|   |   | 

Akıllı Cam Dönemi Başlıyor

Yeni nesil akıllı camlar, artık bulunduğunuz duruma göre kendini değiştirecek.

Akıllı Cam Dönemi Başlıyor

Bu tür camlar her ne kadar yeni olmasa bile, Gauzy firmasının geliştirdiği teknoloji gelecek için çözümler vaadediyor. Bu yeni camlar bir tıkla şeffaf moddan opak Moda, yumuşak şekilde geçebiliyor. Bu efekt neredeyse bilgisayardaki pencere animasyonları gibi duruyor. Bunun için firmanın özel patentli likit kristal kontrol mekanizması kullanılıyor.
 
Ayrıca aynı cam bloğu içine farklı boyutlarda ve büyüklüklerde paneller yerleştirip, camın bir kısmının opaklaşmasını da sağlamak mümkün. Bu özellik buzdolabı kapaklarında veya gözlerden uzak olmayı gerektiren durumlarda, mesela araba camlarında, hastanelerde veya toplantı odalarında kullanılabilir.
 
Gauzy’nin akıllı camları bununla kalmıyor, renk de değiştirebiliyor. İleride bu camlar piksellerine ayrırılıp işlenerek camda görünüp kaybolan şekiller oluşturmak bile mümkün olabilecek. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer