|   |  Sarıçam İnşaat Projeleri
 Sarıçam ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Sarıçam ilçesini favorilerinize ekleyin. Sarıçam İlçesini Favorilerime Ekle

Sarıçam Güncel İnşaat Projeleri

Sarıçam İnşaat Projeleri

Sarıçam Konut Projeleri konut projeleri
Sarıçam Konut Projeleri

Adana Sarıçam Gayrimenkul Yatırım Analizi Sarıçam Konut (Ev) Satış Fiyatları Adana Sarıçam’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 75 oranında bir artış göstermiştir. 2012 yılında 72.000 TL seviyesinde olanSarıçam satılık konut fiyatları,2016 yılının...

Sarıçam Emlak Haberleri

Sarıçam Hakkında Genel Bilgi

Tarihi
Sarıçam ilçesi, Adana ili, Yüreğir ilçesinin Kuzey – Doğu kısmının ayrılması ile Buruk, Sofulu, Baklalı, İncirlik, Suluca ve Kürkçüler alt kademe belediyelerinin tüzel kişilikleri sona erdirilerek 22 Mart 2008 Resmi Gazetenin 22 Mart 2008 tarih ve  26824 (Mükerrer) nüshasında yayınlanarak yürürlüğe giren 5747 sayılı Büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun’a göre oluşturulmuş bir ilçedir. İsmini ilçenin kuzeyinde bulunan Sarıçam ormanlarından almıştır.

Coğrafi Konumu
İlçe sınırları doğuda Ceyhan ilçesi, kuzeyde İmamoğlu ilçesi, güneyde Yüreğir ilçesi, batıda ise Karaisalı ve Çukurova ilçeleri ile Seyhan ve Çatalan barajlarından oluşmaktadır. Dünyaca ünlü olan İncirlik üssünün bulunduğu İncirlik beldesi, Sabancı organize sanayi bölgesi ve Çukurova Üniversitesi ilçe sınırları içinde yer almaktadır.
 
İlçemiz Adana’da merkez ilçe olup; yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük merkez ilçelerindendir. Toprak yapısı olarak bir kısmı verimli arazi bir kısmı da kıraç topraklardan oluşmaktadır. Arazi eğimli olmakla birlikte Güneye gidildikçe ovalar meydana çıkmaktadır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.