|   |   |  Akdenizrack, Gana’da 30 milyon TL’lik raf fabrikası açacak

Akdenizrack, Gana’da 30 milyon TL’lik raf fabrikası açacak

Türkiye’de ürettiği depolama, ambar ve raf sistemlerini Kenya, Etiyopya ve Senegal gibi ülkelere taşımayı amaçlayan Akdenizrack, 2020 yılında Gana’da 30 milyon TL’lik raf fabrikası açmayı planlıyor

Akdenizrack, Gana’da 30 milyon TL’lik raf fabrikası açacak

Yüksek yoğunluklu depolama, ambar ve raf sistemlerine ideal çözümler sunan Akdenizrack, Afrika bölgesinin önemli oyuncularından biri haline geldi. 2007 yılında kurulan firma, Bilecik’teki 17 bin metrekaredeki tesisinde yıllık 22 bin ton üretim yapıyor. İlk ihracatını 2014 yılında Nijerya’ya yapan Akdenizrack, talepler çoğalmaya başlayınca Kenya ve Gana’da şube açtı. Bugün Afrika bölgesinin en büyük gıda üreticilerine hizmet veren Akdenizrack Yönetim Kurulu Başkanı Saniye Kurt, geçen yıl 116 milyon TL olarak gerçekleşen cirolarını 2019 sonunda 150 milyon TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini söylüyor.

Kurt, “Bugün ciromuzun yüzde 40’ı ihracattan geliyor. Yapacağımız raf fabrikası ile bu rakamı yüzde 65’lere yükseltmek istiyoruz” diyor. Saniye Kurt, önümüzdeki yılsonunda Gana’da bir fabrika açıp, ham maddeyi Türkiye’den getirip, üretimi orada gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Yatırımın toplam bütçesi 30 milyon TL olarak hesaplanıyor. Böylece Türkiye’de yaptığı üretimi Kenya, Etiyopya ve Senegal gibi ülkelere taşımayı hedefliyor. Ürün geliştirmeye büyük önem veren Akdenizrack, cirosunun yüzde 5’ini AR-GE’ye ayırıyor.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • İftardan sahura kesintisiz çözüm
  İftardan sahura kesintisiz çözüm

  Yeni nesil finans kavramını Türkiye’ye kazandıran Çözüm Tasarruf, ramazana özel kurguladığı “İftardan Sahura Kesintisiz Çözüm” hizmetini başlattı.

 • Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!
  Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!

  Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişilik istihdamıyla yılda ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren yerli süs bitkileri sektörü, yeni ürün ve hizmetlerini Kasım ayındaki The Flower and Plant Show 2020’de dünya ile buluşturacak.

 • Covit19 İç Göçü Etkileyecek
  Covit19 İç Göçü Etkileyecek

  TÜİK iç göç istatistiklerine göre 2019 yılında ülke içinde 2 milyon 806 bin 123 göç gerçekleşti. 2019 yılında göç edenlerin yaş grubu incelendiğinde, en fazla göç edenlerin yüzde 21,58 ile 20-24 yaş grubu olduğu görüldü.

 • Mobsad Başkanı Nuri Gürcan: “Stok Desteği, Mobilya Sektörüne 3-5 Ay Can Suyu Olur”
  Mobsad Başkanı Nuri Gürcan: “Stok Desteği, Mobilya Sektörüne 3-5 Ay Can Suyu Olur”

  Yıla hızlı bir başlangıç yapan mobilya sektöründe de koronavirüs nedeniyle üretim ve ihracat rakamlarında düşüş yaşanıyor. MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği) Başkanı Nuri Gürcan, çarkların durmaması için stok çalışıldığını, finansmana erişimin kolaylaştırılmasını ve kira bedellerinin ötelenmesi gerektiğini belirtiyor.

 • Pandemi, ekonomi ve finans: peki bundan sonra ne olacak?
  Pandemi, ekonomi ve finans: peki bundan sonra ne olacak?

  Alkaş ve Speaker Agency iş birliği ile; Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı-JLL Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın katılımları ile “Pandemi, Ekonomi Ve Finans: Peki Bundan Sonra Ne Olacak?” başlıklı oturum gerçekleştirildi. İnternetten canlı yayınlanan oturuma 2.000 üst düzey sektör temsilcisi katılım gösterdi.

 • Kira ödelemeleri Haziran’dan sonra yapılabilecek!
  Kira ödelemeleri Haziran’dan sonra yapılabilecek!

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yeni tedbir paketine göre, 1 Mart 2020'den 30 Haziran 2020'ye kadarki süreçte iş yeri kira bedelinin ödenememesi nedeniyle kira sözleşmeleri feshi edilemeyecek, bu durum tahliye sebebi olamayacak.

 • Yapı sektörü sürdürülebilir büyüme yolunda
  Yapı sektörü sürdürülebilir büyüme yolunda

  Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için düzenlediği fuarlar ile her yıl binlerce yabancı yatırımcıyı yerli iş ortakları ile bir araya getiren Hyve Group, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u gerçekleştiriyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.