|   |  Ali Haydar Kurtdarcan Kimdir?
Ali Haydar Kurtdarcan

Ali Haydar Kurtdarcan

 • Adı : Ali Haydar

 • Soyadı : Kurtdarcan

 • Şirket : Tepe inşaat

 • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

 • Doğum Tarihi : 1951

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Ali Haydar Kurtdarcan Biyografisi

Ülkemizde ve dünyada inşaat sektörünün yenilikçi ve öncü şirketlerinden biri olan Tepe İnşaat Sanayi A.Ş., Bilkent Holding’in amiral gemisi kabul ediliyor. Şirket 1969 yılında Hacettepe Üniversitesi Vakfı tarafından Tepe Grubu bünyesinde kurulmuş. 1986 yılında yapılan yapılanma çalışmaları sonrasında Bilkent Holding’in bir parçası olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

Tepe İnşaat, bugün güçlü mali yapısı, köklü deneyimi ve saygın kurumsal kimliği ile projelendirme çalışmalarından anahtar teslimine kadar uzanan bir sürecin her aşamasında, yüksek standartlarda hizmet sunmaktadır. Tepe İnşaat şirketi, inşaat ve taahhüt hizmetleri, mimarlık ve mühendislik çalışmaları ve gayrimenkul geliştirme prjeleri üzerinde çalışmaktadır.

Ali Haydar Kurtdarcan, 1987 yılında Tepe İnşaat şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış, 2001 yılında ise şirketin Genel Müdürü olmuştur.

1951 yılında Samsun’da doğan Ali Haydar Kurtdarcan, lisans eğitimini 1973 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Tepe İnşaat şirketinin, hem ülke içinde hem de ülke dışında, Orta Avrupa’dan Asya’ya ve Kuzey Afrika’dan Orta Doğu’ya kadar uzanan bir coğrafyada seçkin projeler üretmesinde ve önemli başarılara ulaşmasında katkıları olan Ali Haydar Kurtdarcan, şirketin marka değeri yaratmak konusunda da ciddi çalışmaları olmuştur.

Bu başarılı çalışmaları kendisine 2005 yılında Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini getirmiştir. O tarihten bugüne de bu görevi sürdürmektedir.

Tepe İnşaat şirketinin son günlerdeki önemli projelerinden birkaçı şunlar: Narlife Konut projesi, Narcity Konut projesi, Tepe Prime, Süleymaniye Üniversitesi Kampüsü İnşaatı, Narkule Konut projesi, Bilkent Bahçe Konutları, Kemer Rose Residence ve Beykoz Konakları.

Bu arada Ali Haydar Kurtdarcan, 2000 yılında TAV Havalimanları Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na getirilmiştir. TAV, havalimanı işletmeciliğinde ülkemizin ve dünyanın önde gelen bir markasıdır. Tepe İnşaat şirketi, TAV Havalimanları Holding’in ortaklarından biridir.

Ali Haydar Kurtdarcan, aynı zamanda İstanbul’da deniz ulaşımına ve trafik sorunlarında çözüm amacıyla 1987 yılında kurulan İDO İstanbul Deniz Otobüsleri şirketinde de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yapmaktadır.

Ali Haydar Kurtdarcan, bunun dışında Bilkent Holding’in Koordinasyon Kurulu’unda da görev yapmaktadır. Holding bünyesinde bulunan, Meteksan Matbaacılık, Bilintur, Tepe Savunma, Sports International, Dilek İnşaat, Tepe Servis, Bilenerji ve Bilsigorta şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Ali Haydar Kurtdarcan, Tepe İnşaat şirketinin, bazı sosyal sorumluluk projelerinde yer almasını da sağlamıştır. Örneğin, Maltepe’de Narcity İlköğretim Okulu karşılıksız olarak inşa edilmiştir. İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne bir hobi evi yaptırılmıştır. Trafik Kazazedeleri Rehabilite Merkezi açılmıştır. Maltepe’de bir sağlık ocağı yapılmıştır.

 

Tepe inşaat Projeleri

Ali Haydar Kurtdarcan ile İlgili Kişiler

 • Atila Kemal Oğuz

  Atila Kemal Oğuz, bugün Tepe İnşaat şirketinde Genel Müdür olarak şirketin, kurumsal kültürünün gelişiminden, değişim stratejilerini yürütmekten, yatırım ve taahhüt projelerinin yönetiminden sorumlu durumdadır.

 • Bahadır Güngenci

  Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Bahadır Güngenci, 1976 ile 1994 yılları arasında ülkemizde ve Irak ve Bahreyn’de çeşitli inşaat projelerinde görev almıştır.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.