar Pendik'te 0 faiz 60 ay vade imkanı!
  Satya Yayalar Pendik'te 0 faiz 60 ay vade imkanı!

  Gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıran Satya, Pendik’te inşa ettiği Yayalar Projesi’nde yüzde 0 faiz ve şirket içi 60 ay vade imkânı ile 249 bin TL’den başlayan fiyatlarla ev sahibi yapıyor.

 • Antalya'da 2018 Eylül'de konut satışı arttı
  Antalya'da 2018 Eylül'de konut satışı arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül 2018 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya’da geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 4,2 oranında artarak 5 bin 515 konut satıldı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.