|   |  Aladağ Konut Projeleri
Aladağ İlçesini Favorilerime Ekle
Aladağ Konut Projeleri
  • 1

Aladağ Konut Projeleri

Karaköy Bucağı olarak 1973 yılında belediyelik olmuş ve 1973 yılında yapılan ilk mahalli seçimde Karsantı Belediyesi adını almıştır. Aladağ Belediyesi mülkiyeti kendisine ait üç katlı hizmet binasında faaliyetlerini yürütmektedir. Binanın birinci ve ikinci katları hizmet binası; üçüncü katı ise düğün salonu olarak kullanılmaktadır. Belediye’nin su ve kanalizasyon sorunu yoktur. Son yıllarda ortaya çıkan gelişmeler sonrasında alt yapı ve kaldırım çalışmaları tamamlanarak parke taş döşenmesine başlanmıştır. Bunun yanında sarp ve kayalık bölgeler içinde çalışmalar yapılıp yollar genişletilmiştir. İlçe her geçen gün gelişmesini biraz daha ileriye dönük olarak sürdürmektedir. İlçe merkezinde dört mahalle bulunmaktadır. Bunlar Mansurlu, Sinanpaşa, Akpınar ve Başpınar Mahalleleridir.

1- Mansurlu Mahallesi: İlçenin batı kısmında yer alır. Önemli caddeleri Şehit Ziya Caddesi, Sinanpaşa mahallesi ile Mansurlu mahallelerini ayıran İnönü caddeleridir.
2- Sinan Paşa Mahallesi: Bu Mahalle ilçenin doğusunda bulunmaktadır. En önemli caddeleri Mustafa Kemal Caddesi, Sinanpaşa Caddesi, İnönü Caddesi'dir.
3- Akpınar Mahallesi: İlçenin doğusunda bulunmaktadır. İlçeye uzaklığı 4 Km.'dir.
4- Başpınar Mahallesi: Bu mahalle ilçenin güneyinde bulunmaktadır. Yaylalık olmasından dolayı yaz aylarında nüfusu üç katına çıkmaktadır. Evler genellikle yaylalığa uygun çardak şeklindedir. 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.