|   |   | 

Adsense İçin Ne Kadar Hit Gereklidir?

Adsense kabul edilmek için gerekli olan ortalama hit ve içerik miktarıyla bu içeriğin kalitesine ve konusuna bağlı olarak kazanılacak para miktarının örneklerle açıklandığı, adsense için hit dışında nelerin önemli olduğu, bu konularda yapacaklarımızla adsense gelirlerimizi nasıl arttırabileceğimizi anlatan bir makale.

Adsense İçin Ne Kadar Hit Gereklidir?

İnternet sektörüne yeni giren kişiler çok kazandırdığı, güvenilir olduğu ve tıklanma oranları yüksek olduğu için sitelerine adsense reklamları eklemek isterler. Fakat bu konuda çoğu zaman bazı ufak yanlışlıklarda adsense kesinlikle taviz tanımayıp başvurularını geri çevirmektedir. Bu makalede adsense kabul edilme kurallarını açıklamayacağım. Bildiğiniz gibi adsense özgün, kaliteli ve ziyaretçiye faydalı olan sitelere reklam vermektedir. Bu reklamların sitede bulunan içeriğe göre değeri artmakta veya azalmaktadır. Adsense için ne kadar hit gereklidir sorusunu örnekler vererek cevaplamak istiyorum. Örneklerde belirteceğim tutarlar tahmini değerlerdir, ufak oynamalar veya adsense politikalarına bağlı olarak değişiklikler olabilmektedir.

Örnek 1;

Site Türü: Genel İçerikli
Günlük Tekil Hit: 500 (Bu miktar yeterlidir)
Hitlerin Dönüşüm Oranı: %2,5
Anahtar Kelime Rekabet Oranı: Düşük

Bu birinci örnek bize genel içerikli bir sitenin günlük 500 tekil hitle adsense kabul edilebileceğini gösteriyor. Fakat bu tür bir sitede reklamların rekabet oranı düşük olacağı için tıklama başına ödenecek ücret az olacaktır. Ayrıca sitenizdeki makalelerle alakalı reklamlar olmadığı için ancak %2,5'lik bir tıklama oranı oluşacaktır. Genelde böyle bir adsense kullanıcısı günlük 3$ kazanmaktadır. 

Örnek 2;

Site Türü: Niche Site (Belli bir konuda) 
Günlük Tekil Hit: 300 (Bu miktar yeterlidir)
Hitlerin Dönüşüm Oranı:
Anahtar Kelime Rekabet Oranı: Orta

Bu ikinci örnekte ise sadece adwords reklamları sıklıkla yayınlanan bir konuda açtığımız, sadece o konuya yönelik bir sitenin tekil hiti olan bir site görünmektedir. Ayrıca bu siteye gelen siteler ilgilendikleri o konuyla alakalı bol miktarda reklamla karşılaştıklarından reklamların tıklanma oranı beşte bir olacaktır. Açtığımız bu sitenin içeriğiyle alakalı reklamlar sıklıkla bulunduğu için tıklama başına verilen ücrette yüksek olacaktır. Böyle bir niche site size günlük 10$ kazandıracaktır.

Bu örneklerle anlatmak istediğimi özetleyecek olursam; Siteniz faydalı ve adsense politikalarıyla uyumlu bir site ise 300-500 gibi günlük tekil bir hitle adsense başvurunuz onaylanır. Fakat kazanacağınız para tamamen açtığınız sitenin içeriği ve kalitesiyle orantılıdır. Bu sebeple hit amaçlı hareket ettiğiniz gibi kaliteli içerik yönünden de sitenizi desteklemeniz hem adsense kabul edilme imkanınızı arttırır hem de kazanacağınız parayı arttırır.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer