|   |   | 

Akfen İnşaat’tan Ankara’ya “İncek Loft”

Akfen İnşaat güvencesi ve uluslararası ödülere sahip Tabanlıoğlu Mimarlık imzasıyla hayata geçirilen, “İncek Loft”, başkent Ankara’nın yeni cazibe merkezi İncek’in en büyük konut projesi.

Akfen İnşaat’tan Ankara’ya “İncek Loft”


“İncek Loft” Projesi’nin lansmanı dolayısıyla 25 Nisan 2014, Cuma günü gerçekleştirilen basın toplantısına; Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın, Akfen Gayrimenkul Geliştirme ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü  Barış Barçak ve İncek Loft Mimarı Melkan Tabanlıoğlu katıldı. 

Hamdi Akın: “Türkiye’ye değer katan projelerde imzamız var”

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, toplantıda yaptığı konuşmasında Akfen Holding ve iştiraklarinin faaliyetlerinden bahseden ve havaalanı inşaatlarından, denizyolu yatırımlarına enerjiden gayrımenkule kadar geniş bir yelpazade yatırımlarının bulunduğunu ifade eden Akın: “Türkiye’ye değer katan pek çok projede imzamız var. Akfen Holding, 2013 sonu itibariyle 5,4 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı. 

İstanbul’da büyük ilgi ve talep gören Levent Loft’tan sonra şimdi İncek Loft’u başkent Ankara’da hayata geçirdiklerini belirten Akın, Akfen Holding’in temellerinin de Ankara’da atıldığını hatırlattı. 

Akın: “38 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Akfen Holding’in temelleri Ankara’da atıldı. Ankara’da kurulduk, Ankara’da büyüdük ve Ankara’da pek çok değerli projeyi hayata geçirdik. Şimdi, Ankara’nın yükselen bölgesi  İncek’te, İncek Loft gibi oldukça iddialı ve kazançlı bir projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.  

İncek Loft, Ankara’nın yeni cazibe merkezi; İncek’in en büyük konut projesi

Akfen İnşaat’ın Akfen Holding’in en eski iştiraki olduğunu belirten Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın, “Bugüne kadar Atatürk Havaalanı Yeni Dış Hatlar Terminali, TED Ankara Koleji Yerleşkesi, Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Hattı, Ibis ve Novotel inşaatları, HES inşaatları, Atıksu Arıtma Tesisleri, Devlet Hastanesi inşaatlarına kadar pek çok üstyapı, altyapı, çevre koruma ve komple havaalanı projesini başarıyla tamamladık” dedi.

Akfen İnşaat’ın Ankara, İzmir ve İstanbul’da konut projeleri hayata geçirdiğini belirten Akın: “Son olarak Tabanlıoğlu Mimarlık imzasıyla İstanbul’da hayata geçirdiğimiz Levent Loft projesi ile Türkiye’yi yepyeni  bir konseptle tanıştırdık. Şimdi ise doğduğumuz yerde Ankara’da,  gelişen, değişen yeni Ankara’nın kalbi İncek’te İncek Loft projesini sunuyoruz. Ankara’nın yeni cazibe merkezi İncek’in en büyük konut projesi İncek Loft, iddialı bir konut projesi olmasının yanında başkentlilere sunulan kârlı bir yatırım fırsatı” dedi. 

1135 konutluk İncek Loft’ta dairelerin brüt metrekare fiyatı 3 bin TL’den başlıyor

Proje hakkında detaylı bilgileri aktaran Akfen Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdürü  Barış Barçak: “İncek Loft,  reklam kampanyamızda da ifade edildiği üzere keyifli olduğu kadar kazançlı, kazançlı olduğu kadar estetik bir proje” dedi. Bu kazancı benzersiz bir fiyatlama modeli ile ilk kez ilk günden açıklıyoruz. 3 + 1 odalı bir konut tipi 2016 Nisan tesliminde 594.000 TL, 2015 Hazirana kadar 525.000 TL, 8 Haziran 2014’e kadar 450.000 TL. 

1+1’den 6,5+1’e kadar değişen daire seçenekleri  

Yüksek Evler, Ankara Evleri ve Teras Evler’den oluşan İncek Loft’ta her aile tipine ve bütçeye göre farklı daire seçeneklerinden oluşan tercih imkanları sunuluyor. 1+1’den 6,5+1’e kadar 71m2 ile 562 m2 arasında farklı tip ve büyüklükte daireler yer alıyor. 

1135 konuttan oluşan İncek Loft’ta dairelerin ortalama brüt metrekare fiyatları 3.000 TL’den, daire fiyatları ise 218 bin TL’den başlıyor. 

Dairelerin lansmana özel, yüzde 1 Kdv fırsatı ve yüzde 10 peşinat yada 50 aya kadar vade farksız ödeme planları ile sunulduğunu belirten Barçak :’İncek Loft ödeme planlarıyla da iddialı olduğu kadar kazançlı bir proje. Akfen bünyesinde 24 aydan 50 aya kadar vade farksız ödeme seçeneği sunuyoruz. Banka kredisi kullanımında da 120 aya kadar vade ve toplam tutarın %75 ine kadar kredi kullanımı imkanı bulunuyor” dedi. 

Barçak, Nisan 2016 itibariyle daire teslimlerinin başlayacağını vurguladı. 

Tabanlıoğlu Mimarlık İmzası

İncek Loft projesinde Levent Loft ve Loft Bahçe’nin de mimarı,  uluslararası işleriyle de tanınan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın imzası bulunuyor. Projenin mimarı Melkan Tabanlıoğlu projeyi şöyle tanımlıyor: “Konut ağırlıklı karma bir proje olarak tasarlanan İncek Loft’ta, çağdaş bir mahalle ortamı yaratılıyor. Yeşil peyzaj, gezinti ve rekreasyon alanlarıyla binaların birbirine bağlandığı, kent yapılanmasının doğayla bir arada ele alındığı İncek Loft, geleneksel semt anlayışını 21. yüzyıla taşıyacak. Hem sakinleri hem ziyaretçiler için kentsel değerlere ve doğal kaynaklara saygı çerçevesinde geliştirilen projenin yüzde 75’i  peyzaj ve sosyal alan olarak ayrılıyor.” 

Yüzde 75 peyzaj ve donatı alanları

108 bin m²lik arsa üzerine inşa edilen İncek Loft’ta  % 75 pejzaj  ve donatı alanından oluşmaktadır. 

Projede 2 km uzunluğunda yürüyüş parkuru, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları gibi geniş spor alanları, Ankara’da bir ilk olan profesyonel gözlem evi, cep sineması, parti evi, hobi atölyesi, çocuk oyun parkı gibi sosyal donatı alanları bulunuyor. 

Ankarada bir konut projesinde ilk kez yer alan Pony Club ise çocukların keyifli vakit geçirecekleri ve binicilikle tanışacakları benzersiz bir deneyim. 

44 ticari alandan oluşan Alışveriş Kanyonunda site halkına hizmet vereceği gibi site dışından gelen hizmetine de açık olacaktır.

Ankara’nın en güzel havasında doğal, sağlıklı hayat
İncek Loft,  güvenilir çevre laboratuvarlarından alınan belgelerle kanıtlanan, İncek’in temiz havasında oksijen dolu bir yaşam vaad ediyor. İncek Loft projesinde  ayrıca sebze ve meyve yetiştirilecek organik bahçeler, özel çiftliklerden gelen ürünlerin satışa sunulacağı organik pazar bulunuyor.
 

Site içinde araç yok!
İncek Loft’ta her daire için kapalı otopark bulunuyor ve araçların direkt kapalı otoparka girişiyle sosyal yaşam alanına araç girişi engelleniyor .
Site içinde 2065 araçlık otopark alanı ve Site girişinde 186 araçlık misafir otoparkı bulunmaktadır.

Rakamlarla İncek Loft

§  Mogan gölü manzaralı 108 bin m²lik arazi

§  279 bin m2 inşaat alanı

§  1135 konut

§  % 32 kar fırsatı

§  6 Adet 20-30 katlı Yüksek Evler; 11 Adet  4-7 katlı Ankara Evleri; 7 adet 6-9 katlı Teras Evleri

§  1+1’den 6,5+1’e kadar 71m2 ile 562 m2 arasında değişen daire seçenekleri  

§  % 75  peyzaj  ve donatı alanları

§  1973 m2 sosyal donatı alanı

§  2065 araçlık otopark alanı

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

 • MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor
  MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor

  Basın Ekspres Yolu’nda MOD Bahçelievler projesini yürüten MOD Gayrimenkul, aynı bölgede iki yeni projeye birden hazırlanıyor: 300 home ofisten oluşan MOD Ekspres ve 300 konuttan oluşan MOD Güneşli. MOD Gayrimenkul MOD Ekspres’e 2018, MOD Güneşli’ye ise 2019 yılında başlayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer