|   |  Seyhan İnşaat Projeleri
 Seyhan ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Seyhan ilçesini favorilerinize ekleyin. Seyhan İlçesini Favorilerime Ekle

Seyhan Güncel İnşaat Projeleri

Seyhan İnşaat Projeleri

Seyhan Konut Projeleri konut projeleri
Seyhan Konut Projeleri

Adana Seyhan Gayrimenkul Yatırım Analizi Seyhan Konut (Ev) Satış Fiyatları Adana Seyhan’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 246 oranında bir artış göstermiştir. 2003 yılında 41.000 TL seviyesinde olanSeyhan satılık konut fiyatları,2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve...

Seyhan Emlak Haberleri

Seyhan Hakkında Genel Bilgi

Seyhan, Adana’nın bir ilçesidir. Seyhan, tamamiyle Adana şehir merkezi içerisinde kabul edilmektedir ve tüm ilçeye bir alt tabaka belediye olan Seyhan Belediyesi hizmet vermektedir.  

Seyhan, Adana ilinin sakinlerinin % 35'ine ve Adana şehrinin sakinlerinin yaklaşık yarısına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'deki en kalabalık beşinci metropol ilçe statüsündedir.

Seyhan, Adana'nın ilk yerleşim alanı olmakla beraber şu anda şehrin yönetim, iş ve kültür merkezidir. Tarihi Tepebağ mahallesi ve Büyük Saat, Ulu Camii, Ramazaoğlu Konağı ve Sabancı Merkez Camii gibi önemli yapıları bünyesinde barındırmaktadır.

Adana Kültür ve Sanat Merkezi ve Sabancı Kültür Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi ve Metropol Tiyatro Salonu yine aynı ilçede faaliyet göstermektedir. İlçe ismini doğu yakasını oluşturan nehirden almaktadır.

Seyhan'ın doğusunda Yüreğir, batısında Tarsus, Kuzeyinde Çukurova (Yeni Adana), güneyinde ise Karataş yer almaktadır. İlçenin bulunduğu alan Seyhan Irmağı'nın taşıdığı alüvyonlardan oluşmuştur. Pleistosenden başlayarak (4.jeolojik zaman başları) oluşan delta bugün üç taraca halinde uzanır. Kıyıda lagünler ve kumul setleri yer almaktadır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.