|   |  Ağaçören Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Ağaçören İlçesini Favorilerime Ekle

Ağaçören Güncel Konut Projeleri

Ağaçören Konut Projeleri

İlçemiz1961 yılına kadar PANLI adıyla anılmış,daha sonra ismi AĞAÇÖREN olarak değiştirilmiştir. Ankara İli Şereflikoçhisar İlçesine bağlı bir Kasaba iken 15.06.1989 tarih ve 3578 Sayılı Kanun ile İl olan Aksaray'a İlçe olarak bağlanmıştır.

    Ağaçören İlçesi İç Anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak Bölümünün güneyinde yer almaktadır. Kuzeyinde Sarıyahşi İlçesi, Doğusunda Ortaköy İlçesi Güneyi Aksaray Merkez İlçesi ve Batısı ise Şereflikoçhisar İlçesi sınırları ile çevrilidir.

    İlçenin toplam yüz ölçümü 385.000 hektar olup,rakımı ortalama 1100 M’dir. İlçenin yerleşim alanı Plato durumundadır. Güney ve Doğu bölümleri yörenin volkanik dağları olan  Ekecik ve    Hasandağı volkan küllerinin soğuyarak  sertleşmesiyle oluşan yumuşak (Yörede kefek taşı denen) kayalarla kaplanmıştır.  Genelde toprak yapısı kumlu,kireçli ve çoraktır. İlçemiz konum olarak gelişmeye elverişli bir yerdedir.

    Dalgalı bir görünüm arz eden toprakları üzerinde hakim bitki örtüsü Bozkır(Step) bitki örtüsü ile kaplıdır .Bu bitkiler Geven,Çakır dikeni,Kekik, Borcak vs .ağaç türü bitkiler ise küçük akarsu boylarında yetişen Söğüt,kavak iğde ağaçlarıdır.

Misyon: 

Ağaçören Kaymakamlığı, şeffaflık, hesap verilebilirlik, doğruluk, etik yönetim ilkelerine uygunluk, vatandaş odaklı hizmet anlayışı ve evrensel insan hakları değerleri gibi genel ilkeleri ön plana tutarak, vatandaşlarımızın eğitim, sağlık, güvenlik, adalet ve diğer kamu hizmet alanlarında en iyi hizmeti almasını sağlamayı görev edinmiştir. 

Vizyon: 
Ağaçören Kaymakamlığı olarak, İlçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda en üst seviyelere gelmesini, güvenli ve huzurlu bir ortamı, bilgi toplumuna geçişi, vatandaşımızın kamu hizmetlerinden eşit şekilde pay almalarını, çocuklarımızın daha iyi eğitim ve öğretime kavuşmalarını, kaliteli sağlık hizmetini, fakrı zaruret içindeki vatandaşlarımıza her türlü yardım hizmetlerini sağlamak; tüm bu hizmetleri yürütürken hukuk devleti ilkesi, eşitlik, adalet ve toplam kalite yönetimini dikkate alarak, insan onuruna yaraşır ve vatandaş odaklı bir anlayışla kamu hizmetlerini vatandaşlarımıza sunmaktır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.