|   |   |  Alçak Tavanlı Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Alçak Tavanlı Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük ve alçak tavanlı evler için dekorasyon kararlarında kritik noktalar gizlidir. Evinizi dekore ederken bu noktalara özel önem vermeniz gerekir.

Alçak Tavanlı Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Dekorasyona ilişkin hemen her yayında şaşalı, geniş, büyük odalı evlere yer verilir. Ancak unutmamak gerekir ki, dar hacimli, alçak tavanlı ve yer kısıntısı olan mekanları dekore etmek çok daha büyük ustalık ister.

Alçak tavanlı bir evin dekorasyonunda ilk dikkat etmeniz gereken şey, renk seçimidir. Tıpkı küçük mekanlarda olduğu gibi, alçak mekanlı yerlerde de koyu renk tonlarından kaçınmak gerekir. Bir başka kaçınılması gereken ton ise aşırı parlak, florasan renklerdir. Alçak tavanlı küçük mekanların dekorasyonu için en doğru renk tercihi doğaya uyumlu pastel renklerdir.

Alçak tavanlı mekanlar iyi bir aydınlatmaya ihtiyaç duyarlar. Aydınlatmanın gerekliliği kadar nasıl yapılacağı da büyük önem taşır. Tavanı alçak olan bir yerde mümkün olduğunca sarkıtlı, iri taşlı, iri hacimli aydınlatmalardan, gösterişli avizelerden kaçınmak gerekir. Bu anlamda bol ışık veren, birkaç kollu aydınlatmalar iyi bir seçim olabilir.

Alçak tavanlı bir mekanda perde seçimi de önem taşır. Mutlaka perdeler tavandan tabana uzanmalı ve mekana bir uzunluk katmalıdır. Bu tip mekanlara kısa perdeler, pencere üzerinden başlayan perdeler, storlar uygun değildir. Zaten kısa olan uzunluğu parçalara bölerek daha kısa görünmesini sağlarlar. Perde seçiminde renge de dikkat etmek gerekir. Koyu renklerden yine parçalı görüntü yaratmamak adına kaçınmak gerekir.

Evde kullanılan kitaplık, dolap benzeri büyük mobilyaların renginde de yine aynı ilke gereği mümkün olduğunca koyu renklerden kaçınmak gerekir. Natural ağaç renkleri, krem ve beyaz tonları bu tarz büyük mobilyaların evi daha dar göstermesinin önüne geçer.

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş
  L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş

  Yaşam alanlarına konforlu ve estetik mobilyalarıyla prestij ve keyif katan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan Cloud yemek masası ve sandalyesiyle sofralara modern ve şık bir görünüm kazandırıyor.

 • L’unica’dan stil sahibi sehpalar
  L’unica’dan stil sahibi sehpalar

  Fonksiyonelliğin ve kalitenin ön planda tutulduğu tasarımlarını konfor ve estetikle buluşturan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan yeni sehpaları ile mekanlara prestij katıyor.

 • Açik havada rahatliği ikiye katlayan tasarim
  Açik havada rahatliği ikiye katlayan tasarim

  Her tarza uygun tasarımlarıyla açık havaya prestij ve keyif katan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunun iddialı parçalarından Cape Town Oturma Grubu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

 • Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri
  Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri

  Bahar ve yaz aylarında zamanın büyük bir kısmı açık havada geçiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte bahçe mobilyaları için araştırma yapanların en çok merak ettiği konuların başında ise yeni trendler geliyor.

 • Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler
  Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler

  Ürün ve çözümlerini geliştirirken mekanların ve kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Häfele, genellikle atıl bırakıldığı için kullanılamayan eviye ve lavabo altlarına özel çözümleriyle bu alanları daha işlevsel hale getiriyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.