|   |   | 

Acıbadem Ve Altunizade'de Konut Fiyatları Bir Yılda %30 Arttı

Acıbadem ve Altunizade bölgesinde markalı konut projelerini mercek altına alan EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Eda Güneş, her iki bölgenin merkezi konumları ve toplu ulaşım ağlarına yakınlıkları nedeniyle hızlı bir gelişim içinde olduğunu kaydediyor. Güneş, son bir yıl içinde %30 değer kazanan bölgede, markalı konut projelerinin metrekare satış fiyatlarının 12.000-26.000 TL arasında olduğunu belirtiyor.

Acıbadem Ve Altunizade'de Konut Fiyatları Bir Yılda %30 Arttı

EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Eda Güneş, Acıbadem'de 25.129 kişinin yaşadığını, ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda bulunan bölgenin, gerek Kadıköy'e ve Üsküdar'a olan yakınlığı, hem E5 otoyolu hem de çevreyollarına hakim olması gibi faktörler nedeniyle cazip bir yerleşim alanı olarak öne çıktığını kaydediyor. Güneş, bölge dokusu incelendiğinde, E5 aksında az katlı ve müstakil ofis binalarının, Çamlıca bölgesinde nitelikli özel okulların ve bölge genelinde orta-üst ile üst segmente hitap eden genellikle site tarzı konutların yer aldığını belirtiyor.

Altunizade'de ise 16.012 kişinin yaşadığı ve konumu itibarıyla Anadolu Yakasının en merkezi alanlarından biri olduğunu ifade eden Güneş, Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışı olması ve Çamlıca, Kısıklı, Koşuyolu ve Acıbadem gibi yerleşim alanlarını Üsküdar merkeziyle sahile bağlayan bir konumda olmasının önemli bir merkez olarak öne çıkmasına neden olduğunu belirtiyor. Güneş, bölge dokusu incelendiğinde, az katlı ve müstakil ofis binalarının ve orta-üst ile üst segmente hitap eden site tarzı konutların bulunduğunu dile getiriyor.

Toplu taşımanın keşisme noktasında

Bölgeye araçla TEM Otoyolu ve D-100 karayoluyla ulaşmanın mümkün olduğunu belirten Güneş, her iki bölgenin toplum ulaşım alternatifleri açısından önemli bir konuma sahip olduğunu kaydediyor. Güneş, 2012 yılında açılan Kartal-Kadıköy metro hattı ve metro hattına entegre olan metrobüs ve Marmaray hattının bölgenin ulaşılabilirliği açısından en önemli avantajları olduğunu ifade ediyor.

Yapımı devam eden ve 2017'de tamamlanacak Avrasya Tüneli'nin bölgeye artı puan katacağını belirten Güneş, Kadıköy-Kartal metro istasyonu ve Marmaray ile entegre olması planlanan Büyük İstanbul Tüneli projesinin de bölgeye getirisinin büyük olacağını kaydediyor.

Metrekare fiyat aralığı 12.000-26.000 TL

Projelerde teras ve bahçe kullanımlarına önem verildiğini ve bölgedeki doğa dokusundan yararlanıldığını ifade eden Güneş, projelerde geniş garaj, havuz, bahçe alanı ve sosyal tesis gibi donatılara yer verildiği belirtiyor. Acıbadem ve Çamlıca bölgesinde ise nitelikli konut  projesi sayısının arttığını söyleyen Güneş, konutların villa ya da dubleks, tripleks gibi çok katlı daireler olduğunu dile getiriyor.

Acıbadem semtinin Osmanlı döneminden beri önemini koruduğunu ifade eden Güneş, eski yerleşim birimlerinden biri olan bölgenin, günümüzde ana akslara olan yakınlığı sebebiyle konut geliştiricileri bakımından tercih edildiğini belirtiyor. Güneş, bölgede geliştirilen markalı konut projelerinin bölgeye olan ilginin daha da artmasına neden olduğunu, ayrıca Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesine yakın olması sebebiyle de nitelikli konut sektörünü etkilediğini kaydediyor. Bölgede yaklaşık 16'ya yakın markalı konut projesinin yer aldığını söyleyen Güneş, bu projelerdeki konut sayısının yaklaşık 5.000 olduğunu, konutların tipolojik dağılımına bakıldığında dubleks ve villa tipinde konutlar olmaları nedeniyle 3+1, 4+1 ve 5+1 tipte yoğunluk görüldüğünü belirtiyor. 

Altunizade ve Acıbadem çevresindeki projelerde fiyatların değişkenlik gösterdiğini kaydeden Güneş, ortalama birim metrekare satış fiyatlarının 12.000-26.000 TL aralığında değiştiğini söylüyor. Güneş, satış ofislerinin satış fiyatından indirim yapma opsiyonları olduğunun tespit edildiğini belirterek, konut fiyatlarının bir önceki yıla oranla yaklaşık %30 artış kaydettiğinin altını çiziyor.

 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tapuları Kilitlemek Mümkün
  Tapuları Kilitlemek Mümkün

  E-devlet kimlik doğrulama sistemi üzerinden uygulamaya alınan sistem üzerinde tapuyu kilitlemenin mümkün olduğunu söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Artık malikler taşınmazları üzerinde tapu müdürlüğüne bizzat gelmeden tasarruf yapılmamasını talep edebiliyor" dedi.

 • Kaba İnşaat Nedir?
  Kaba İnşaat Nedir?

  Kaba inşaat tespiti nasıl yapılır? Kaba inşaat malzemeleri nelerdir? Kaba inşaat ve ince inşaat arasındaki farklar nelerdir?

 • Yol Kotu Nedir?
  Yol Kotu Nedir?

  Yol kotu başvurusu için yapılması gereken işlemler nelerdir?

 • Modda Bulvar Projesi Start Aldı
  Modda Bulvar Projesi Start Aldı

  İzmir'in Bornova ilçesinde, 15 bin metrekarelik arsa üzerine kurulacak bin 50 konutluk Modda Bulvar projesinin tanıtım kokteyli iş dünyasını bir araya getirdi.

 • Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi
  Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi

  Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak için çalışan İnsay Yapı, sunduğu ödeme kolaylıklarının yanı sıra şimdi de yatırımcılarına erken teslim müjdesi veriyor. İnsay Yapı, Pendik'te hayata geçirdiği 'Ondörtüç Pendik' projesinin teslim tarihini 6 ay öne çekerek Haziran 2018 olarak güncelledi.

 • Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi
  Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi

  Türkiye genelinde konut fiyatları %0.79 oranında yükseldi, en çok artış %2.07 ile Bursa’da yaşandı. Eylül ayının yeni konut satışında banka kredisi kullanım oranı arttı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer