|   |  Ali Ağaoğlu Kimdir?
Ali Ağaoğlu

Ali Ağaoğlu

 • Adı : Ali

 • Soyadı : Ağaoğlu

 • Şirket : Ağaoğlu inşaat

 • Kategori : Firma Sahibi

 • Doğum Tarihi : 1954

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Ali Ağaoğlu Biyografisi

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Türk işadamı Ali Ağaoğlu, 3Mart 1954 tarihinde, Trabzon’a bağlı olan Of ilçesinde dünyaya geldi. İstanbul’da döneminin tanınmış müteahhiti olan babası Mithat Ağaoğlu vesilesi ile gençlik yıllarında bir yandan okuyup bir yandan da inşaatlarda bu mesleği temelden öğrendi.

Ali Ağaoğlu, 1975 yılında babasının geçirdiği ciddi bir rahatsızlığı sebebiyle aile işlerinin başına geçti. Bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kaldı.

1977 yılında babası ile ticari anlamda yollarını ayırmasının ardından Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kuran Ali Ağaoğlu, kısa bir süre içerisinde inşaat, turizm ve hizmet sektörünün ülkemizdeki en büyük isimlerinden birisi oldu. 

1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, özellikle 1990’lı yılların sonlarında başladığı “My” konseptli yaşam alanları ile ülkemizde inşaat sektörünün geleceğini belirleyen isim oldu. My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerine büyük bir canlılık getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2010 yılını 1 milyar TL’lik bir ciroyla kapatırken, 2011 yılı için kendisine 2 milyar TL’lik bir hedef koyarak alanında liderliği sürdürmekte.

Şirketinin televizyonda yayınlanan reklamlarında rol alarak halk ile yakın ilişkiler kuran, farklı bir iş adamı profili çizen Ağaoğlu, iş yaşamının yanı sıra özel hayatı, esprili kişiliği ve lüks araba tutkusuyla da kendisinden bolca söz ettirdi. 

Aralarında Ferrai, Tesla ve Bentley’in de bulunduğu 10 milyon TL’lik lüks araba koleksiyonu, 24 bin dolar değerindeki Vertu model cep telefonu ile pek çok gazeteye ve tv programına haber olan başarılı iş adamı, hızlı araba kullanma tutkusu ile tanınıyor.

Ali Ağaoğlu’ndan nağmeler…

·         Cumartesi pazar dahil, yanımda Adriana Lima da olsa, sabah saat 7’de kalkar, duşumu alır, kahvaltımı yapar, işimin başına geçerim.

·         Hayatımda birinci önceliğim hep işim oldu. İşim benim hobim. İşkolik bir adamım. Önce iş, sonra aşk diyorum.

·         Anamdan bekar doğdum. Bekar, yakışıklı, sağlıklı bir adamım. Tabii ki dışarı da çıkarım, gezerim de, eğlenirim de…

·         Bir kızım, iki oğlum var. Bildiğim onlar. Bilmediğim başka varsa, DNA testi yapıp sonuca bakarız.

·         Favori arabalarım; Rolls Royce, Bentley, Ferrari…

·         Çeşitli markalardan 30-40 adet saatim var. Bunlardan biri de Breguet’dir. Saatte çok klasik tarzları değil, tasarım ürünleri beğenirim.

·         Donuma kadar Tom Ford giyerim.

·         Mekan ayrımım yok. Eğlenmeyi sevdiğim için çoğu mekana giderim.

·         Rakı balık çok severim. Kaliteli şarapları ve viskiyi de severim. Daha çok Chivas Regal içerim.

 

·         Karadeniz yemeklerine bayılırım. Anam bir karalahana dolması yapar, parmaklarınızı yersiniz. Ama genelde etçiyimdir. Kırmızı et ve balık tercihimdir.

Ali Ağaoğlu; Mart 2013 itibariyle Forbes'in yaptığı araştırmaya göre, 2.7 milyar ABD doları servetiyle, Türkiye'nin 8., dünyanın ise 527. en zengin iş adamıdır.

Ağaoğlu inşaat Projeleri

Ali Ağaoğlu ile İlgili Kişiler

 • Önder Halisdemir

  Küçük yaşta iş yaşamına başlayan Halisdemir, Sultanhamam ve Sirkeci piyasalarında çeşitli iş girişimlerini takiben kariyerine bankacı olarak devam etmiştir.

 • Hamza Günay

  Ağaoğlu İnşaat Reklam Ve Halkla İlişkiler Müdürü

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.