|   |   | 

Akıllı Evlerde IQ Tavan Yaptı

Markalı konut projelerinin ayrıcalıklarından olan akıllı ev sistemleri, teknolojideki gelişmelere paralel her geçen gün kendini yenilerken, sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaç olmaya başladı.

Akıllı Evlerde IQ Tavan Yaptı

-Elektrikli ev aletlerini tek tuşla kontrol etmenin yanı sıra, açık unutulan ocağın gazını, elektrik ve suyu anında kesmek, anahtarı unutsanız da kapınızı telefonunuzla açmak mümkün hale geldi.

-Evde yokken gelen misafire sesli mesaj bırakma, komşular arası mesajlaşma, duyuruları tüm bina sakinlerine ulaştırma, online sipariş ve konsiyerj hizmetleri de akıllı evlerin sağladığı kolaylıklar arasına girdi.

-Azel Kule Proje Koordinatörü Hüseyin Toğay: “Yeni nesil akıllı ev sistemleri, sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaç olmaya başladı”.                    

Markalı konut projelerinin ayrıcalıklarından olan akıllı ev sistemleri, teknolojideki gelişmelere paralel her geçen gün kendini  yenilerken,  sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaç olmaya başladı.

İnşaat sektöründeki rekabet, rakiplerinden bir adım öne çıkmak isteyen projeleri, teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaya zorluyor. İleri teknolojinin sınırları zorlamaya başladığı akıllı ev sistemleri de yeni konut projelerinin en önemli kozlarından biri haline geldi. Artık, lokasyon, metrekare büyüklüğü, kullanılan malezeme ve işçilik kalitesi kadar, akıllı ev sistemlerinin neler yapabildiği de konut satın alanların öncelik verdiği kriterler arasına girdi.

Başkent’in gelişim aksı olan batı girişinde, modern mimarisiyle dikkatleriçeken Azel Kule de akıllı ev sistemlerinin tüm kolaylıklarını müşterilerine sunan projeler arasında yer alıyor.

Proje koordinatörü Hüseyin Toğay,  yeni nesil akıllı ev  sistemlerinin sağladığı konfor ve güvenlikle, lüksten çok ihtiyaç  olmaya başladığının altnı çizdi.

Teknolojiyi, yaşam biçimi haline getirmeyi amaçladıkları Azel Kule’de yeni nesil akıllı ev sisteminin öncü kuruluşlarından Aypro’nun ürünlerni kullandıklarını bildiren Toğay, şunları söyledi:

“Azel Kule’de kullanılan akıllı ev sistemi,  gündelik hayatı tek bir konsol ile yönetmek üzerine kurulu. Altyapısı hazır halde müşterilerimize sunduğumuz, opsiyonel olarak istedikleri gibi geliştirebilecekleri akıllı ev sistemi, bir evde bulunabilecek tüm elektronik cihazlarla uyum içinde çalışıyor. Görüntülü diyafon, kameralı güvenlik, alarm, enerji tasarrufu gibi bina kontrol sistemlerinin yanı sıra aydınlatmalar, perde ve panjurlar, iklimlendirme sistemi, TV, DVD, uydu alıcısı, müzik sistemi ve diğer tüm ev aletlerini tek dokunuşla kontrol etmek mümkün. Hem ekonomiyle hem de doğayla barışık bir sistem. Hareket sensörü sayesinde gereksiz ışıklar sönüyor. Mevsimsel olarak kendini ayarlayabilen sistem, perde ve panjurları açıp kapatarak gereksiz ısı kaybını önlüyor. Böylelikle ısıdan ve elektrikten tasarruf edilmiş oluyor.”

-Dünyanın her yerinden erişim-

Sistemin uzaktan kumandanın yanı sıra cep telefonları ve tabletlerle uyumlu çalıştığını, bu sayede dünyanın her yerinden insanların evlerine ulaşmalarının sağlandığını anlatan Toğay, şöyle devam etti:

“Sistemin, gündelik hayatın koşturmacası içinde sıkça karşılaşılan sorunlara getirdiği çözümler sayesinde de ev sahiplerinin gözünü arkada kalmıyor. Örneğin evden çıktınız ocağı, elektriği suyu açık mı bıraktım endişesi yaşıyorsanız, anında cep telefonuyla elektrik, suyu ya da gazı kesmek mümkün. Anahtarı evde unuttunuz, ya da çocuğunuz, anne babanız, misafiriniz eve geldi yoksunuz, bulunduğunuz yerden cep telefonundan bir tuşla kapınızı açma rahatlığını yaşayabiliyorsunuz. Akıllı ev sistemi, kadınların en çok şikayetçi olduğu gereksiz kablo sorunu da ortadan kaldırıyor. Evin her yerinden fışkıran kabloların oluşturduğu görüntü kirliliği, kablosuz haberleşen cihazlar sayesinde tarih oluyor.  Sesle kontrol, online sipariş, konsiyerj hizmetleri, alarm kontrol, alarm sırasında elektrik, su, gazı kesme, sesli not bırakma, kata asansör çağırma, sesli ve görüntülü not alma, güvenlik kamerası kayıtlarını izleyebilme, misafire sesli mesaj bırakabilme, daireler arası kısa mesaj ve tek merkezden tüm binaya duyuru gönderebilme özellikleri de akıllı ev sistemimizle alınabilecek hizmetler arasında bulunuyor.”

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi
  Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

 • Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor
  Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

  Dünya’nın ilk lüks konut pazarlama şirketi olan Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor.

 • Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?
  Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?

  İfraz; imar planı tamamlanmış yerlerde, plan koşullarına uymak şartıyla bir parselin birden fazla parsele dönüştürülmesi işlemidir. Tevhid ise, birden fazla bitişik parselin birleştirilmesi işlemidir.

 • Alt Kiralama Nedir?
  Alt Kiralama Nedir?

  Hangi durumlarda alt kira sözleşmesi yapılabilir? Alt kira ne demektir? Kiralanan taşınmazın kullanım hakkı nasıl devredilir?

 • Bodrum Katta Rutubet Sorununa Çözümler
  Bodrum Katta Rutubet Sorununa Çözümler

  Özellikle müstakil evlerde ama çok katlı binalarda da genellikle depo olarak kullanılan bodrum katlarında en sık rastlanan sorun nem ve rutubettir. Bodrum katlarını yaşam alanına dönüştürmek ya da depolama için de daha sağlıklı bir ortam yaratmak isteyenler için rutubet sorununu çözebilecek uygulamalar yapılabilir.

 • Apartmanda Evcil Hayvan Besleme Kuralları
  Apartmanda Evcil Hayvan Besleme Kuralları

  Mesken sayısının fazla olduğu binalarda ya da ortak kullanım alanı olan konutlarda evcil hayvan beslemek için de bazı kurallara uyulması gerekiyor. Küçük dostlarınızın sizinle birlikte uzun bir ömür sürmesi için apartmanda evcil hayvan beslenmesiyle ilgili düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer