|   |   | 

Ağaoğlu’dan çevre dostu kentsel dönüşüm projesi

Bakırköy 46, Ağaoğlu’nun yeni kentsel dönüşüm projesi. Yüzde 81’i yeşil alandan oluşan inşaat, 45 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde yükselecek.

Ağaoğlu’dan çevre dostu kentsel dönüşüm projesi

Ağaoğlu, yeni kentsel dönüşüm projesi  Bakırköy 46'yı tanıttı.Veliefendi Hipodromu'nun karşısında 45 bin 500 metrekarelik  arazi üzerinde yükselecek projenin yüzde 81 gibi önemli bir bölümü yeşil alandan oluşuyor. Tam ortasında ise 3 bin 300 metrekarelik dev bir gölet ve kumsal bulunuyor. Bina yükseklikleri 22 kattan meydana gelen blokların beşinde 1215 daire ve üçünde 12 villa olmak üzere toplamda 1227 konut bulunuyor. Proje hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Bakırköy 46 projesini 1950'lerde yapılmış ancak bugün terk edilmiş fabrika binalarının yerine yaptıklarını söylüyor. Bakırköy gibi güzide bir yerde metruk halde bulunan ve tinercilerin mesken edindiği yapıları dönüştürerek Bakırköy'e büyük artı değer katacaklarını ifade eden Ağaoğlu, Kentsel Dönüşüm adına da güzel bir örneği hayata geçirdikleri görüşünde.

 Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su  Hasan Rahvalı ise çevre dostu enerji verimli binalar geliştirdiklerini ve tüm projelerinde sosyal amaçları da gözettiklerini belirtiyor. Rahvalı'ya göre nüfusumuz yaşlanıyor, anne ve babalarımızdan uzak yaşamak yerine onlara yakın olmak istiyoruz. Bu sebeple projedeki 1+0 daireler ebeveynlere ayrılmış. Bu daireler sadece projeden başka Daire alan müşterilere satılacak. İmkânların beş yıldızlı otel standartlarında sunulacağını not düşelim.

Merkezî bir lokasyonda yer alan Bakırköy 46, alışveriş merkezi, önemli ulaşım aksları, sosyal ve sportif faaliyet alanlarına yakınlığı ile farklılaşıyor. villa ve rezidanslardan oluşan projedeki konutlarda geniş metrekareli teraslar yer alıyor. Atatürk havaalanı, E-5, feribot, deniz otobüsüne (Bakırköy ve Yenikapı ido) çok yakın mesafedeki Bakırköy 46, aynı zamanda deniz manzarasına sahip. Projenin 28 bin 156 metrekare gibi önemli bir bölümü rekreasyon alanı olarak değerlendiriliyor. Toplamda 1 milyar dolar satış değerine sahip, yeşil ve maviyi iç içe sunan projedeki rezidansların fiyatı 363 bin 600, villaların ise 5 milyon 752 bin 500 TL'den başlıyor.

2013 yılına dair genel bir de değerlendirme yapan Rahvalı, yabancıya Konut satışında planlananın üzerinde bir performans sergilediklerini söylüyor. 1 milyar dolarlık hedefi, daha yıl ortasında 700 milyon doların üzerinde 2 bin konutluk satışla yakalayacaklarının sinyalini veriyor.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Başkent'te 20 Bin Gecekondu Yıkıldı
  Başkent'te 20 Bin Gecekondu Yıkıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın kentsel dönüşüm projelerinde öncü olduğunu ve Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attığını belirterek, “Bugüne kadar yürüttüğümüz 5 büyük proje kapsamında, 16 milyon 680 bin metrekarelik alanda, gecekondunun yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

 • Muhtar’lı Dönüşüm
  Muhtar’lı Dönüşüm

  GYODER Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören, Şehircilik Şurası’nda kentsel dönüşümün mahalle bazında yapılması ve muhtarların kilit rol almasının gündemde olduğunu söyledi.

 • Deprem Gerçeğini Yaşayan İzmir’e Riskli Bina Uyarısı
  Deprem Gerçeğini Yaşayan İzmir’e Riskli Bina Uyarısı

  Son günlerde ardı ardına meydana gelen depremlere karşı İzmir'in kentsel dönüşüm konusunda elini çabuk tutması gerektiğini belirten Palandöken İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Binali Ünal, “İzmir’in yüzde 85’inin kentsel dönüşüm olması gerekiyor. Büyük Marmara depreminden sonra yapılan binalarda risk yok; ama daha önce yapılan binaların yüzde 90’ı riskli” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer