|   |   | 

Akıllı Evlerde IQ Tavan Yaptı

Markalı konut projelerinin ayrıcalıklarından olan akıllı ev sistemleri, teknolojideki gelişmelere paralel her geçen gün kendini yenilerken, sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaç olmaya başladı.

Akıllı Evlerde IQ Tavan Yaptı

-Elektrikli ev aletlerini tek tuşla kontrol etmenin yanı sıra, açık unutulan ocağın gazını, elektrik ve suyu anında kesmek, anahtarı unutsanız da kapınızı telefonunuzla açmak mümkün hale geldi.

-Evde yokken gelen misafire sesli mesaj bırakma, komşular arası mesajlaşma, duyuruları tüm bina sakinlerine ulaştırma, online sipariş ve konsiyerj hizmetleri de akıllı evlerin sağladığı kolaylıklar arasına girdi.

-Azel Kule Proje Koordinatörü Hüseyin Toğay: “Yeni nesil akıllı ev sistemleri, sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaç olmaya başladı”.                    

Markalı konut projelerinin ayrıcalıklarından olan akıllı ev sistemleri, teknolojideki gelişmelere paralel her geçen gün kendini  yenilerken,  sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaç olmaya başladı.

İnşaat sektöründeki rekabet, rakiplerinden bir adım öne çıkmak isteyen projeleri, teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaya zorluyor. İleri teknolojinin sınırları zorlamaya başladığı akıllı ev sistemleri de yeni konut projelerinin en önemli kozlarından biri haline geldi. Artık, lokasyon, metrekare büyüklüğü, kullanılan malezeme ve işçilik kalitesi kadar, akıllı ev sistemlerinin neler yapabildiği de konut satın alanların öncelik verdiği kriterler arasına girdi.

Başkent’in gelişim aksı olan batı girişinde, modern mimarisiyle dikkatleriçeken Azel Kule de akıllı ev sistemlerinin tüm kolaylıklarını müşterilerine sunan projeler arasında yer alıyor.

Proje koordinatörü Hüseyin Toğay,  yeni nesil akıllı ev  sistemlerinin sağladığı konfor ve güvenlikle, lüksten çok ihtiyaç  olmaya başladığının altnı çizdi.

Teknolojiyi, yaşam biçimi haline getirmeyi amaçladıkları Azel Kule’de yeni nesil akıllı ev sisteminin öncü kuruluşlarından Aypro’nun ürünlerni kullandıklarını bildiren Toğay, şunları söyledi:

“Azel Kule’de kullanılan akıllı ev sistemi,  gündelik hayatı tek bir konsol ile yönetmek üzerine kurulu. Altyapısı hazır halde müşterilerimize sunduğumuz, opsiyonel olarak istedikleri gibi geliştirebilecekleri akıllı ev sistemi, bir evde bulunabilecek tüm elektronik cihazlarla uyum içinde çalışıyor. Görüntülü diyafon, kameralı güvenlik, alarm, enerji tasarrufu gibi bina kontrol sistemlerinin yanı sıra aydınlatmalar, perde ve panjurlar, iklimlendirme sistemi, TV, DVD, uydu alıcısı, müzik sistemi ve diğer tüm ev aletlerini tek dokunuşla kontrol etmek mümkün. Hem ekonomiyle hem de doğayla barışık bir sistem. Hareket sensörü sayesinde gereksiz ışıklar sönüyor. Mevsimsel olarak kendini ayarlayabilen sistem, perde ve panjurları açıp kapatarak gereksiz ısı kaybını önlüyor. Böylelikle ısıdan ve elektrikten tasarruf edilmiş oluyor.”

-Dünyanın her yerinden erişim-

Sistemin uzaktan kumandanın yanı sıra cep telefonları ve tabletlerle uyumlu çalıştığını, bu sayede dünyanın her yerinden insanların evlerine ulaşmalarının sağlandığını anlatan Toğay, şöyle devam etti:

“Sistemin, gündelik hayatın koşturmacası içinde sıkça karşılaşılan sorunlara getirdiği çözümler sayesinde de ev sahiplerinin gözünü arkada kalmıyor. Örneğin evden çıktınız ocağı, elektriği suyu açık mı bıraktım endişesi yaşıyorsanız, anında cep telefonuyla elektrik, suyu ya da gazı kesmek mümkün. Anahtarı evde unuttunuz, ya da çocuğunuz, anne babanız, misafiriniz eve geldi yoksunuz, bulunduğunuz yerden cep telefonundan bir tuşla kapınızı açma rahatlığını yaşayabiliyorsunuz. Akıllı ev sistemi, kadınların en çok şikayetçi olduğu gereksiz kablo sorunu da ortadan kaldırıyor. Evin her yerinden fışkıran kabloların oluşturduğu görüntü kirliliği, kablosuz haberleşen cihazlar sayesinde tarih oluyor.  Sesle kontrol, online sipariş, konsiyerj hizmetleri, alarm kontrol, alarm sırasında elektrik, su, gazı kesme, sesli not bırakma, kata asansör çağırma, sesli ve görüntülü not alma, güvenlik kamerası kayıtlarını izleyebilme, misafire sesli mesaj bırakabilme, daireler arası kısa mesaj ve tek merkezden tüm binaya duyuru gönderebilme özellikleri de akıllı ev sistemimizle alınabilecek hizmetler arasında bulunuyor.”

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

 • Deprem Risk Raporu Nedir!?
  Deprem Risk Raporu Nedir!?

  Deprem risk raporu olası bir deprem karşısında binanın fiziki ve teknik olarak durumunu, sağlamlık derecesini ve barındırdığı riskleri bilimsel analiz ve ölçümlere dayanarak gösteren rapordur.

 • Dünyanın En Güzel Evi
  Dünyanın En Güzel Evi

  ABD'nin en ünlü mimarları arasında sayılan Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müzeye dönüştürülen "Fallingwater" adlı şelale evi, hala dünyadaki en güzel yapılar arasında sayılıyor.

 • Gayrimenkulde şerefiye ne demek?
  Gayrimenkulde şerefiye ne demek?

  Gayrimenkul alım satımlarında ya da piyasayla ilgili her türlü yazıda karşımıza çıkan şerefiye kavramı ne anlama gelir? Şerefiye terimi ve anlamıyla ilgili herşeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer