|   |   |  8 saatte inşa edilebilen ev

8 saatte inşa edilebilen ev

Ukraynalı bir startup olan PassivDom 3 boyutlu baskı robotu ile 8 saatte 38 metrekarelik bir evi inşa edebiliyor.

8 saatte inşa edilebilen ev

Ukraynalı firma, 3 boyutlu baskı teknolojisiyle mikro ev inşa etmeyi başardı. 38 metrekarelik ev 8 saat gibi kısa bir sürede inşa edilebilir. 3 boyutlu baskı robotu 8 saat içerisinde evin çatısını, duvarları ve zeminini inşa ediyor. Sonrasında ise evin pencereleri, kapıları, su ve elektrik tesisatı insan eliyle kurularak toplamda 24 saat içerisinde ev tamamen kullanıma hazır hale geliyor.

Evlerin bir diğer önemli özelliği ise su ve elektrik şebekelerine bağlanma zorunluluğunun olmaması. Evler kendi kendilerine yetebilecek şekilde tasarlanıyor. Güneş panelleri sayesinde elektrik ve ısınma sorunu çözülürken, evlerde yağmur sularının toplanabilmesini sağlayan bir sistem de bulunuyor. Evlerin kendi kanalizasyon sistemlerinin de bulunması, atık su şebekelerine bağlanma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

İki farklı tip olarak üretilebilen evlerden birinci tip çocuksuz ailelere ve bekarlara hitap ediyor. 3,81 metre yükseklik; 3,98 metre genişlik ve 9,63 metre uzunluğundaki birinci tip evin fiyatı 64 bin dolardan başlıyor. İçerisinde bütün eşyaların bulunduğu ve akıllı ev olarak tasarlanan modeli 97 bin dolardan satışa çıkmış vaziyette.

Aile evi olarak sunulan ikinci tip ise 3,81 metre yükseklik; 7,96 metre genişlik ve 9,63 metre uzunlukta üretiliyor ve fiyatı 97 bin dolardan başlıyor. İçerisinde mobilya ve mutfak araçları dahil ve evdeki ısıtma, soğutma ve aydınlatma sistemlerini akıllı telefon ile kontrol edilebilir halde olarak teslim edilen modeli ise 147 bin dolardan satılıyor.

Firma istenilmesi halinde evleri mobil olabilecek şekilde de üretebiliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”
  Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”

  1999 Marmara Depremiyle ilgili açıklama yapan AYİDER (Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği) Başkan Yardımcısı ve AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, “1999 Marmara Depremi’nden sonra binaları güvenli hale getirirken, toplanma alanlarını ve yeşil alanları kaybettik. İstanbul’un günü kurtarmak için geçici planlar yerine master plana ihtiyacı var. Kentsel dönüşümünde ise daha yolun çok başındayız” diyor.

 • İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...
  İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Temmuz Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar
  Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar

  Yakında yaşamın başlayacağı Nivo projelerinde konut kredi faiz oranlarının da düşmesiyle çok cazip fırsatlar sunulmaya başlandı. Bankaların güncel kredi kampanyaları çerçevesinde Nivo projelerinde 0,99 ya da 1,19 oranlarından yararlanarak 180 ayda ödeme yapılabiliyor. Ayrıca peşin ödemelerde cazip indirimler yapılıyor

 • Ziyaretçi Trafiğini Geliştiren AVM’ler Üçüncü Çeyrekte de Başarılı Olacak
  Ziyaretçi Trafiğini Geliştiren AVM’ler Üçüncü Çeyrekte de Başarılı Olacak

  JLL, 2019’un ikinci çeyreğini kapsayan ‘Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü’ raporunu yayınlandı. Rapora göre, alışveriş merkezlerinin yeni mağaza açarken farklı konseptlere yöneldiği, ofislerde verimli alan kullanımının arttığı ve lojistik piyasasında yılın ilk çeyreğinde de raporlanan durağanlığın sürdüğü görülüyor.

 • NG Residence’tan kaçırılmayacak dev kampanya!
  NG Residence’tan kaçırılmayacak dev kampanya!

  İstanbul’un hızla gelişen bölgesi Basın Ekspres’e ayrıcalıklı bir prestij kazandıran NG Residence, konumu ve donanımından aldığı güçle, kazançlı yatırımda kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

 • Sur Yapı Antalya’da yeni ve büyük kampanya başladı
  Sur Yapı Antalya’da yeni ve büyük kampanya başladı

  Sur Yapı, Antalya’da inşa ettiği yeni şehirde büyük kampanya başlattı. Kampanya kapsamında peşinatı sıfırlıyor, tam 1 yıl öteliyor ve üstelik vade farksız 5 yıla bölüyor. 180 ayda 0,69’a çekilen vade oranı ile 1+1 Daireler 1.200 TL’den, 2+1’ler 2.000 TL’den, 3+1’ler 3.000 TL’den başlayan sabit taksitlerle satışa sunuluyor.

 • Faiz indirimi gayrimenkul sektörüne canlılık getirdi
  Faiz indirimi gayrimenkul sektörüne canlılık getirdi

  Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı faiz indirimi, konut piyasasında da heyecan yarattı. Gayrimenkul almak isteyenler için fırsat yaratan 425 baz puanlık indirimi, RE/MAX Türkiye ofislerindeki broker’lar yorumladı.

 • Lens İstanbul’dan Kurban Bayramı’na özel kampanya
  Lens İstanbul’dan Kurban Bayramı’na özel kampanya

  Lens Yapı, Kurtköy’ün en büyük markalı konut projesi Lens İstanbul için Kurban Bayramı’na özel bir kampanya düzenledi. Daire fiyatlarının peşin 327 bin TL’den başladığı, hemen tapunuzu alabileceğiniz, İstanbul’un en büyük açık hava çarşısına sahip Lens İstanbul ayrıcalıklarına bayrama özel ekstra indirim fırsatlarıyla ulaşmak mümkün.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.