|   |   |  Akiş GYO Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı

Akiş GYO Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), TÜV Thüringen e.V. (Alman Akreditasyon Kurumu-DAkkS) tarafından akredite edilerek ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi’ni aldı.

Akiş GYO Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı

Akkök Holding’in stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO, bilgi güvenliğine yönelik uluslararası bir standart olan ve bilgi varlıklarının gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini güvence altına almak için oluşturulan ‘ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Akiş GYO, kurum içi bilgilerin güvenilirliğinin sağlanarak, marka imajının ve bilgi güvenliği seviyesinin korunması ve iyileştirilmesi konusundaki çalışmalarıyla süreci başarıyla tamamladı. ISO 27001 belgesi alma sürecinde kurumun sahip olduğu bilgilerin güvenliği için risklerin yönetilmesine odaklanılıyor. Bu doğrultuda şirketin tüm kritik birimlerini içine alan varlık yönetimi, risk yönetimi ve bilgi güvenliği denetimleri yapıldı. Ayrıca sistem ve ağ alt yapısını güçlendirme ve siber güvenlik tedbirlerini artırmaya yönelik çalışmalar tamamlandı.

“Bilgi artık en değerli stratejik varlık”

Akiş GYO A.Ş. Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy, “Bilgi, pazarda liderlik avantajı elde edebilmek ve değer yaratabilmek için artık en gerekli stratejik varlıkların başında geliyor. Bu kapsamda temel hedeflerimizin başında sahip olduğumuz bilgi ve bilgi kaynaklarının rekabetçi ve sürdürülebilir büyüme için verimli şekilde kullanılması ve kurumsallaştırılması geliyor” dedi.

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi, kurumların bilgi varlıklarını gizlilik, bütünlük ve erişilebilirliklerini sağlamak amacıyla kurdukları bilgi güvenliği yönetim sistemini belgelendirmelerinin ardından veriliyor. Ayrıca kurumsal yapının saygınlığı, güvenlik denetimi, bilgilerin korunması, düzenli yedekleme, bilgi kaybında sistemin kurtarılması ve iş sürekliliği gibi konularda çok önemli faydalar sağlıyor.

GYO Haberleri

Etiketler

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Halk GYO’nun ilk çeyrek kârı 18,5 milyon TL oldu
  Halk GYO’nun ilk çeyrek kârı 18,5 milyon TL oldu

  Halk GYO, yılın ilk çeyreğinde özkaynaklarını 2,6 milyar TL’ye, toplam aktiflerini ise 3,1 milyar TL’ye taşıdı. Şirketin gayrimenkul satış, kira ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatı 50,1 milyon TL’ye ulaşırken, yılın ilk çeyreğinde net dönem kârı 18,5 milyon TL olarak gerçekleşti.

 • Akiş GYO kira gelirlerini cadde mağazalarıyla artıracak
  Akiş GYO kira gelirlerini cadde mağazalarıyla artıracak

  Akiş GYO, 2019 yılı gelişmelerini ve 2020 yılı öngörülerini Yatırımcı&Analist toplantısında paylaştı. 2019 yılında Akasya’da yüzde 95, Akbatı’da ise yüzde 98’lik doluluk oranıyla kira gelirini artıran şirketin, 2020’de önceliği devam eden projelerin tamamlanması olacak.

 • Akfen GYO’nun hasılatı ilk 9 ayda yüzde 509 artışla 451 milyon TL oldu
  Akfen GYO’nun hasılatı ilk 9 ayda yüzde 509 artışla 451 milyon TL oldu

  Türkiye, Rusya ve KKTC’de 21 gayrimenkullük portföyü bulunan Akfen GYO’nun 2019’un Ocak-Eylül ayı dönemindeki konsolide hasılatı geçen yıla göre yüzde 509’luk artışla 451 milyon TL’ye ulaştı. Şirketin faiz amortisman vergi öncesi karı ise %133 artışla 126,8 milyon TL olarak gerçekleşti.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.