|   |   |  Alçak Tavanlı Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Alçak Tavanlı Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük ve alçak tavanlı evler için dekorasyon kararlarında kritik noktalar gizlidir. Evinizi dekore ederken bu noktalara özel önem vermeniz gerekir.

Alçak Tavanlı Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Dekorasyona ilişkin hemen her yayında şaşalı, geniş, büyük odalı evlere yer verilir. Ancak unutmamak gerekir ki, dar hacimli, alçak tavanlı ve yer kısıntısı olan mekanları dekore etmek çok daha büyük ustalık ister.

Alçak tavanlı bir evin dekorasyonunda ilk dikkat etmeniz gereken şey, renk seçimidir. Tıpkı küçük mekanlarda olduğu gibi, alçak mekanlı yerlerde de koyu renk tonlarından kaçınmak gerekir. Bir başka kaçınılması gereken ton ise aşırı parlak, florasan renklerdir. Alçak tavanlı küçük mekanların dekorasyonu için en doğru renk tercihi doğaya uyumlu pastel renklerdir.

Alçak tavanlı mekanlar iyi bir aydınlatmaya ihtiyaç duyarlar. Aydınlatmanın gerekliliği kadar nasıl yapılacağı da büyük önem taşır. Tavanı alçak olan bir yerde mümkün olduğunca sarkıtlı, iri taşlı, iri hacimli aydınlatmalardan, gösterişli avizelerden kaçınmak gerekir. Bu anlamda bol ışık veren, birkaç kollu aydınlatmalar iyi bir seçim olabilir.

Alçak tavanlı bir mekanda perde seçimi de önem taşır. Mutlaka perdeler tavandan tabana uzanmalı ve mekana bir uzunluk katmalıdır. Bu tip mekanlara kısa perdeler, pencere üzerinden başlayan perdeler, storlar uygun değildir. Zaten kısa olan uzunluğu parçalara bölerek daha kısa görünmesini sağlarlar. Perde seçiminde renge de dikkat etmek gerekir. Koyu renklerden yine parçalı görüntü yaratmamak adına kaçınmak gerekir.

Evde kullanılan kitaplık, dolap benzeri büyük mobilyaların renginde de yine aynı ilke gereği mümkün olduğunca koyu renklerden kaçınmak gerekir. Natural ağaç renkleri, krem ve beyaz tonları bu tarz büyük mobilyaların evi daha dar göstermesinin önüne geçer.

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • 450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak
  450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak

  İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da 21 Ocak Salı günü 16. Kez kapılarını açacak İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na, MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği)’ın hazırladığı 450 bin TL’lik yatak odası takımı damga vuracak.

 • Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!
  Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!

  En iyi markaları en uygun fiyatlarla sunan Koçtaş’ta, tüm mobilyalar, mutfak-banyo dolapları ve bahçe mobilyalarında büyük KDV indirimi devam ediyor.

 • Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı
  Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı

  İstanbul’un mobilya ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan ve 40 ülkeye ihracat gerçekleştiren MODOKO, 50. yılını 15 Aralık Pazar günü Titanic Business Kartal Otel’de kutladı.

 • 2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..
  2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

  Yaşam alanlarının stilini ve yapısını sihirli dokunuşlarla değiştiren ‘TOUCHING’in (Mimari Dokunuş) Türkiye’deki öncüsü ve uygulayıcısı olan Yüksek Mimar Emel BALCI, 2020 ev dekorasyonunda maksimalist dekorasyon trendinin hakim olacağını söyledi.

 • Mutfaklarda minimal esintiler
  Mutfaklarda minimal esintiler

  2020’de hayatınızda değişiklik yapmaya, evinizin kalbi mutfaklardan başlayın. Tresette Mutfak’ın minimal tarzdan hoşlanan kişilere hitap ettiği modeli “Tresette Uno” ile mutfaklar, eskisinden daha keyifli sohbetlerin yapıldığı yaşam alanlarına dönüşüyor.

 • Tasarımı sadelikle buluşturan seri ‘Zero 2.0’
  Tasarımı sadelikle buluşturan seri ‘Zero 2.0’

  Alışılmış banyo tasarımına farklı ve modern bir bakış açısı kazandıran Kale Banyo, yeni lavabo serisi Zero 2.0’ın sıra dışı çizgileri ve ince tasarımı ile banyolara tasarım özgürlüğü sunuyor.

 • Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri
  Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri

  Yaz mevsiminin rehavetini üzerimizden atıp yeni sezona hazırlandığımız bu günlerde yılın sonbahara özgü trendlerini analiz eden EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, toprak tonlarına eşlik eden sarılar ve yeşillerin yanı sıra iç mekanlarda yükselen ahşap kullanımını ve yeni eğilimleri aktardı.

 • Dikkat Magic sürme kapı var!
  Dikkat Magic sürme kapı var!

  Artella Ahşap Kapı Sistemleri, dar alanlara rahatlık sağlamak için Magic sürme kapıyı tüketicilerin beğenisine sundu.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.