|   |  Ahmet Nazif Zorlu Kimdir?
Ahmet Nazif Zorlu

Ahmet Nazif Zorlu

  • Adı : Ahmet Nazif

  • Soyadı : Zorlu

  • Şirket : Zorlu inşaat

  • Kategori : Yönetim Kurulu

  • Doğum Tarihi : 1946

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Ahmet Nazif Zorlu Biyografisi

Ahmet Nazif Zorlu, 1946 yılında Denizli’nin Babadağ ilçesinde doğmuştur. Ticaret hayatında da ailesinin ürettiği çarşafları satarak başlamıştır. Daha sonra 15 yaşında iken Trabzon’a gelmiş ve ticaret hayatına atılmıştır. Arkasından abisi ile Bursa’da bir tekstil fabrikası kurmuş ve bu ürünleri doğrudan ihraç etmeye başlamışlardır.

Bugün Ahmet Nazif Zorlu’nun Çorlu’da bulunan fabrikası dünyanın tül perde devi olarak kabul ediliyor. 2004 yılında, Fransa’da perde üreten Concord firmasını alarak bünyesine katan Ahmet Nazif Zorlu, 1990’larda sıkıntı yaşayan Vestel’i satın alarak elektronik sektörüne de girmiştir. Grup ayrıca, Güney Afrika ve ABD’de de yatırımlar yapmıştır.

Bugün Ahmet Nazif Zorlu, Zorlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Evli olan ve üç çocuğu bulunan Ahmet Nazif Zorlu, Zorlu Grubu’nun dokuma tezgahlarında başlayan öyküsünün, özveri, disiplin ve inancı yansıttığını anlatıyor. Bu öykünün mimarı ise babaları Hacı Mehmet Zorlu’dur. Onun devrettiği bayrağı şimdi Zorlu Ailesi onun ilkeleri doğrultusunda taşımaya devam etmektedir.

Zorlu Grubu 1953 yılında doğmuştur. Hacı Mehmet Zorlu’nun Denizli’deki küçük atölyesinde başlayan yolculuğa, babalarının izinde yetişen oğulları Zeki ve Ahmet Zorlu devam etmiştir. Ahmet Zorlu, 1960’lara gelindiğinde, olacaksan en iyisi ol, diyerek Trabzon’da ilk tekstil mağazasını açmıştır. Arkasından elektronik, finans, beyaz eşya ve enerji sektörlerindeki çalışmalar gelmiştir. Babalarının sahip oluğu ilke ve prensiplere bağlı kalan kardeşler, bugün ülkemizi dünyada temsil eden dev bir grubu yönetmektedir.

Ahmet Zorlu, Zorlu Holding’in misyon, vizyon ve ilkelerini açıklarken, babalarının belirlediği ilke ve prensipleri ortaya koymaktadır. Örneğin Zorlu Grubu dünyaya açıktır. Dünya pazarlarında belli bir güce ve kararlılığa sahiptir. Dinamiktir. Yaratıcılğa ve yeniliklere değer verir. Topluma karşı sorumludur. Geleceğe giden yolda, geçmişten güç ve ders almak gerektiğinin bilincindedir. Bağnazlık ve tutuculuğun karşısındadır. Başarılı olmak için verimli, disiplinli ve planlı olarak çalışmak gerekir. Çalışanlarına değer katar ve başarıyı ödüllendirir. Faaliyet gösterilen alanlarda en iyi olmak için çalışır. Kurumsallaşmanın gereğine inanmış, öğrenen ve eleştiriye açık bir organizasyon yapısına sahiptir. Takım ruhunun ve ortak sinerjinin gücüne inanır. İnsana değer verir.

Ahmet Zorlu, sürdürülebilirlik temel ilkelerimizden biridir, diyor. Ülkeye ve insana değer katarak büyümeye devam edeceklerini söylüyor.

Sosyal sorumluluklarının da farkında olan Ahmet Zorlu, babaları adına kurdukları vakıf aracılığı ile maddi olanakları olmayan gençlere, eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri için karşılıksız burs vermekte, okullar ve benzeri eğitim kurumlarının açılmasına yardımcı olmakta, eğitim alanındaki yarışmalara ve projelere destek vermekte ve eğitim ile ilgili sosyal etkinliklerin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

 

Zorlu inşaat Projeleri

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.