|   |   |  Akyazı Belediyesi faizsiz ev sahibi yapıyor

Akyazı Belediyesi faizsiz ev sahibi yapıyor

Akyazı Belediyesince gerçekleştiren 'Yıldız Konutları' projesinde daireler teslim edilmeye başlandı. 50'ye yakın dairenin satışı gerçekleştirilirken, vatandaşlar faizsiz, kredisiz, taksitle ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Akyazı Belediyesi faizsiz ev sahibi yapıyor

 

Akyazı'nın en büyük konut projesinde son aşamaya gelindi. TOKİ konutlarının dolması nedeniyle Akyazı Belediyesi'nin konut sorununu çözmek amacıyla Akbelde A.Ş. tarafından hayata geçirdiği 'Yıldız Konutlarında' daireler teslim edilmeye başlandı. Akyazı şehir merkezine 5 dakika mesafede yer alan konutlar, kefilsiz, kredisiz, faizsiz, taksitle satışa sunuldu. 2+1: 120 metrekare ve 3+1: 132 metrekareden oluşan lüks daireler, 40 ve 50 bin liralık peşinatlarla satışa sunulmuştu. Konut projesinde ev sahibi olan Hasan Ceylan, Akyazı belediye Başkanı Hasan Akcan'ın uygun fiyatlı taksitle sağlamış olduğu ev sözünü yerine getirdiğini söyledi. Ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan Ceylan, "Başkanımızın sağlamış olduğu imkanlarla yeni dairelere sahip olduk. Bu zamanda ev sahibi olmak çok zordu. Fakat sağ olsunlar faizsiz, kredisiz, taksitle ev sahibi imkanı sağladılar. Çok mutluyuz” dedi. 

"Başkanımıza çok teşekkür ederiz" 
Projeden konut satın alan Hasan Memişoğlu da belediyenin ucuz fiyata taksitle kendilerini ev sahibi yaptığını belirtti. Evlerin yer, konum ve işçilik olarak çok güzel olduğunu anlatan Memişoğlu; "Ben daha önce TOKİ'den konut aldım. Şimdi oğluma aldık. Büyük imkan sağladılar. Bir miktar peşin vererek 80 aya kadar faizsiz, taksit yapılıyor. Başkanımıza çok teşekkür ederiz" diye konuştu. 

"Vatandaşımızın hizmetine sunduk" 
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan konutları gezerken daire alan vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Akcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Akyazı Belediyesi Akbelde Aş. Olarak Akyazı Halkına banka faizi kredisi olmadan düşük peşinatlı uzun vadeli daireleri vatandaşımızın hizmetine sunduk. TOKİ konutlarında yer kalmadığı ve kısa vadede böyle bir hizmetin yeniden gelmesinin mümkün olmadığı için Akyazı Halkına Akyazı Belediyesi şirketi aracılığıyla hizmete sunduk. Akyazı halkına hayırlı uğurlu olsun. Oldukca fazla talep oldu. Yeni pir projeye daha başlanılacak gibi gözüküyor şuanda" ifadelerini kullandı. 

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Karadağ sahillerine Türk çıkarması
  Karadağ sahillerine Türk çıkarması

  Karadağ’da Rusya'dan sonra en büyük yatırımcı konumuna gelen Türkiye, 2018’de yaşanan emlak yatırım artışının yüzde 52’sini tek başına sağladı. Türklerin emlak yatırımı son 3 yılda 39 kat arttı.

 • Ev alırken detaylı araştırması gerekenler
  Ev alırken detaylı araştırması gerekenler

  Ev satın almak detaylı bir araştırma gerektiriyor. Lokasyon ve bütçe gibi karar verilmesi gereken noktalar var. Bunun dışında krediye uygunluk, sosyal olanaklar, toplu taşımaya yakınlık gibi etkenler de bulunuyor.

 • Verra Suites Beykoz'un inşaası hızla yükseliyor
  Verra Suites Beykoz'un inşaası hızla yükseliyor

  Ankara merkezli Tüfekçioğlu Grup’un İstanbul’da hayata geçirdiği ilk konut projesi olan ‘Verra Suites Beykoz’ yoğun ilgi görüyor. Yarıya yakın oranda dairenin satışının tamamlandığı ve inşaatı hızla ilerleyen projenin yükselen katlarından panoramik boğaz ve orman manzarası görülmeye değer.

 • İstanbul ve Ankara'da ne kadar ikinci el konut stoku var?
  İstanbul ve Ankara'da ne kadar ikinci el konut stoku var?

  Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa işbirliği ile hazırlanan 2019 yılı 3. çeyreğine ilişkin “3. Çeyrek 2. El Konut Satış Endeksi”nde konut stok verileri de açıklandı.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.