|   |   |  Akbatı’ya ‘Mükemmellik’ Sertifikası!

Akbatı’ya ‘Mükemmellik’ Sertifikası!

Akiş GYO tarafından hayata geçirilen Akbatı, dünyanın en tanınan çevre dostu bina sertifika sistemi BREEAM’de, In-Use International Part 2 kategorisinde “Excellent” derecesini alarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Akbatı’ya ‘Mükemmellik’ Sertifikası!

Yaşama dair güzellikleri misafirleriyle buluşturan Akbatı Alışveriş Merkezi doğayla iç içe tasarlanan alanları ile yeşil bina değerlendirme sistemi BREEAM In-Use (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) International Part 2 kategorisinde “Excellent” derecesinin sahibi oldu.

Her yaştan misafirlerinin beklentilerine cevap verecek özel alanlarıyla çevre dostu bina anlayışını en üst seviyelere çıkaran Akbatı AVM, 2016 yılında da BREEAM In Use- International kapsamında Türkiye’nin “Excellent” seviyesinde sertifikaya sahip en büyük binası olma özelliğini kazanmıştı.

İlk kez 1990’da İngiltere’de kullanılmaya başlanan, güncel olarak dünya genelinde 25 ülkede benimsenen bina çevresel değerlendirme sistemi olan BREEAM (Building Research Establishment-Environmental Assessment Method), binaların tasarlanırken, inşa edilirken ve kullanılırken çevreye olan etkilerini en aza indirme çalışmalarını teşvik etmek üzere sertifikalandırılması olarak tanımlanıyor. 

GYO Haberleri

Etiketler
Akbatı Avm Residence Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Halk GYO’nun ilk çeyrek kârı 18,5 milyon TL oldu
  Halk GYO’nun ilk çeyrek kârı 18,5 milyon TL oldu

  Halk GYO, yılın ilk çeyreğinde özkaynaklarını 2,6 milyar TL’ye, toplam aktiflerini ise 3,1 milyar TL’ye taşıdı. Şirketin gayrimenkul satış, kira ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatı 50,1 milyon TL’ye ulaşırken, yılın ilk çeyreğinde net dönem kârı 18,5 milyon TL olarak gerçekleşti.

 • Akiş GYO kira gelirlerini cadde mağazalarıyla artıracak
  Akiş GYO kira gelirlerini cadde mağazalarıyla artıracak

  Akiş GYO, 2019 yılı gelişmelerini ve 2020 yılı öngörülerini Yatırımcı&Analist toplantısında paylaştı. 2019 yılında Akasya’da yüzde 95, Akbatı’da ise yüzde 98’lik doluluk oranıyla kira gelirini artıran şirketin, 2020’de önceliği devam eden projelerin tamamlanması olacak.

 • Akfen GYO’nun hasılatı ilk 9 ayda yüzde 509 artışla 451 milyon TL oldu
  Akfen GYO’nun hasılatı ilk 9 ayda yüzde 509 artışla 451 milyon TL oldu

  Türkiye, Rusya ve KKTC’de 21 gayrimenkullük portföyü bulunan Akfen GYO’nun 2019’un Ocak-Eylül ayı dönemindeki konsolide hasılatı geçen yıla göre yüzde 509’luk artışla 451 milyon TL’ye ulaştı. Şirketin faiz amortisman vergi öncesi karı ise %133 artışla 126,8 milyon TL olarak gerçekleşti.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.