|   |   |  8 saatte inşa edilebilen ev

8 saatte inşa edilebilen ev

Ukraynalı bir startup olan PassivDom 3 boyutlu baskı robotu ile 8 saatte 38 metrekarelik bir evi inşa edebiliyor.

8 saatte inşa edilebilen ev

Ukraynalı firma, 3 boyutlu baskı teknolojisiyle mikro ev inşa etmeyi başardı. 38 metrekarelik ev 8 saat gibi kısa bir sürede inşa edilebilir. 3 boyutlu baskı robotu 8 saat içerisinde evin çatısını, duvarları ve zeminini inşa ediyor. Sonrasında ise evin pencereleri, kapıları, su ve elektrik tesisatı insan eliyle kurularak toplamda 24 saat içerisinde ev tamamen kullanıma hazır hale geliyor.

Evlerin bir diğer önemli özelliği ise su ve elektrik şebekelerine bağlanma zorunluluğunun olmaması. Evler kendi kendilerine yetebilecek şekilde tasarlanıyor. Güneş panelleri sayesinde elektrik ve ısınma sorunu çözülürken, evlerde yağmur sularının toplanabilmesini sağlayan bir sistem de bulunuyor. Evlerin kendi kanalizasyon sistemlerinin de bulunması, atık su şebekelerine bağlanma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

İki farklı tip olarak üretilebilen evlerden birinci tip çocuksuz ailelere ve bekarlara hitap ediyor. 3,81 metre yükseklik; 3,98 metre genişlik ve 9,63 metre uzunluğundaki birinci tip evin fiyatı 64 bin dolardan başlıyor. İçerisinde bütün eşyaların bulunduğu ve akıllı ev olarak tasarlanan modeli 97 bin dolardan satışa çıkmış vaziyette.

Aile evi olarak sunulan ikinci tip ise 3,81 metre yükseklik; 7,96 metre genişlik ve 9,63 metre uzunlukta üretiliyor ve fiyatı 97 bin dolardan başlıyor. İçerisinde mobilya ve mutfak araçları dahil ve evdeki ısıtma, soğutma ve aydınlatma sistemlerini akıllı telefon ile kontrol edilebilir halde olarak teslim edilen modeli ise 147 bin dolardan satılıyor.

Firma istenilmesi halinde evleri mobil olabilecek şekilde de üretebiliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.