|   |   |  8 saatte inşa edilebilen ev

8 saatte inşa edilebilen ev

Ukraynalı bir startup olan PassivDom 3 boyutlu baskı robotu ile 8 saatte 38 metrekarelik bir evi inşa edebiliyor.

8 saatte inşa edilebilen ev

Ukraynalı firma, 3 boyutlu baskı teknolojisiyle mikro ev inşa etmeyi başardı. 38 metrekarelik ev 8 saat gibi kısa bir sürede inşa edilebilir. 3 boyutlu baskı robotu 8 saat içerisinde evin çatısını, duvarları ve zeminini inşa ediyor. Sonrasında ise evin pencereleri, kapıları, su ve elektrik tesisatı insan eliyle kurularak toplamda 24 saat içerisinde ev tamamen kullanıma hazır hale geliyor.

Evlerin bir diğer önemli özelliği ise su ve elektrik şebekelerine bağlanma zorunluluğunun olmaması. Evler kendi kendilerine yetebilecek şekilde tasarlanıyor. Güneş panelleri sayesinde elektrik ve ısınma sorunu çözülürken, evlerde yağmur sularının toplanabilmesini sağlayan bir sistem de bulunuyor. Evlerin kendi kanalizasyon sistemlerinin de bulunması, atık su şebekelerine bağlanma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

İki farklı tip olarak üretilebilen evlerden birinci tip çocuksuz ailelere ve bekarlara hitap ediyor. 3,81 metre yükseklik; 3,98 metre genişlik ve 9,63 metre uzunluğundaki birinci tip evin fiyatı 64 bin dolardan başlıyor. İçerisinde bütün eşyaların bulunduğu ve akıllı ev olarak tasarlanan modeli 97 bin dolardan satışa çıkmış vaziyette.

Aile evi olarak sunulan ikinci tip ise 3,81 metre yükseklik; 7,96 metre genişlik ve 9,63 metre uzunlukta üretiliyor ve fiyatı 97 bin dolardan başlıyor. İçerisinde mobilya ve mutfak araçları dahil ve evdeki ısıtma, soğutma ve aydınlatma sistemlerini akıllı telefon ile kontrol edilebilir halde olarak teslim edilen modeli ise 147 bin dolardan satılıyor.

Firma istenilmesi halinde evleri mobil olabilecek şekilde de üretebiliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Devremülk alırken nelere dikkat edilmeli?
  Devremülk alırken nelere dikkat edilmeli?

  Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil planı yapanların sayısı da arttı. Yaz tatili için en çok tercih edilen seçenekler arasında devremülkler geliyor. Devremülklerin tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında diğer tatil seçeneklerine oranla daha ekonomik olması geliyor.

 • Yabancı yatırımcının tercihi 20 yıl kira garantili model
  Yabancı yatırımcının tercihi 20 yıl kira garantili model

  Hayata geçirdiği tüm proje geliştirdiği lokasyonlara yeni bir soluk getiren Mar Yapı, İstinye Park’ta yabancı yatırımcı ile buluşuyor. 15 Haziran - 15 Ağustos tarihleri arasında İstinye Park’ı ziyaret eden yabancı yatırımcılara özel kurulacak stantta, Wanda Vista’nın ayrıcalıklı modeli, 20 yıl kira garantisi tanıtılacak.

 • Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı
  Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Sektöründe Lojistik Yatırımları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, Lojistik yatırımlarının gayrimenkul sektörü içindeki yeri, önemi, mevcut durumu ve gelecekte yapılması gerekenler, tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

 • Gurbetçi tatile geldi, “ev”lendi
  Gurbetçi tatile geldi, “ev”lendi

  Haziran ayıyla birlikte yurt dışında yaşayan Türkler, tatil için Türkiye’ye gelmeye başladılar. KDV indirim fırsatının devam etmesi, döviz kurundaki yükseklik, cazip ödeme koşulları gurbetçiyi yatırım aracı olarak konuta yönlendirdi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.