|   |  Ali Nuhoğlu Kimdir?
Ali Nuhoğlu

Ali Nuhoğlu

  • Adı : Ali

  • Soyadı : Nuhoğlu

  • Şirket : Nuhoğlu inşaat

  • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Doğum Tarihi : 1962

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Ali Nuhoğlu Biyografisi

Nuhoğlu İnşaat şirketi, 1986 yılında Ali Nuhoğlu tarafından kurulmuştur. Kuruluşundaki amaç, konut projeleri üretmek, özellikli yapılar inşa etmek, kamu projelerinde görev almak, kent parkları ve çevre düzenleme çalışmaları yapmak, sağlık projeleri geliştirmek ve altyapı projelerine ağırlık vermektir. Bu amaç doğrultusunda bugüne kadar her biri göz kamaştıran 70’in üzerinde inşaat  tamamlamıştır. Yaptığı projelerin toplam inşaat alan bir buçuk milyon metrekareyi bulan Nuhoğlu İnşaat şirketinin en dikkat çeken çalışmaları şunlar olmuştur: İstanbul Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Sinan Erdem Spor Kompleksi, Küçükkuyuport Lüks Konutları, Cebeci Kapalı Olimpik Spor Kompleksi ve Şehir Parkı, Bursa Hayvanat Bahçesi, Van 100 Yıl Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Bayrampaşa Şehir Parkı.

Şirketin kurucusu olan Ali Nuhoğlu, 1962 yılında Trabzon’da doğmuştur. Orta öğrenimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Arkasından Hukuk okumak üzere Bulgaristan’a gitmiştir. Sofya Üniversitesi’nde Hukuk eğitimi almıştır. Ancak gönlünde inşaat sektörü vardır. Nuhoğlu İnşaat şirketini kurduğunda daha 24 yaşındadır. Bu şirketin kuruluşunda aile fertlerinin de desteği olmuştur.

Ali Nuhoğlu, evlidir ve üç çocuğu bulunuyor. Yabancı dil yeteneği yüksektir. İyi derecede Bulgarca, Rusça ve Arapça bilmektedir.

Nuhoğlu İnşaat’ta Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Nuhoğlu, ülke içinde İstanbul ve Ankara’da, ülke dışında ise Irak’ta Bağdat ve Erbil şehirlerinde, Libya’da Trablus, Kazakistan’da Almaata şehirlerinde ve Katar’da ofis açmıştır.

Bugün Nuhoğlu İnşaat şirketinde 2.500’e yakın çalışan bulunmaktadır.

Devam eden projeler arasında yer alan Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki Yenitepe Kadıköy projesi hakkında Ali Nuhoğlu, Fikirtepe’nin gelecekte İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olacağını söylüyor. 1.5 milyon metrekarelik bir alanda toplam 40-50 bin konutun yapılacağı Fikirtepe, modern yaşamın bir merkezi olacak.

Ali Nuhoğlu, bu proje için, mahalle yaşamının sıcaklığını site yaşamının rahatlığı ile birleştiren bir proje olacak diyor. Birbirine bağlanan bulvarları ve sosyal tesisleri ile burası, ortak bir mahalle kültürünü içinde barındıran, ancak şehirden uzak kalmayan bir yaşam sunacağını söylüyor.

Nuhoğlu İnşaat şirketinin projesi 30 bin metrekare bir alanda 1500 konutluk bir inşaat olacak. Konutlar belli bir kattan sonra tarihi yarımada, boğaz, Marmara Denizi ve Adalar manzarasına sahip olacak.

Ali Nuhoğlu, şirket yönetiminde yönetim sistemlerinin önemine inanan bir kişidir. Bu nedenle de Nuhoğlu İnşaat şirketi, Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi gibi yönetim sistemleri kurmuş ve Hizmet Yeterlilik Belgesi almıştır.

 

Nuhoğlu inşaat Projeleri

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.