|   |   | 

Akabe Sitelerinde 80 Dairenin Kurası Çekildi

AKABE 1 ve AKABE 2 Konut Yapı Kooperatifleri’nde 80 dairenin kurası çekildi.Ayrıntılar haberimizde.

Akabe Sitelerinde 80 Dairenin Kurası Çekildi

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi öncülüğünde kurulan AKABE 1 ve AKABE 2 Konut Yapı Kooperatifleri’nde 80 dairenin kurası çekildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2005 - 2006 yıllarında kurularak yapımına başlanan AKABE Sitelerinden bazı bloklarının tamamlanmasıyla dairelerin hak sahiplerine kura ile verilmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Dairelerin tamamlanmasıyla birlikte belediye olarak site aralarına yeşil alan ve park yapımının da devam ettiğini ifade eden Başkan Hançerli, bu güne kadar 21 Toplu Konut hamlesiyle 10 bin 552 daireye ulaşan Karatay’da konut açığına neşter vurduklarını dile getirdi. Yapılan konutlarla Karatay’ın görünümünün değişerek ilçenin yenilendiğini kaydeden Hançerli, belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerin kaliteli malzeme kullanımıyla mükemmel bir inşaat alanına sahip olduğunu aktardı.

Başkan Hançerli, AKABE 1. ve 2. etap toplu konutlarında 80 dairenin daha çekilen kurayla sahibini bulduğunu ifade ederek, kurulduğu günden bu güne kadar bin 140 dairelik AKABE Sitelerinde 760 direnin teslim edildiğini belirtti. Hançerli, güvenilir konutlara sahip olmalarına olanak sağlayan ve site anlayışının hakim olduğu toplu konutlarla çevrecilik anlayışını da ön planda tutulduğunu dile getirerek, Karatay’ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir ilçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını kaydetti.

Hafta sonu Türk Telekom Erol Güngör Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen törende 80 dairenin kurası çekilirken sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. Noter huzurunda dolu kura çekenler sevinirken, boş kura çekenler ise şanslarını bir dahaki sefere çekilecek olan kuraya bıraktı.

İHA

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer