|   |   |  Ağaoğlu Maslak 1453’e Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası

Ağaoğlu Maslak 1453’e Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası

Ağaoğlu Maslak 1453, dünyanın en önemli çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği ödülü olan LEED GOLD sertifikası aldı. Bu sayede Maslak 1453 projesinin su ve enerji verimliliğin yanı sıra, bitkilendirme alanlarında gerekli kriterleri sağladığı tescil edildi.

Ağaoğlu Maslak 1453’e Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun, Maslak’ta inşa ettiği Avrupa’nın en büyük karma yaşam projesi Maslak 1453 çevreci özelliğini LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik)  sertifikaları ile belgeledi. Leed sertifikası, ABD Yeşil Bina Konseyi U.S. GBCI (U.S. Green Building Certification İnstitute) tarafından geliştirilen, dünyada bilinirliği en yüksek yeşil bina sertifikasyonu olarak kabul ediliyor.

Projenin tüm blokları, LEED New Construction (Yeni Binalar) kategorisinde en üst seviyelerden olan Gold sertifikası almaya hak kazandı. Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde LEED sertifikasyonu kapsamında bina arazisinde, inşaat esnasında ve sonrasında doğal yaşamın korunmasına azami ölçüde dikkat edildi. Bu doğrultuda proje arazisinde, bitkilendirilen alanlar % 20 oranında arttırıldı. Yine bitkilendirme çalışmaları esnasında, yerel ve adapte olmuş bitki seçimi yapılarak, su tüketiminin ve kimyasal gübre kullanımının en aza indirgenmesi hedeflendi.

Binalarda, suyun verimli kullanımına olanak sağlayan özelliklerde armatür ve vitrifiye kullanılan Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde, binada enerji harcayan tüm sistemlerin çalışmaları LEED tarafından belirtilen prosedürlere uygun olarak denetlendi.

Toplanan yağmur suyu, sulama ihtiyacının karşılanması için yeniden kullanılması, çatı bölümlerinin açık renkli kaplama malzemelerinin kullanılması ile ısı adası etkisi azaltıldı. Sonuç olarak tüm bu çalışmalar ile binaların su ve enerji tüketiminin standartlara oranla en az %20 daha verimli olması amaçlanmıştır.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, inşa ettikleri Maslak 1453 Projesi’nin daha önce kısmen atış poligonu ve döküm sahası olarak kullanıldığını hatırlatarak;

“Sahip olduğumuz çevreci yaklaşımla geliştirdiğimiz Maslak 1453’ün konut bloklarının Leed Gold Sertifikası alması, defalarca dile getirmemize rağmen bazı çevrelerce hala kasıtlı olarak ağaç kesimi yapıldığı söylentilerine en iyi cevaptır. Bu sertifika, hem Ağaoğlu Şirket Grubu’nun çevreci kimliğini yansıtıyor hem de bugüne kadar bilgisizce ortaya atılan iddialara bir yanıt niteliğindedir. Bulunduğu bölgenin çehresini değiştiren ve kalkındıran Maslak 1453’ün yeni başarılara imza atmasından gurur duyuyorum” dedi.

Avrupa’nın En Büyük Karma Projesi

İki milyon metrekare inşaat alanı üzerinde Avrupa’nın en büyük karma yaşam projesi olan Maslak 1453, günlük 150 bin kişi trafiğin beklendiği şehir içinde yeni bir şehir olarak yükseliyor. Yerli ve yabancı dünyanın seçkin markalarına ev sahipliği yapacak olan Cadde 1453 alışverişten kültür-sanat etkinliklerine, spordan eğlenceye ihtiyaç duyulan her şeyi bir arada sunarak sakinlerine zamandan tasarruf sağlıyor.

Maslak 1453, metroya yürüme mesafesindeki konumunun yanı sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve İstanbul Yeni Havalimanı’na 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Üçüncü Köprü bağlantı yollarına kolay erişim sağlayan Maslak 1453 holding yönetim merkezlerine, plazalara, ulusal ve uluslararası firmaların yönetim ofislerine komşu konumda yer alıyor. Yine bölgedeki büyük AVM, eğitim kurumları, hastaneler ve 5 yıldızlı oteller Maslak 1453'ün yanı başında bulunuyor.

Emlak Haberleri

Etiketler
Ağaoğlu Maslak 1453 Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor
  Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor

  Teknoloji, evleri de daha akıllı hale getirdi. Dışarıdayken evimizi ısıtıp soğutabiliyoruz, zil çaldığında kapıda kim var diye görebiliyor hatta konuşabiliyoruz, elektriği ve prizleri kontrol ederek prizde unutulan ütü korkusuna son verebiliyoruz.

 • İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek
  İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı
  Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı

  Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; çimento sektörü ihracat gelirinde yüzde 46’lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 19,7’si ihracata konu oldu.

 • Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı
  Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı

  İstanbul Havalimanı’nda yer alan Türk Hava Yolları İç ve Dış Hatlar Özel Yolcu Salonları, Avcı Architects’in yerel çözüm ortaklığında Softroom ile beraber tasarlandı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.