|   |  Ali Nuri Özsüer Kimdir?
Ali Nuri Özsüer

Ali Nuri Özsüer

  • Adı : Ali Nuri

  • Soyadı : Özsüer

  • Şirket : Maya Grup

  • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Doğum Tarihi :

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Ali Nuri Özsüer Biyografisi

Maya Grubu’nun temelleri 1946 yılında İlyas Özsüer tarafından atılmış. İlk zamanlar tekstil ve çeşitli sanayi sektörlerinde faaliyet göstermişler. Maya Grubu’nun inşaat sektörüne girmeleri 1979 yılına rastlar. Sonrasında da inşaat sektörü grubun ana iş kolu olmuş ve birçok konut, ofis ve alışveriş merkezleri yapmaya başlamışlar. 1999 yılında Maya Grubu, kurumsal yapılanma sürecine girmiş ve bir taraftan aile şirketi değerlerini koruyarak Maya Holding çatısı altında toplanmış. Maya Holding, 2000’li yıllardan itibaren perakende ve servis sektörlerine de girmiştir.

Ali Nuri Özsüer, Maya Holding’in kurucusu İlyas Özsüer’in oğludur. Aslına bakılırsa Özsüer Ailesi büyük işler yapmalarına ve ülke ekonomisine değer katmalarına rağmen, ortalarda pek de görünmeyen sanayici ailelerinden biridir. Özsüer Ailesi’nin geçmişi tekstil sanayiine dayanıyor. Ali Nuri Özsüer’in babası işe tekstil hammadde ticaretiyle başlamış. Arkasından Dinarsu’ya ortak olmuş. 1970’li yıllarda kardeşi ile birlikte inşaat işlerine girişmiş. İlaç ve dayanıklı tüketim ürünleri üretimi devam etmiş ama asıl inşaat yatırımlarıyla büyümüş.

Ali Nuri Özsüer, çalışma hayatına babasının kurduğu şirketlerde başlamış ve devam etmiş. Bugün Maya Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu görevini devam ettiriyor.

Ali Nuri Özsüer’in iş yaşamında Ikea’nın farklı bir yeri. 2005 yılında açılışı yapılan Ikea için, bir insanın yaşamda görebileceği en büyük başarılardan biri demektedir. Ekonomik durgunluktan inşaat sektörünün de etkilendiği o dönemde, perakendeye girmeye karar vermelerinin çok iabetli bir yatırım olduğunu söylüyor.

Ali Nuri Özsüer, Maya Holding olarak kurumsal vizyonlarını şu şekilde ortaya koymuş: Kalite çıtası yüksek ürünler ve hizmetler sunarak, sahip olduğu saygın konumunu korumak. Bu güçle ülke dışına açılarak uluslararası düzeyde genişlemek.

Ali Nuri Özsüer, Maya Holding’in üstlendiği misyonu ise şu şekilde ifade etmektedir: Maya Holding’in ana hedefi geliştirmekte olduğu üst ve orta sınıf konutlar ve lüks konutlar, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, A sınıf ofis kuleleri, tatil kompleksleri projelerine ağırlık vermek. Bu arada perakende sektöründeki faaliyetleri ile ortaklarına, müşterilerine, tedarikçilerine, çalışanlarına, topluma ve çevreye değer katmak.

Ali Nuri Özsüer, en önemli güçlerinden biri olarak, gayrimenkul sektöründeki talebin doğru zamanda ve doğru bir şekilde belirlemeleri olduğunu söylüyor. Aynı zamanda bu taleplerin, yenilikçi ve yüksek kaliteli yapılar geliştirerek karşılanması gerektiğine inanıyor.

Maya Holding, bugüne kadar yüksek kalite ve profesyonel bir anlayışla 600 bin metrekarenin üzerinde konut, turistik tesis, iş merkezi ve alışveriş merkezini kendi kaynakları ile geliştirmiş ve gerçekleştirmiştir.

 

Maya Grup Projeleri

Ali Nuri Özsüer ile İlgili Kişiler

  • Süleyman Aybars Erkan

    Süleyman Aybars Erkan, bugün Maya Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.