|   |   |  Ağaoğlu Maslak 1453’e Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası

Ağaoğlu Maslak 1453’e Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası

Ağaoğlu Maslak 1453, dünyanın en önemli çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği ödülü olan LEED GOLD sertifikası aldı. Bu sayede Maslak 1453 projesinin su ve enerji verimliliğin yanı sıra, bitkilendirme alanlarında gerekli kriterleri sağladığı tescil edildi.

Ağaoğlu Maslak 1453’e Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun, Maslak’ta inşa ettiği Avrupa’nın en büyük karma yaşam projesi Maslak 1453 çevreci özelliğini LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik)  sertifikaları ile belgeledi. Leed sertifikası, ABD Yeşil Bina Konseyi U.S. GBCI (U.S. Green Building Certification İnstitute) tarafından geliştirilen, dünyada bilinirliği en yüksek yeşil bina sertifikasyonu olarak kabul ediliyor.

Projenin tüm blokları, LEED New Construction (Yeni Binalar) kategorisinde en üst seviyelerden olan Gold sertifikası almaya hak kazandı. Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde LEED sertifikasyonu kapsamında bina arazisinde, inşaat esnasında ve sonrasında doğal yaşamın korunmasına azami ölçüde dikkat edildi. Bu doğrultuda proje arazisinde, bitkilendirilen alanlar % 20 oranında arttırıldı. Yine bitkilendirme çalışmaları esnasında, yerel ve adapte olmuş bitki seçimi yapılarak, su tüketiminin ve kimyasal gübre kullanımının en aza indirgenmesi hedeflendi.

Binalarda, suyun verimli kullanımına olanak sağlayan özelliklerde armatür ve vitrifiye kullanılan Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde, binada enerji harcayan tüm sistemlerin çalışmaları LEED tarafından belirtilen prosedürlere uygun olarak denetlendi.

Toplanan yağmur suyu, sulama ihtiyacının karşılanması için yeniden kullanılması, çatı bölümlerinin açık renkli kaplama malzemelerinin kullanılması ile ısı adası etkisi azaltıldı. Sonuç olarak tüm bu çalışmalar ile binaların su ve enerji tüketiminin standartlara oranla en az %20 daha verimli olması amaçlanmıştır.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, inşa ettikleri Maslak 1453 Projesi’nin daha önce kısmen atış poligonu ve döküm sahası olarak kullanıldığını hatırlatarak;

“Sahip olduğumuz çevreci yaklaşımla geliştirdiğimiz Maslak 1453’ün konut bloklarının Leed Gold Sertifikası alması, defalarca dile getirmemize rağmen bazı çevrelerce hala kasıtlı olarak ağaç kesimi yapıldığı söylentilerine en iyi cevaptır. Bu sertifika, hem Ağaoğlu Şirket Grubu’nun çevreci kimliğini yansıtıyor hem de bugüne kadar bilgisizce ortaya atılan iddialara bir yanıt niteliğindedir. Bulunduğu bölgenin çehresini değiştiren ve kalkındıran Maslak 1453’ün yeni başarılara imza atmasından gurur duyuyorum” dedi.

Avrupa’nın En Büyük Karma Projesi

İki milyon metrekare inşaat alanı üzerinde Avrupa’nın en büyük karma yaşam projesi olan Maslak 1453, günlük 150 bin kişi trafiğin beklendiği şehir içinde yeni bir şehir olarak yükseliyor. Yerli ve yabancı dünyanın seçkin markalarına ev sahipliği yapacak olan Cadde 1453 alışverişten kültür-sanat etkinliklerine, spordan eğlenceye ihtiyaç duyulan her şeyi bir arada sunarak sakinlerine zamandan tasarruf sağlıyor.

Maslak 1453, metroya yürüme mesafesindeki konumunun yanı sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve İstanbul Yeni Havalimanı’na 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Üçüncü Köprü bağlantı yollarına kolay erişim sağlayan Maslak 1453 holding yönetim merkezlerine, plazalara, ulusal ve uluslararası firmaların yönetim ofislerine komşu konumda yer alıyor. Yine bölgedeki büyük AVM, eğitim kurumları, hastaneler ve 5 yıldızlı oteller Maslak 1453'ün yanı başında bulunuyor.

Emlak Haberleri

Etiketler
Ağaoğlu Maslak 1453 Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli
  Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli

  Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan inşaat sektörü, son yıllarda ürettiği kaliteli ve güvenli konutlarla deprem gerçeğine dikkat çekerken dönüşümünü tamamlamamış farklı bölgelerdeki birçok yapı depremde yıkılma riski taşımaya devam ediyor.

 • Öğrenciler için kiralık ev kriteri değişti
  Öğrenciler için kiralık ev kriteri değişti

  Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına az bir zaman kala öğrenciler için ev bulma telaşı başladı. RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn’ın verdiği bilgilere göre öğrenciler tutacakları evlerin yaşından çok ulaşım kolaylığına, fiber internet alt yapısının olup olmadığına bakıyor.

 • Taşınmazın kat mülkiyetli mi ya da irtifaklı mı olduğu sorgulanabiliyor
  Taşınmazın kat mülkiyetli mi ya da irtifaklı mı olduğu sorgulanabiliyor

  Emlak uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “İnşaat safhasında topraktan alınan taşınmazlar daha sonra kat mülkiyetine geçseler de tapu senedi eski kalabiliyor. Bu sorgulama ile taşınmazın son zemin tipi sorgulanabilecek. Bu hem tüketiciler için hem de emlak danışmanları için önemli bir gelişme” dedi.

 • Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”
  Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”

  1999 Marmara Depremiyle ilgili açıklama yapan AYİDER (Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği) Başkan Yardımcısı ve AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, “1999 Marmara Depremi’nden sonra binaları güvenli hale getirirken, toplanma alanlarını ve yeşil alanları kaybettik. İstanbul’un günü kurtarmak için geçici planlar yerine master plana ihtiyacı var. Kentsel dönüşümünde ise daha yolun çok başındayız” diyor.

 • İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...
  İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Temmuz Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar
  Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar

  Yakında yaşamın başlayacağı Nivo projelerinde konut kredi faiz oranlarının da düşmesiyle çok cazip fırsatlar sunulmaya başlandı. Bankaların güncel kredi kampanyaları çerçevesinde Nivo projelerinde 0,99 ya da 1,19 oranlarından yararlanarak 180 ayda ödeme yapılabiliyor. Ayrıca peşin ödemelerde cazip indirimler yapılıyor

 • Ziyaretçi Trafiğini Geliştiren AVM’ler Üçüncü Çeyrekte de Başarılı Olacak
  Ziyaretçi Trafiğini Geliştiren AVM’ler Üçüncü Çeyrekte de Başarılı Olacak

  JLL, 2019’un ikinci çeyreğini kapsayan ‘Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü’ raporunu yayınlandı. Rapora göre, alışveriş merkezlerinin yeni mağaza açarken farklı konseptlere yöneldiği, ofislerde verimli alan kullanımının arttığı ve lojistik piyasasında yılın ilk çeyreğinde de raporlanan durağanlığın sürdüğü görülüyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.