|   |   | 

Almanya'dan Google'a Büyük Uyarı!

Hamburg Data Protection Authority (Hamburg Veri Gizleme Kurumu) Google’ı Almanya’daki kanunlara uymadığı için uyardı.

Almanya'dan Google'a Büyük Uyarı!

Google’ı yerel gizlilik yasalarına uymamakla suçlayan kurum, Almanya’ya ait Telemedya ve Federal Veri Gizliliği kanunun ihlal edildiğini söyledi.
 
Mobil ve Web üzerinden Google’ın Youtube, Google Maps ve Gmail gibi servislerinin kullanılarak kullanıcılar hakkında yer, sosyal ve finansal durum, cinsel tercihleri ve evlilik durumu gibi gizli kalması gereken bilgilerin elde edilebildiğini iddia eden kurum bu durumun mümkün olduğunca çabuk düzeltilmesini istedi.
 
Bilindiği gibi bu yılın başında Google, aynı konu yüzünden Fransa tarafından 200.000$’lık bir cezaya çarptırılmıştı.
 
Yine hatırlanacağı gibi Avrupa Adalet Komisyonu’nun “Unutulma Hakkı” olarak anılan yasayı çıkarmasının ardından Google kişisel verilerin silinmesi konusunda bireysel başvuruları da kabul etmeye başlamıştı. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer