|   |   |  Almanya'da dizel araçlara yasak gelebilir

Almanya'da dizel araçlara yasak gelebilir

Almanya'da şehirlerin dizel araçlara yasak getirme hakları olup olmadığına bugün karar verilecek.

Almanya'da dizel araçlara yasak gelebilir

Almanya Yüksek İdare Mahkemesi, Avrupa'nın en büyük otomobil piyasası olan Almanya'da kentlerin ağır hava kirliliği yaratan araçları yasaklama hakları olup olmadığı konusunda kararını bugün verecek. Mahkeme'nin alacağı karar Almanya'daki 15 milyon dizel aracın kaderini belirleyecek. 

Çevreci grup DUH, Avrupa Birliği sınırlarını aşan havarami partikül miktarı nedeniyle Almanya'nın otomobil üretim merkezleri Stutgard ve Düsseldorf'u dava etmişti.

Çevreci gruplara göre Almanya'nın en az 90 kasabasında ve kentinde havadaki zararlı partikül miktarı AB'nin belirlediği eşiğin üzerinde.

Otomobil Sayfası

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor
  Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor

  Türkiye’nin afet ve depremler konusunda eğitim veren ilk ve tek afet temalı parkı olan Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı, İstanbul’da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından en yoğun günlerini yaşıyor.

 • Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek
  Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek

  4,7 milyar dolarlık ihracatının neredeyse yarısını Avrupa ülkelerine gerçekleştiren züccaciye sektörü, son çeyrekte pazarlarını derinleştiriyor. 7-11 Ekim tarihleri arasında ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) üyesi 16 firma Romanya ve Polonya’daki en büyük perakendecilerle bir araya gelecek.

 • Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi
  Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi

  Müşterilerine avantajlı kredi faiz oranlarıyla hizmet vermeyi sürdüren Halkbank, Merkez Bankası kararının ardından faiz indirimine gittiğini duyurdu.

 • Türkiye'yi Dünya İkinciliğine Taşıyan Projeler
  Türkiye'yi Dünya İkinciliğine Taşıyan Projeler

  Türkiye, küresel pazarda süren durgunluğa ve artan risklere rağmen “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, 44 firma ile yer alarak dünya liginde Çin’in ardından ikinciliğini korudu. Türkiye’den listeye giren ilk 10 müteahhitlik firması; Rönesans, Limak, Tekfen, Tav, Yapı Merkezi, Ant Yapı, Enka, Alarko, Gama ve Çalık Enerji oldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.